NAD 5120 - drhne talíř

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

NAD 5120 - drhne talíř

#1 Příspěvek od beaumonty »

Ahoj, prosím o následující radu. U tohoto gramofonu je talíř příliš nízko a drhne o plochu. Nevím, zda na středovém trnu nechybí nějaká podložka. Na netu jsem nikde nezjistil, jakým způsobem je to řešeno. Donesl mi to známý, který se v tom rýpal a samozřejmě neví vůbec nic. Měl to podloženo dvěma singly.....

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Kulička?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Ondras_Ch
Příspěvky: 171
Registrován: 04 bře 2017, 01:00
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Ondras_Ch »

Máš vyšroubovaný aretační šroub? Je zespodu..

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#4 Příspěvek od DKL »

Kulièka tam nepatøí. Pružiny na kterých je subšasi uloženo se buï pøímo podkládají plastovými podložkami, nebo jsou na spodní stranì gramofonu vidìt èervíky kterými se dá výška každé pružiny nastavit pøesnì.
A mezi plechovou èástí talíøe a subtalíøem má být jen malá tenká podložka která spíš zajiš￾uje vodivé spojení kvùli statice. A možná že má za úèel ještì zajistit mírný prokluz talíøe pøi zapnutí/ vypnutí motorku. Když podložka chybí tak rád padá øemínek.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#5 Příspěvek od sinclair »

Stáhni si orig servismanuál od NADu, je tam rozborka i štelování.
Nevím jistě, jestli je to podobně zpracované u NC470, musel bych se podívat do archivu.

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od beaumonty »

Podložka tam je. Aretační šroub mám samozřejmě vyšroubovaný. Ale celé je to nakřivo. Levá strana je výš než pravá.

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od beaumonty »

Tak fakt nevím. Návod jsem našel i česky, ale nepomohl mi. Pokud povoluji aretační šroub, tak se celá mechanika zvedá pomocí pružin, jenže levá strana je pořád výš jak strana s přenoskou.

Uživatelský avatar
Ondras_Ch
Příspěvky: 171
Registrován: 04 bře 2017, 01:00
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Ondras_Ch »

A subšasí je vůči plastovému spodku v rovině? Takže problém je ve výšce raménka vůči talíři?

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od beaumonty »

Všechno je v rovině, talíř neháže. Pokud dotáhnu aretační šroub, tak je to samozřejmě v pohodě. Jak ho začnu povolovat, tak se pružiny zvedají, jenže pravá část mechaniky zaostává za levou. Potřebuji docílit zvednutí pravé strany s ramínkem na úroveň levé.

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od beaumonty »

Tímto veřejně prohlašuji, že jsem vůl. Ten, známý, inženýr, taky vůl, se v tom hrabal a pak nasadil talíř obráceně. A pak tam strkal singly, aby se to nějak točilo a přitom si vydřel drážku v korpusu. Řešili jsme to dneska v práci tři volové několik hodin, poté kolegu napadlo talíř otočit......No nic, máme svátek, tak jste se alespoň pobavili...Dík za pomoc.

Uživatelský avatar
Ondras_Ch
Příspěvky: 171
Registrován: 04 bře 2017, 01:00
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Ondras_Ch »

Mám pocit, že talíř má miskovitý tvar a musí být otočený nahoru, na první pohled to svádí dát ho obráceně....

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Tož to by mě nenapadlo. Ale na skládačce je vidět, jak má ten talíř být otočený...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“