Cassete Deck AIWA F 220-D

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tovona
Příspěvky: 43
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

Cassete Deck AIWA F 220-D

#1 Příspěvek od tovona »

Zdravím všechny,
mam Cassete Deck AIWA F 220-D a neotači se v nem navijeci trn kazety a pojistny mechanismus neustale vypina prehravani. Rozebral jsem mechaniku a zjistil, ze nedoleha treci prevod (to male cerne kolecko - viz obrazky) na kolo s navijecim trnem. Pravdepodobne je guma na trecim prevodu opotrebovana nebo pruzinka starajici se o pritlak je unavena. Nevite nahodou nekdo, kde by se toto jako ND dalo sehnat, nebo jak si pomoci jinat to Vyrobit - Opravit - Senat? Pripadne jinou zkusenost co s tim? Dekuji vsem za Odpovedi.
Přílohy
IMG_0801maly.JPG
treci prevod s pruzinou rozebrano
(157.91 KiB) Staženo 123 x
IMG_0802maly.JPG
treci prevod s pruzinou
(178.78 KiB) Staženo 108 x

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#2 Příspěvek od elektrosvit »

Vlastní navíjecí trn se otáčí volně? Otáčí se volně i páka, na níž je upevněno vložené kolečko? Podle obrázku kolečko nevypadá opotřebeně, zkusil bych opatrně přišponovat tu pružinku. Více tady.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Není ta páka třeba v poloze Pause?
Třeba kvůli špatně složené mechanice?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Mám tenhle deck, ale už je to dlouho, co jsem skládal tu mechaniku. Je to celkem piplačka, musel jsem si půjčit od známého stejný stroj a skládat podle něho. V prvé řadě musí být dobře namazaná, vazelína ti tam už mohla vyschnout(něco drhne), tím pádem nemusí fungovat všechny funkce, řemínky nesmí být vytahané. Začal bych právě od nich, potom vyzkoušet všechny funkce, přetáčení tam i zpět, play(pokud půjde).Jak píše Michal, může být zatuhlé tlačítko pauze. Stačí, aby byly trochu víc přitažené šrouby k základně a už mechanika nejede spolehlivě. Bohužel největší oříšek je páka, která ovládá celou mechaniku.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

a evidentne je videt ze tu pruzinu uz nekdo kurvil a mi pripada ze tam ma byt nejaka jina

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Jednoznačně slabší.

Uživatelský avatar
tovona
Příspěvky: 43
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od tovona »

Dekuji vsem za reakce, jsem mechaniku znovu proveril, az na treci kladku pritlaku jak pisu vypada, ze vse chodi spravne, tlacitko pause v pohode, p lay v pohode, pretaceni v pohode. Mechaniku jsem ani nerozebiral, pouze nafocene dily a ty sly uvolnit po uvolneni jednoho sroubku. Nevim z ceho usuzujete, ze pruzinku evidentne nekdo "....", mam tento deck od novosti a nikdy nebyl nikde v oprave, takze i pruzinka viz foto je od vyroby netknuta. Treci kladka co je na foto se mi take nezda opotrebovana, trn se otaci volne na obe strany, tak jsem se obratil smerem k pruzince a jemne ji domluvil - napruzil a vypada to, ze vse bude chodit - no uvidime jak dlouho. Presto, kdyby jste nekdo vedeli, kde sehnat novou treci kladku (vyrobit, nahradit) tak bych ji take asi rad vymenil. Pripadne vymenil i pruzinku. Dekuji vsem za pomoc a zkusenosti.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#8 Příspěvek od starecd »

Pokud vše funguje tím líp, ale ta pružina není original, to jsi porovnáním s obrázkem určitě poznal.

Uživatelský avatar
tovona
Příspěvky: 43
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#9 Příspěvek od tovona »

Pruzinka z madarskych obrazku opravdu vypada jinak, tak nevím ..........

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#10 Příspěvek od elektrosvit »

Pokud se v magnetofonu nikdo v minulosti nerýpal, pružina bude původní. Ale asi to bylo slabší místo, když ji Maďar nahrazoval jinou. Obložení kolečka se asi neopotřebilo, to bys našel uvnitř černý "prach" z pryže. Povrch spíše po letech ztvrdl- to jsi ještě mohl před složením ověřit. Samotné kolečko půjde po tolika letech sehnat těžko, snad jen kdyby v zahraničí existoval nějaký druhovýrobce. A nebo z vraku jiného kusu, ovšem s rizikem, že bude v podobném stavu.

Uživatelský avatar
tovona
Příspěvky: 43
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#11 Příspěvek od tovona »

Dekuji vsem za reakce a zkusenosti, pruzinku jsem napruzil jemne a deck jede jak ma a hraje!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Tenhle stroj mám na půdě, taky nejde mechanika. Klidně ti ho nechám zdarma na ND, jsem sice stromilec, ale kazety už si pouštět nebudu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“