Prosím o pomoc s identifikací integráče

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Prosím o pomoc s identifikací integráče

#1 Příspěvek od EKKAR »

Popis: kulatý kovový pouzdro odpovídající TO99 (klasika operák v kovu s 8 nohama, výstupek u vývodu č.8 ), před označením typu na boku kulatýho pouzdra je logo ve tvaru dvou do sebe zaklesnutejch písmen "C" (jedno je v normální poloze a je vytištěný jen obrysem, druhý je vytištěný jako celý černý (vyplněný barvou) a je otočený o 180° a "zastrčený" do prvního), další potisk tvoří znaky:
L 141 T1 8 7623
(Ch)ujec Gůůůgl se tváří, jako že nemá potuchy, nejrůznější archívy datasheetů nabízejí jiný kombinace znaků v kódech.
Nemáte někdo potuchy, co by to mohlo bejt za výrobce a za typ? Mám podezření na nějakej dost možná i obyčejnej operák, ale oporu v datasheetu pro svůj dojem nemám ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Nemůže to být blbě natisknutá sedmička na začátku?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Jestli je to něco z bývalý RVHP, tak by to mohla být bulharská 741.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Ne, mám tady 4 kousky a všecky jsou nádherně zřetelně a nezdeformovaně potištěný stejnou kombinací znaků, jakou jsem napsal vejš - včetně mezer by to vypadalo takhle:
"logo"MEZERALMEZERA141MEZERAT1MEZERA8MEZERA7623
Ty mezery jsou široký jako 1 znak nebo číslice.
A původ vůbec netuším, jsou "trofejní" = odkudsi vypájený, ale já je dostal ve škatuli směsi součástek po nebožtíkovi bastlířovi. Na jejich původ se ho už tudíž nezeptám.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od serviceman »

Logo?
Přílohy
2017-11-09_17-25-02.png
(31.62 KiB) Staženo 66 x
Naposledy upravil(a) serviceman dne 09 lis 2017, 17:53, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Jo, akorát je spíš nižší a širší než vyšší a užší - a ty "céčka" jsou hranatější.
Ale barvy sedí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

No tak vem ňákou 741 zapoj napájení a změř odběr. A pak tu SS. Pokud to bude podobný, tak bastl operáku jsou dva odpory a trimr. :wink: No a když ne, tak určitě platíš za popelnici. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

No, Jirko, to je rada jako zjišťování značky motoru podle volnoběžný spotřeby. Takhle rozpoznávají jednotlivý motory možná tak u "šundééj". Navíc klidová spotřeba 741 se v závislosti na výrobci dost liší - když jsem to před lety zkoušel podle Belzova článku v modrým Amáru, teslácký MAA501 až 504 se navzájem lišily v klidový spotřebě o nula celá nula nula prd, MAA741 i 748 mezi sebou taky - ale ruskej K140UD16 žral naprázdno o 50% víc, naproti tomu německý, tchajwanský i filipínský verze podobnejch typů značka od značky rozdíl proti tesláckým 0,5-1mA - ale zas mezi sebou stejnej typ a stejnej výrobce minimální odchylky. Podle klidovýho proudu by to šlo poznat snad jedině kdyby byl naprosto pozitivně identifikovanej jinej "etalonovej" kus ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#9 Příspěvek od Osmdesat »

To logo je bývalá SGS-ATES, což je nynější STMicroelectronics.

Mrkni sem, ten operák je na str. 89:
http://www.introni.it/pdf/SGS%20Profess ... 201975.pdf

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Vosumdesátko, máš recht, bude to von. Dík za link na SGS katalog.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

To máš teda pěknou vykopávku. :D Na druhou stranu čumím, jakej měli na západě už tenkrát sortiment. Co bylo v té době u nás? Já to už nemám šanci pamatovat. :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Řada MAA115 , tři tranzistory na všechny způsoby. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Ano, mám vykopávku.

Získal jsem totiž část pozůstalosti po elektronikovi - profesionálním údržbářovi slaboproudu a zuřivým bastlířovi. Ve dvou bedýnkách velikosti "přepravka na zeleninu" byly elektronický knížky a třeba i takový poklady, jako v Alobalu zabalenej komplet MHB8080+MHB8255A+MHB8228 = ALU+USART+budič sběrnice neboli základ "8-bitovýho jednodeskáče" jako bejval IQ151 a jemu podobný, vedle něj pytlíky s hrstma hrubě natříděnejch operáků MAA741; MAA748; MAA501&502, integrovanejch vf zesilovačů MA3000; MA3005 a MA3006, ostatních operáků včetně zahraničních, výkonovejch švábů MA0403; MBA810; MDA2020 a TDA790, digitálních obvodů CD/MHB4001;4011;4012;4029 a dalších a dalších, TTL právě nedávno tady sháněnejch typů MHA111 až MHJ111 a taky MH74xx plus k nim kupa zahraničních SN74xx, SN74xxx a SN75xxx - všecko vesměs vypájený z nějakejch zařízení a velmi pravděpodobně funkční. Krabice zvíci bonboniéry Tatiana (250g) plná vypájenejch diod Si i Ge a k tomu vypájenejch tranzistorů - převážně KF507/517 a KFY.

Něco z toho už dostal tady občas se objevující "Rudolf02" pro svoje cvikýře z bastlkroužku, kterým z takový nadílky málem vypadly voči z důlků, něco si nechávám pro svoje aktivity a zbytek postupně potřiďuju na část, kterou Rudolfovo potěr ještě dostane a na část, kterou si chci nechat.

K tomu polovodičovýmu nadělení bylo i půl bedýnky LCD displejů a LED segmentovek nejrůznějších velikostí - tady bohužel šlo často o už nefungující věci, protože zboží po pánově smrti zůstalo v dílně přes dvůr od obytnýho domu - a nikoho z pozůstalejch nenapadlo, aby tam v zimě aspoň občas zatopil. Tudíž jsem musel asi tak 3 kila LCD-ček doslova vyhodit do SD, protože byly přemrzlý a už nešly vrátit do funkční podoby (černá mapa přes část displeje, po přivedení napětí na vývody na zbytku displeje jsou vidět segmenty, nápisy nebo symboly - ale černou část se nepodařilo zprovoznit).

Ptal jsem se po digitronech, protože jsem od nich našel několik škatulek - a od různejch typů, ale bylo mi řečeno, že "všecky ty skleněný lampy si odtáhnul sousedovic Pepa, on to prej sbírá" - a když jsem se šel zeptat Pepy, dostal jsem odpověď, že všecko střelil nějakýmu překupníkovi za "jednoho Masaryka" = rozuměj 5000Kč . :guns: :guns: :guns: :guns: :guns: :guns: :guns: :guns: :guns:
Prej toho bylo 5 bedýnek stejně velkejch jako ta, kterou jsem získal já, jenže ten chlápek nabídnul litr za bedýnku :rocky: :rocky: :rocky: :rocky: :rocky: :rocky: :rocky: :rocky: :rocky: :rocky: a mladýmu se to zdálo košer ... tak to vzal :wand: :wand: :wand: :wand: :wand: :wand: :wand: :wand: :wand:

Proč jenom k takovýmhle věcem vždycky nejdřív přijde naprostej pitomec a hned po něm totální vychcánek-kšeftař? :blood: :puke: :guns: :doublefuck: :blood: :puke: :guns: :doublefuck: :blood: :puke: :guns: :doublefuck:

No a včera jsem z jedný hromádky operáků vytřídil právě 4 kousky těch SGS-ATES-áckejch L141, jenže jsem nedokázal ani tipnout, od koho by to mohlo bejt ...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 10 lis 2017, 22:38, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Tak to nasere s těma digitronama. Na základce jsem dělal v Remetu brigádu, kovošrot. Dovezli tam starý čerpací stojany z benzinky s moc hezkýma LCDčkama. Jenže to bylo v zimě a v noci byly dost krutý mrazy. Všechny LCDčka byly černý a zničený. Tenkrát mě to dost naštvalo. Displaye byly pro mě něco suprovýho, sice jsem je neuměl ještě používat, ale co už. :D
Přemýšlím, jak to dělali za provozu, ty stojany byly určitě venku normálně. Jestli to mělo vyhřívání, nebo dovezli stojany z Itálie a první zimu je museli vyhodit. :lol:

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#15 Příspěvek od Osmdesat »

Myslím, že než aby to skončilo někde v popelnici, je "idejově" rozhodně lepší, když to uzme překupník, který to pak prodá lidem, pro které to má hodnotu a nevyhodí to, ale naopak to nějak zužitkují. Lepší, než aby to bylo vyhozeno, což lidé, kteří to po někom zdědí a nemá to pro ně hodnotu, běžně dělají.

Můj kamarád, co se živí "šrotem", by mohl vyprávět, co lidé jsou schopni vyhodit. Jednou sbíral u kontejneru VDO, přišel tam nějaký chlap s bakelitovým elektronkovým rádiem Tesla Orient, on na něj volá, počkejte, zadržte a ten blb na just do toho kontejneru s tím majznul a ještě se tomu ten podčlověk chlámal :x Teď to má prasklý bakelit, takže hodnota toho rádia i po slepení už nebude taková.
Ještěže nevím, co všechno je každý den ničeno a vyhazováno...

Sám jsem při svých průzkumech opuštěných domů byl v několika domech, kde zřejmě bydleli nějací elektroinženýři a bastlíři - např. po podlaze se válely rozházené předválečné elektronky, jinde desky z nějakých sálových počítačů, kryty továrně vyráběných elektronických výrobků, bastly, součástky, elektro literatura... Co za něco stálo, jsem pobral, protože dědicové si už vše, co pro ně bylo cenné, odnesli a zbytek ponechali svému osudu a hlavně nepřizpůsobivým "občanům", o dům se nestarali a nechávali chátrat.
Naposledy upravil(a) Osmdesat dne 10 lis 2017, 21:30, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“