Tablet Acer Iconia A1 830

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Tablet Acer Iconia A1 830

#1 Příspěvek od p32 »

Dostal se mi do rukou tento 3 roky starý tablet. Pokud do něho připojím konektor USB a zkouším zapnout, tak se nastartuje, ale pak hlásí (graficky) slabou baterii. Buď se tato nenabíjí kvůli problému na desce nebo je již po smrti. Zatím jsem nic neměřil.
Neporadí někdo s případným problémem na desce nebo kde sehnat druhou baterii? Je tam Li-ion baterie (pack) model: A1311 3,7VDC, 4000mAh/14.8Wh.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

kdyz ho pripojis a nezapnes.... jak reaguje? zacne signalizovat nabijetni? pokud ne, tak se zamer na usb konektor

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Nesignalizuje nabíjení. Ale asi to trochu baterku dobilo (opravdu jen trochu), že to šlo zapnout. Teď už zase nejde zapnout. Ten konektor USB je špatně přístupný, proto se napřed ptám.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

zmer napeti za usb konektorem pri pripojene nabijecce.Mer napeti na akumulatoru a kontroluj, jestli pomalu stoupa.....

usb konetoru menim kazdy vikend nekolik

ja a nabijej nabijeckou, ne usb portem PC

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Tak jsem se k tomu ještě dnes dostal.
Baterie je připojena přes plochý čtyřkolíkový konektor. Nabíjel jsem nabíječkou ze sítě (ne z USB portu PC). Na tom konektoru jsem naměřil 3 napětí, tzn. baterie je pack ze tří článků. Na jednom je 3,2 V, na druhém také zhruba 3,2 V a na třetím je 2,8 V a roste to na něm. Takže uvidím po nabití, jak se to ustálí, tzn. až zítra. :wink:

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#6 Příspěvek od dreamer »

Baterie bude jednočlánková. Můj A1-810 to tak má a e-bay to taky tvrdí:

https://www.ebay.com/itm/OEM-4300mAh-3- ... Swm3paIA86

Další kontakty na konektoru budou od termistoru. 3,1V je hodně málo. Jestli se zhruba do hodiny napětí vyšplhá na 4V bude baterie v háji. Jestli ne, byla jen hluboce vybitá. U některých tabletů nebo telefonů ji nabíjecí obvod ani nedokáže nabít při takhle nízkém napětí a pomůže nabít ji externí nabíječkou.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Odpojil jsem to potom z nabíječky a změřil jsem samostatnou baterii na to konektoru. Na všech třech pozicích bylo 3,2 V a při připojení do tabletu na tom jednom kontaktu to spadlo na 2,8 V. Takže se nedobíjela, to byl jen můj dojem. Dám ji dobít tedy na externí zdroj a uvidím.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#8 Příspěvek od JiriTom »

p32 píše:Tak jsem se k tomu ještě dnes dostal.
Baterie je připojena přes plochý čtyřkolíkový konektor. Nabíjel jsem nabíječkou ze sítě (ne z USB portu PC). Na tom konektoru jsem naměřil 3 napětí, tzn. baterie je pack ze tří článků. Na jednom je 3,2 V, na druhém také zhruba 3,2 V a na třetím je 2,8 V a roste to na něm. Takže uvidím po nabití, jak se to ustálí, tzn. až zítra. :wink:
Tak to je zajímavá logika: má to čtyři vývody, tak je to složené ze tří článků. 8O :oops:

Než podobnou blbost napíšeš tak: se zamysli, něco si o tom přečti, něco vygůgluj a pak piš. :) Na to, jak tady moralizuješ, nabádáš atd. si trefil hodně mylně... :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Koukl jsem se na baterii, bylo tam napsáno pack. Jinak je to tak, jak psal dreamer.
Díky za radu, co nikam nevede, ale aspoň vím od koho je čekat.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »

tak co, uz mas nabito?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Ne, není čas. Musím dělat jiné věci, takže zítra nebo pátek. Mezi tím, zkontroluji raději i ten USB konektor.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Tak baterie částečně dobita a vše jede. Dal jsem tam teď normální nabíječku a uvidím na kolik pojede. Jinak jsem pro jistotu propájel ten USB konektor, protože ho asi někdo měnil, ale jeden kontakt byl takovej divnej a pak jsem to musel očistit od předchůdce od kalafuny nebo co to tam bylo.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

Momentálně zápolím s Acer Iconia A1-810.
Jeho baterie má dva články paralelně, už podle toho že jsou do "L" a výsledné napětí je stejné jako napětí jednoho článku.

Skeny jsou zde:
http://habesan.g6.cz/elektronika/Acer_t ... tablet.htm
Pokud by někomu nešly otevřít, tak doporučuju IrfanView.

Ano, zkusil jsem Vol+ a Power, stejně jako to zkoušel majitel a "opraváři" přede mnou.
Představa, že nefunkční přístroj jde opravit tisknutím tlačítek, dost čast naráží na skutečnost, že to nefunguje, pokud má HW závadu.
Obdobně nemůžeme přehrátím SW opravit přístroj, který nejde zapnout, když k jeho přehrátí potřebujeme, aby byl zapnutý.

Po pravdě: Hledám jak použít CN1701.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Právě ta tlačítka tam nebyla, tak je sháním. Zatím do probudím vždy propiskou, ale bylo by to vhodnější s tlačítkama. Kde se dají sehnat?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Habesan »

V rozpisce pro A1-811 jsem našel, že používá tlačítko: TAFG1-12WQR.
To se dá koupit na ebay, ale stojí cca stovku: ebay.com/ 302000100912.
(Tím, že se používá v různých mobilech, bývá k nalezení pod různými názvy.)

Našel jsem server vache-android.com, ale část toho, co já potřebuju, je zaheslovaná heslem, které neznám.
Například: Mango MB BOM.zip nebo Mango Schematic.zip (měl by obsahovat soubor mango_6l_ -1d_eng2_20130430_a1.pdf).
Našel jsem sice mango_6l_ -1d_eng2_20130430_a1.rar, ale ten je na placené stránce.

CN1701 je, jak jsem očekával, DEBUG Port, viz.: w3bsit3-dns.com.
Ve schématech pro A1-811 jsem našel, že by mohl být osazen konektorem AXT440124 od Panasonicu a že jsou na něm dva UARTy a JTAG.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“