VHS Panasonic NV-FJ762 (mechanika Z)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

VHS Panasonic NV-FJ762 (mechanika Z)

#1 Příspěvek od rnbw »

Video Panasonic NV-FJ762 vytiahlo pasku, ale prehravanie neslo. Pri eject pasku nenatiahlo naspat do kazety. Chcel som vycistit mode switch, tak vyberam mechaniku (Z mechanism). Kto tuto mechaniku pozna, tak je tam 5 skrutiek + jedna na uzemnenie. A prave ta nesla ani za boha povolit. Opratrne som tam strekol WD40 a cakal, ale stale nic. Pri pokuse vacsou silou sa vymlela hlava...

Okolo ziadne miesto, takze precvaknut uzemnovaci pliesok, vybrat mechaniku von, vybrat load motor. Nasledne pilnikom vybrusit do hlavy zarez, pokus o uvolnenie velkym plochym skrutkovacom neuspesny - zarez povolil. Takze zase pilnik a nakoniec sa to kliestami podarilo.

Mali ste tiez tento problem?
Přílohy
panasonic_nv-fj762_screw.jpg
(42.9 KiB) Staženo 186 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Pokud je šroub zalepený lepidlem na závity, nejde povolit a okolí to dovolí, pomůže šroub nahřát hrotem páječky. Již poměrně malé nahřátí výrazně uvolní lepidlo. Samozřejmě je lepší nestrhnout hlavu. Použitím správného typu šroubováku by se mělo spíš podařit ukroutit šroub, než strhnout hlavu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Tu dokonca ziadne lepidlo na zavite nebolo. Cela skrutka mala cervenu farbu. Len to bolo poriadne zatiahnute a 15 (alebo kolko) rokov tym nikto nehybal.

Nedavno som rozoberal ine video s rovnakou mechanikou a tam tento problem nebol.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Na to někdy pomůže elektrický šroubovák s rázovým momenťákem.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#5 Příspěvek od dred »

Často pomôže nasadiť príslušný bit s nadstavcom a krátkymi údermi kladivka v smere osi skrutky niekoľko krát klepnúť. Potom už pôjde otočiť.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Klepanie som tiez skusal, bez uspechu.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Taky se mohlo stát, že byl ten závit z výroby nějaký ne úplně dobrý a při montáži tam ten šroub někdo narval trochu silou. Při montáži našich zařízení taky občas potkávám šrouby, které nejdou tak lehce, jako ostatní. Pokud to šroubovák vezme, tak se to prostě zašroubuje a hotovo :-) Jestli to pak za spoustu let půjde špatně povolit, to se asi nedozvím :-)

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#8 Příspěvek od oravan »

fušerina potom je to

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “