Hromadná změna atributů u souborů MP3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

Hromadná změna atributů u souborů MP3

#1 Příspěvek od houmr »

Narazil jsem na takový problém - používám telefon Nokia 3110 a ten zřejmě neumí hierarchii adresářů, ve kterých jsou na SD kartě mp3 soubory. Na rozdíl od mého předchozího modelu 6230, který skladby hrál v takovém pořadí, v jakém jsem je nakopíroval na kartu, tenhle to hraje abecedně. Ale ne abecedně podle názvu souboru, ale podle nějakých těch skrytých atributů typu "artist" "title"...

Chci, aby mi hrály skladby jednotlivých alb pohromadě, takže jediná možná věc je nějak hromadně zeditovat tyhle atributy (dělat to po jednom souboru se mi nechce). Víte někdo o nějakém inteligentním programu, který by uměl hromadně a snadno editovat tyhle atributy (podobně jako lze snadno v TotalComanderu hromadně přepisovat názvy souborů) ?

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#2 Příspěvek od Harry.pa »

Mp3Tag - jde v tom snad všechno, na co si vzpomeneš, jen je potřeba se nebát a naučit se s tím dělat. Je v češtině.

https://www.mp3tag.de/en/download.html

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Sice jsem to nestahoval a nezkoušel, ale tady: https://www.ghisler.com/plugins.htm jsou pluginy pro Total Commander a u pluginu "Multimedia factory 0.8.3)" píší, že umí "View/edit/delete information tags in multimedia files: OGG, MP3 (ID3v1 and v2). If you use this plugin together with the Mmedia plugin, make sure to install this plugin after Mmedia, then you can press '4' to switch to this plugin and edit the tags.".

Petr

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#4 Příspěvek od ace_ventura »

Mám odzkoušen a můžu doporučit TagScanner https://www.xdlab.ru/en/. Je v češtině a i verze portable. Vcelku intuitivní ovládání...

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#5 Příspěvek od houmr »

Díky, zkusím nejdříve ten plugin, s Totalcomanderem jsem v podstatě srostlý...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Jo, to se mi dodnes na N6230 líbí, že dělá jenom přesně to, co chci já.
Nikoliv to, co chtěl šmejdský výrobce softwaru, případně co chce někdo úplně jinej..
Proto ji furt udržuju v provozu a používám.
Je zajímavý pozorovat vedle sebe smartphone a tento podobně "blbý" telefon, současně položené třeba vedle externí zvukovky, jak často a kolik ten který krám "komunikuje", aniž byste jej používali..
To máš ale tu "novou" N3110, ne?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“