Utopená instalační krabice KU68

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

Utopená instalační krabice KU68

#1 Příspěvek od scorpions-cz »

Zdravím , chtěl bych se zeptat zda existuje nějaká "podložka nebo vsuvka" pro moc utopené instalační krabice . celkem tak 3-3.5 cm.
Za info díky

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

KOPOS vyrabi redukcni krouzky.
Ale ne zas tak siroke.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

3,5cm, to už tam můžeš zasádrovat uříznutou další krabici.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Kroužky nebo uřízlé krabice jsou vhodné na dodatečné opravy v hotovém. Na novostavbě maximálně na některé rozvodky, jinak se má krabice znova osadit.
Pokud je to krabice pro zásuvku a utopená tak hluboko, je lépe ji znova osadit i při opravě "za provozu." Při opatrném postupu nemusí být téměř nic poznat.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#5 Příspěvek od scorpions-cz »

Novostavba to není , je to oprava starého baráku a zdi jsou křivé , tak k tomu došlo. Zkusím ty kroužky.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Běžně dostupné nástavné kroužky Kopos mají 6 a 10mm, než cpát tři - čtyři na sebe, to už je lepší uřezat krabici. Pro zásuvku bych osobně tu krabici přeosadil, na obsekání stačí starý šroubovák a nic se zbytečně nerozbije.

Přes kroužky je potřeba použít dlouhé samořezky, běžně prodávané vruty mají hrubý závit - snadno se strhne nebo po pár manipulacích nedrží, záleží na typu krabice. Metrické šroubky obvykle za čas zarezaví a při pokusu o povolení se ukroutí. Když už tak je vhodné konec závitu mírně namazat.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#7 Příspěvek od weed_smoker »

Na malý krabice nastavovací kroužky existujou určitě,lepší jsou 6-dírový,víc naprd ty 2-dírový.Jestli jsou i na velkou,to nevim.Krabici nastavíš i uříznutou,můžeš je i hranama k sobě slepit nehořlavym lepidlem(třeba silikonem),pokud bys nevěřil tomu záhozu novou sádrou.Problém bude s trnem u víčka,ten se nastavuje hůř.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Běžná víčka Kopos se dodávají s trnem 40 nebo 47mm. Trn jde na nějakou délku opatrně "vytáhnout" po důkladném prohřátí nad plamenem, běžně se to dělalo zapalovačem. Ale je to potřeba mít vyzkoušené, jinak se trn utrhne nebo utaví, taky záleží na materiálu.
Na více utopené krabice je vhodnější víčko "Clip" s plastovým perem, které drží třením o stěny krabice.

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#9 Příspěvek od VonBahnhof »

Kopos také vyrábí nástavný trn TN68:
http://koposkatalog.cz/detail.php?id=41748

Na utopené krabice mám z nějaké lékovky od vitamínů (průměr byl takový, že se dá přesně vložit do krabice) udělanou "formu," kterou omáznu běžným stavebním lepidlem. Lepidlo na rozdíl od sádry drží, lze o ně opřít rámeček vypínače, křidélka zásuvky, případně se tak dá docílit slušné neokousané hrany pod víčko. Chce to mít po ruce lepidlo a hlavně čas, protože tuhne pomalu. Na druhou stranu je to možné provést i na krabici, ve které je zapojený třeba i věneček...

Uživatelský avatar
adamscho
Příspěvky: 105
Registrován: 22 dub 2016, 02:00
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od adamscho »

mam riesenie :D 8O
Přílohy
zasuvka.JPG
zasuvka
(20.73 KiB) Staženo 246 x

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#11 Příspěvek od kbulda »

Elegantní řešení.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#12 Příspěvek od scorpions-cz »

jo sehnal jsem ty rámečky a to půjde. Se šrouby problém není. narovnal jsem tři na sebe , sešrouboval o okolo osádroval. Šrouby tam nechám až to zedníci naštukují a potom je vyndám a osadím strojky.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#13 Příspěvek od Otkundes »

Taky se mi to stalo. Zedníci si vyrovnali podklad a pak přilepili na zeď obkládačky. Vznikl tak výškový rozdíl proti původní rovině (krabici KU68), na jedné straně asi 14 mm, na druhé snad 16 mm. Koupené kroužky mi tedy byly k ničemu. A co s tím? Vybourat a zničit obklad? Ne, přívod k zásuvce (Tango) je za chráničem. Vzal jsem tedy tenkou trubičku z vyřazené TV antény. Uřízl dva kousky na rozdíl chybějící výšky a do krabice je zlehka přišrouboval samořeznými vruty délky 35 mm. Pak pod vystupující hlavičky vrutů nasadil zásuvku, jejíž křidélka se okrajem opírala o obkládačku a o ty trubičky na vrutech. Zapojil, vše dotáhl, zkontroloval a osadil kryt. Je to sice čuňárna, ale moje, již několik let fungující čuňárna...

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#14 Příspěvek od scorpions-cz »

Podložky jsou běžné , pokud je okraj ostrý. Tady to byla moje blbost. Prostě jsem si zvážil kousek otlučený zdi a udělal krabičky. Noo zedníci zvážily celou zeď a dopadlo tak jak dopadlo , ale ty kroužky to zvládnou.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#15 Příspěvek od Cowley »

Uz jsem taky nekde videl naskladany maticky M3 nebo 3,5 na dlouhem vrutu sebe tak, aby se, jak pise Otkundes, stranove sikma krabice dorovnala.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“