PC - úplně zamrzá

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PC - úplně zamrzá

#1 Příspěvek od EL34 »

Mám problém se starším PC s Intel E2160 a pravidelně mě asi na 10-15 minut PC úplně přestane na cokoli reagovat. Je to vždy při spuštěném prohlížeči firefox a po jeho zapnutí. Potom se to opakuje vždy cca po 15 min.
Kontrolka HDD trvale svítí a využití paměti vzroste na asi 80%. Přitom je využití procesoru malé - do 10%. Využití sítě 0%. Pc předtím šel OK stejně jako když mám vypnutý prohlížeč.
Poradí někdo kde hledat chybu?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Poslední dobou jsem si všiml, že Firefox na starších strojích po startu neúměrně vytěžuje procesor a paměť. Po startu si vezme klidně 800 MB a jedno jádro jede naplno. Trvá to ale tak do minuty a nikdy to nezamrzne úplně. Zatím jsem to řešit nepotřeboval. Ale můžeš zkusit obnovu.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od pepik9 »

U mě to jen dělá na webu PCTuning (ale moc toho neprolézám).

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#4 Příspěvek od EL34 »

Ještě to zkusím s jiným prohlížečem.

oravec
Příspěvky: 141
Registrován: 28 bře 2013, 01:00

#5 Příspěvek od oravec »

Ten uBlock vyskusam. mam pavilion DV7 cpu I7 ram 8gb a tiez mam ale na opere niekedy pocit ze laptop odleti. jedno jadro naplno,vyuzita ram 4 gb...

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#6 Příspěvek od gepard »

Řešil jsem podobnou záležitost a tohle pomohlo.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Poslední verze Firefoxu na starším PC s Win XP, P4 - 1GB SDRAM padaly snad každou půlhodinu, prohlížeč byl pomalý a startoval skoro 30 vteřin. To samé i na čistě reinstalovaném OS. Při delším procházení stránek už nestačila paměť a bez restartu nebyl k použití. A to mám zakázané všechny zbytečnosti, z doplňků jenom uBlock.

Na novém stroji Win 10, CPU G4400, 8GB RAM DDR4/2133MHz bez problémů, start téměř okamžitě. Je vidět, že Firefox už se slabšími stroji moc nepočítá, podpora pro Win XP u nových verzí skončila.
Jinak přechod na uBlock lze doporučit, oproti Adblocku má menší nároky a ve funkci blokování není rozdíl. Ovládání se mi navíc jeví praktičtější.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Hodně stoupá počet stránek, které pomocí javascriptu Coinhive těží kryptoměnu.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

oravec
Příspěvky: 141
Registrován: 28 bře 2013, 01:00

#9 Příspěvek od oravec »

Ano, dnes som to preinstaloval na opere na Ublock a uz je to ok.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Všiml jsem si, že to dělá i u lidí, co tam žádný xBlock nemají. Ne vždy, ale dělá, protože problém je v té poslední verzi FF.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak zrovna jsem taky "léčil" přes CTRL+ALT+DEL XP Firefox po poslední aktualizaci. Prý v "kontejneru" došlo k chybě. Ono to tam ale spíš patří, navíc zalít betonem a hluboko pod zem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#12 Příspěvek od Soemtron »

p32 píše:Všiml jsem si, že to dělá i u lidí, co tam žádný xBlock nemají. Ne vždy, ale dělá, protože problém je v té poslední verzi FF.
Jaká je to verze ?
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#13 Příspěvek od PC-maniak »

na mem ne uplne tak starem pc .. to delal firefox .. vydrzel sem to 5dnu pak sel do (_i_) ! a chrom prisel a neni jedinej problem naopak mi vyhovuji jeho prednosti co se tyce synchronizace s androidem a prohlizecem tam

rozhodne ten firefox neni to co bejval a doporucuji ho nahradit s necim co neni tak zabugovano =(
Tomáš

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Na slabsie PC odporucam Otter Browser. V Linuxe je to parada aj na procesoroch generacie Pentium 3.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#15 Příspěvek od weed_smoker »

Taky mi to dělal Firefox a pomáhá jedině tvrdej restart FF (s vypnutím firefox.exe ve Správci úloh).To CPU ani tak ne,většinou se zanesla paměť (byla pokaždý nad 350MB,když byl zásek).Pokud by vadil časovej interval 1-10min od ctrl-alt-del po zobrazení Správce úloh,pak pomůže jedině úplnej restart celýho PC (moje bedna navíc nemá tlačítko RESET,proto je furt odkrytá a klemuju piny pro RESET hodinářskym šroubovákem položenym na dně bedny).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“