Samsung Galaxy Tab3 7.0

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

Samsung Galaxy Tab3 7.0

#1 Příspěvek od soucek »

Zdravím, jedná se o model SM-T211 a nejde zapnout. Baterie je v něm nová, nic nedělá ani nezobrazuje. Pouze je v něm slyšel velmi tiché a rychlé tikání a to s nabíječkou tak i bez ní. Zvuk ovšem nevychází z reproduktoru, ale šíří se někde z obvodů základní desky. Neporadil by někdo co s tím ?
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#2 Příspěvek od JiriTom »

Baterii jsi měnil sám ? Pokud ano, ještě jednou to toho vlítnout, odpojit baterii, chvíli nechat a znovu připojit...

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od Karel286 »

Mít desku na stole, odpověď máš za 2 minuty. Takto je to problém, možností je spousta. Uvedu alespoň tu nejčastější. Často odchází nabíjecí obvod U506, výstup jde do zkratu (ale ne zcela do 0). Touto malou impedancí je zatížena i baterie, proto tablet nejde zapnout i s novou baterií. Poznáš to jednoduše tak, že při odpojené baterii a nabíječce změříš impedanci na C559. Jeden konec C559 je spojen se zemí, na druhém konci multimetrem přepnutém na měření diod (+ vývod na zem) musíš naměřit úbytek cca 0,3 - 0,4V (každý multimetr měří malinko jinak). Při 0,3V je to OK, pokud je vadný nabíjecí U506, bývá úbytek řádově desítky mV. Obvod Q500 nebývá osazen. IFC500 = USB konektor.
Viz obrázek.
Přílohy
TM211.JPG
(59.08 KiB) Staženo 159 x

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od soucek »

Paráda, dík. Až bude čas,hned se na to vrhnu.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

Na C559 jsem naměřil úbytek napětí 0.391V. Takže na zkrat na výstupu VOUT_CHARGER to nevypadá. Když jsem tam vyměnil tu novou baterii, tak její napětí začalo nabíjením postupně stoupat.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#6 Příspěvek od Karel286 »

0,39 je Ok, nabíjení je tedy v pořádku. Pak to může být skutečně cokoliv, včetně vadného µPC. Nicméně pokud v desce „píská“, může to být i zkrat na desce. Občas také odcházejí blokovací SMD keramiky a to tak, že mají skutečně 0 R. Odšroubuj ještě ten plechový kryt z desky a zkus nahodile přeměřit bzučákem keramické C, zdali nějaký není ve zkratu. Pozor – jeden C je – jsou jím překlenuty zemní potenciály, ale již si nepamatuji který a kde je. Je to již starší deska…. Dále by bylo dobré přeměřit, zda-li Power Supervisor dává 1,8 a 1,2V. Kde to naměříš, poradím až v pondělí….. Pokud tedy máš zájem…
Ale stejně toho asi takto na dálku více „neopravíme“ :D
Odchází i Wifi modul, je toho více ....
Bylo by také dobré změřit odběr desky na konektoru baterie…

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od soucek »

Shodil jsem ten plechový kryt, abych se dostal k součástkám. Měřením na zkrat u některých keramických kondenzátorů mi to občas zvonilo. Jsem z toho tumpachovej, moc se v tom nevyznám. Odběr z baterie jsem ještě nezměřil.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od Karel286 »

Není to tak jednoduché ...
Máš SZ.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“