Amica sporák 56gce3

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Amica sporák 56gce3

#1 Příspěvek od renda4 »

Protože byl motorek lenivý a točil se neochotně rozhodl jsem se ho vymontovat a zjistit typ , ale zkusil jsem dát na každou stranu kapku mot. oleje a dát ho nazpět motorek se točí o poznání lehčeji , ale že by byl předtím přidřený to se říct nedá problém je že teď trouba nejede display se rozsvítí otočením knoflíku na pečení se motorek netočí vůbec tělesa netopí ale kontrolka nastavení se rožne , kontrolka u knoflíku nastavení teploty po otočení nesvítí a ani žárovka v troubě se nerožne (není spálená) zapojení kabelů mám správně. Napadá vás něco ? Dík za odpověď.
Přílohy
20171029_120049.jpg
(235.4 KiB) Staženo 122 x

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#2 Příspěvek od vasekpetr1 »

Máš tam všechny fáze? Vypadá to, že ti jedna chybí (pokud je to na 380V).

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od renda4 »

vasekpetr1 píše:Máš tam všechny fáze? Vypadá to, že ti jedna chybí (pokud je to na 380V).
Je to na 230V ...

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#4 Příspěvek od vasekpetr1 »

Tak rozdělat a měřit, co jsi kde buď odpojil nebo odpálil. Může být na vstupu nějaká trubičková pojistka. Měření se nevyhneš...

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od renda4 »

No nejsem zrovna elektrikář... ale měřeno voltmetrem i "šroubovákem" tak napětí tam jde , jak na motorek tak i na tělesa , pojistku jsem nenašel a udělal jsem i fota...
Přílohy
20171029_145549.jpg
Nevím co to je...
(219.28 KiB) Staženo 134 x
20171029_145523.jpg
Asi tepelná pojistka každopádně je průchozí
(186.2 KiB) Staženo 130 x
20171029_141708.jpg
(283.07 KiB) Staženo 156 x
20171029_145506.jpg
(166.92 KiB) Staženo 182 x

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#6 Příspěvek od vasekpetr1 »

Zkus ty fastony pořádně přitlačit zpět na kontakty, jestli se ti některý při manipulaci nepovytáhl ven. Přijde mi to, jako by ti někde chyběla nula. Fázovka ukazuje na kontaktech topnice a motorku co? Fázi jen na jedné straně nebo na obou vývodech?
P.S. problém je že teď trouba nejede display se rozsvítí otočením knoflíku na pečení se motorek netočí vůbec tělesa netopí ale kontrolka nastavení se rožne
tuto větu zkus rozdělit čárkami tak, aby dávala smysl.

edit: jak jsi poznal, že je tepelka každopádně průchozí?
Naposledy upravil(a) vasekpetr1 dne 29 říj 2017, 15:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

renda4 píše:No nejsem zrovna elektrikář...
Tak proč lezeš do něčeho, čemu nerozumíš.
Opravuji TV, ale když se mi pokazí pračka tak do toho nelezu. Prostě je jednodušší dělat to, co umím a na ostatní si volám toho, co umí zase něco jiného.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od stefan31 »

Tak si tipnem: - ak to šlo nepretržite nieko¾ko rokov a teraz si to odpojil od siete kvôli oprave motora a teraz nejdú ani hodiny, tak by som skontroloval napájanie modulu, je možné, že sa do procesoru dostáva nevyfiltrované napájanie -chcelo by to vybra￾ modul hodín a skotrolova￾, ako je tá elektronika napájaná.... a ak z týchto hodín je všetko spínané cez relátka, tak asi nespínajú ani tie ..... tam by som zaèal s meraním .... vyber modul hodín a nafo￾ .....

Stefan31

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od renda4 »

To jezevec : Rozumím nerozumím - vyměnit motor umím jak v autě tak ve sporáku našel jsem i detailní videonávod při hledání nového motorku a vrátit fastony na správné místo není věda, ale co...když ti odejdou ložiska v bubnu tak voláš opraváře ? Tvoje volba , já si je vyměním sám...

Jinak všem dík , sporák jsem rozdělal při té příležitosti vyčistil sprayem na sporáky (manželka to ocenila), ale k věci ještě se nestalo že by při odpojení ze zásuvky se nějak přeprogramoval časovač a pravděpodobně byl nastaven na automatické pečení za nějakou pozdější dobu :oops: a proto trouba nejela no a motorek se točí konečně svižně...všechno zlé je k něčemu dobré.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#10 Příspěvek od kovar »

Nastavil jsi na tom sporáku hodiny?
Bez nich ti to nepůjde!
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“