LED pásek - nějaká folie aby nesvítil bodově

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hiphoper123
Příspěvky: 37
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

LED pásek - nějaká folie aby nesvítil bodově

#1 Příspěvek od hiphoper123 »

Zdravim,potrěboval bych poradit. Koupil jsem zrcadlo s led osvětlením,ale jsou tam vidět jednotlivé ledky. Tak se chci zeptat,co tam dát na rozptyl světla,aby nebyly vidět ty body? Třeba něco jako je u lcd monitoru,taková bílá folie. Nevim, jak se to jmenuje a ani jak to najít. Díky za nějaké rady.

Uživatelský avatar
skromny
Příspěvky: 5
Registrován: 30 čer 2014, 02:00

#2 Příspěvek od skromny »

ja pouzivam do hlinikovych list k LEd pasom mliecne kryty (difuzory) --> https://www.gme.cz/difuzor-pro-led-list ... -mlecny-2m

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Folie z demontovaných LCD displayů?
..to bude jen ňákej odpůrek

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Ty ledky nesmi svitit smerem k tobe, to tam budes videt body vzdycky. Otoc led pasek o 90 stupnu a dej ho nekam nakraj.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

Nespekuluj a kup si lištu pro LED pásky. Součásti je i krycí mléčný sklo. Pokud použiješ kvalitnější LED pásek, jednotlivé LED se Ti spojí ve svítící linku. Pokud použiješ šmejdovský LED pásek, kdy je velký rozestup mezi LEDkama, jako prodává třeba Lídl, nepomůže Ti ani svěcená voda.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Já jsem do tý kovový lišty pro LEDky vytisknul rozptylku z bílýho ABS. Protože originál lišta moc propouštěla a oslňovala, tak jsem si udělal svoji "mléčnou". Byla mírně vypouklá a tak jsem ji vytiskl na krajích ze 2 vrstev 0,3 mm a ve středu ze 4 vrstev, mezi tím jsou 2 schůdky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
hiphoper123
Příspěvky: 37
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hiphoper123 »

Díky všem za rady a asi to vyhraje ta lišta s difuzorem. Ale budu muset vyměnit i LEDky, protozě tam není přimo pásek se smd,ale je to udělané z tištáku a jsou tam klasické 5mm LEDky.

A co znamená kvalitni LED pásek a diodama u sebe? ... Koukal jsem na Berge.cz a tam mají počet LED (smd 3528) na metr: 30ks/m, 60ks/m (300lm), nebo 120ks/m (400lm) . Tak aby těch 120ks/m nesvítilo zase moc,má to asi 10W/m a ty 60ks/m cca 4,5W/m

Anebo smd 5050: 60ks/m 14,4w (750lm/m) ...to uz asi bude svítit jako blázen.. ale zase tyhle větši budou teoreticky blíž u sebe.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#8 Příspěvek od vladimir »

Pokud je to ještì aktuální - LED vyzaøují pod nìjakým úhlem a rozptylový pásek je nutné umístit ve vzdálenosti, kde se paprsky jednotlivých LED pøekrývají.
Stavìl jsem hodiny z 16cm sedmisegmentovek, které jsem vyrábìl a odzkoušel jsem si vzdálenost segmentù a rozptylové folie po zozsvícení(cca 25mm).Samozøejmì záleží na úhlu svícení LED a jejich vzájemné vzdálenosti. Na rozptyl je vhodná folie z rozbitého LCD panelu, matné plexi, asi i pauzák. Potom nejsou body vidìt ani v pøípadì regulace svitu, ale svítí celá plocha.
Jen bych se vyhnul krytùm typu Fresnelova èoèka - vytvoøí proužky.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“