sony kv-29ls60k slabá obrazovka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

sony kv-29ls60k slabá obrazovka

#1 Příspěvek od mi-ro »

Pro pamětníky, pokouším se zachránit výše uvedenou TV. Po zapnutí nenabíhá obraz, slabá G tryska. Dá se částečně eliminovat G2 a přižhavením. Ale stejně někdy nestihne interval pro srovnání RGB proudů katod a spadne do chyby. Šlo to nějak prodloužit-obejít? Byla na to nějaká finta? Ať je to klidně do růžova ale aby spustil obraz. Nakonec po pár minutách provozu dožhaví a dá se na to koukat. Nebo zkusit regeneraci G trysky "odstřelením"?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#2 Příspěvek od houmr »

Nevím, co je na tom pravdy, ale někde jsem četl, že obrazovky SONY Trinitron se regenerují s "nulovým" výsledkem...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

I tak to může skončit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

A taky skončí. Zpravidla na katodách Sony trinitronu při vyčerpání už není co "odlupovat". :cry:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Jsou i výjimky :wink: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

Moja osobná skúsenosť je, že tie ich slávne Trinitron sa nedali (aspoň sa mi to nepodarilo, prípadne som nepoznal špecifický postup na Trinitron) renovovať, dokonca aj na pozerateľne dobrých obrazovkách bol po pár sekundách - minútach kolabs do väčšinou ,,zelenej" a potom tma. Raz sa mi to podarilo, ale teraz si fakt nepamätám, či to nebolo znížením nastavenia Ug2 v servisnom menu... Neviem, či táto konkrétna Tvoja telka to dovoľuje, ak áno, tak vyskúšaj. Ale to bol asi iný prípad, než je ten Tvoj. Vtedy obraz totiž nabehol a po čase bol na obrazovke ,,trávnik" a kolaps
:cry:
Edit: Píšeš: ,,Po zapnutí nenabíhá obraz, slabá G tryska." Sú všetky napäťové filtrácie O.K. ?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“