Pattex 100% (přesunuto)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

Pattex 100% (přesunuto)

#1 Příspěvek od Standa99 »

Minulý rok jsem ho koupil jako univerzální lepidlo (prej bez rozpouštědel) a klasicky vyschlo, kde vršek byl dobře dotažený. Použil jsem ho s bídou tak na dvě lepení.
To už je jak silikon (dle vytvarování podle vršku asi jo) nebo sekunďák, už to nikdy nekoupím.
Přílohy
pattex.jpg
(42.61 KiB) Staženo 202 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

použil jsem na lepení židle, rámu dřevěné sedačky i keramiky na deklu WC rezervoáru drží jako prase, je to z Lidlu a malá dírka na špici dávkovače nezasýchá
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Nábytek lepím zpravidla dvousložkovým epoxidem, místo tohoto Pattexu používám lepidlo UHU All Purpose Power.
http://www.uhu.cz/cs/p/uhu-all-purpose- ... 76555.html
Nezasychá. Přijde mi lepší, než klasický smradlavý Chemoprén.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

že by jiná receptura, složení ? nádobka bílá jo a po zaschnuti čirá transparentní hmota, není vidět
Přílohy
pattex.jpg
(48.38 KiB) Staženo 230 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Pattex je obycejna supermarketova sracka a obavam se ze nic jako univerzalni lepidlo neexistuje.

Zasychani je u sekundovek problem, asi nejlepsi zkusenosti mam s timto balenim, mam to otevrene snad uz 2 roky a stale neni zaschle.






Obrázek
Naposledy upravil(a) termit256 dne 14 zář 2017, 16:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Kdysi se prodávalo lepidlo Universum. Lepilo fakt líp, než klasické vteřiňáky.
Ale taky stálo asi 350 Kč...
A prodejce doporučoval nechávat lahvičku v ledničce. Je pravda, že dokud jsme jej tam měl, nezaschlo. Až jsem zapomněl, tak bylo po něm.
Ale zase nechávat něco s kyanovodíkem poblíž potravin, to bych si dnes už asi rozmyslel...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#7 Příspěvek od starecd »

Neuvedl jsi jaké balení.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

To je na mě?
Bývalo toho asi 10 ml
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Vteřinovky jsou k rychlé spotřebě po otevření. Na plastových oknech lepili těsnění nějakým druhem Loctite, balení 100ml zaschnout nestačilo - spotřebovali ho za 1-2 směny.
Zkoušel jsem s ním přilepit kus vinglu na lehčí ponk - po zaschnutí za něj šel ponk tahem zvednout. Po ráně kladivem to ovšem uletělo jak řepa. :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

starecd píše:Neuvedl jsi jaké balení.
To bylo asi na mne, uz jsem obrazek doplnil.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Lepidlo universum se furt vyrábí a prodává. Taky jsem ho kdysi (2005?) měl. Ale je to jenom lepší vteřinové lepidlo. Hodí se pouze tam, kde díly k sobě přesně doléhají. Zas tak často ho člověk nevyužije.
http://www.universum-lepidla.cz/lepidla-universum.html

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

termit256: Ano tohle lepidlo je asi nejlepší které jsem měl, na to za těch 350Kč jsem se nechal nalákat, ale bylo na prd.
Jinak dobře držící a levné měli v kaufu, ale muselo se brzo spotřebovat, bo se přilepil vršek a vymalováno. Teď rekonstruují a je možné, že ho do sortimentu nezařadí.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

Michal22 píše: ...A prodejce doporučoval nechávat lahvičku v ledničce...
...Ale zase nechávat něco s kyanovodíkem poblíž potravin, to bych si dnes už asi rozmyslel...
Vteřinové lepidlo je kyanoakrylát a s kyanovodíkem nemá nic společného až na podobný název. Klidně ho můžeš skladovat v ledničce.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

citát: Pattex je obycejna supermarketova sracka
hmm, koukám že názory jsou vzácně nejednotné, kolikrát jsi používal, na jaký
materiál a s jakým výsledkem ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Ja si kyanoakrylatem normalne lepim rany kdyz se necim riznu apod. Pockas az to trochu prestane krvacet, kapnes lepidlo do rany, pritlacis, nejlip pres studene sklo a je to. Lip se to hoji nez klasicke siti a nemusis se s tim cajdat nekam do nemocnice a zabijet pul dne cekanim na osetreni.

Delaji se i lekarke verze sekundovky, ale je to uplne to same jen to ma hromadu papiru a atestu.

Takze v lednicce se opravdu nemusis bat tohle skladovat. :-)



Ten pattex je opravdu sracka. A vubec nic na tom nezmeni fakt, ze spoustu lidi se necha zblbnout masivni reklamni kampani.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“