prosím poraïte-spálené spirály na sklokeramické desce

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
autojacek

prosím poraïte-spálené spirály na sklokeramické desce

#1 Příspěvek od autojacek »

Je to na elektrickém sporáku znaèky Siemens starší výroby.Ze ètyøech plotýnek nám postupnì odešly už 3.Mohl by mi nìkdo poradit,kde seženu tento náhradní díl a zda to lze vùbec vymìnit.Díky za vaše rady.Autojacek.

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#2 Příspěvek od pepito »

Zdravím,
vyměnit to určitě půjde. Díly seženeš přes kterýkoliv autorizovaný servis nebo přímo zastoupení BSH. Je možné, že tam půjdou topná hnízda i od jiné značky. Bývají dost často stejné a o dost levnější. Napiš co je to za typ.

autojacek

sporák

#3 Příspěvek od autojacek »

typ sporáku je Siemens HS8450.Zvládne to topné hnízdo vymìnit i prùmìrnì zruèný èlovìk...?Jak to vypadá...?Kolik to asi stojí,tøeba do jiných znaèek...?

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#4 Příspěvek od pepito »

Zručnější kutil to bezproblémů zvládne, hlavně odpojit od sítě. Koukal jsem na ceny a originál stojí překvapivě skoro stejně jako u jiných značek :
1,2 kW 08 4001 58 €
1,7 kW 08 4074 87 €
1,8 kW 08 0836 103 €

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#5 Příspěvek od sr71 »

náhradní topná hnízda co dodává Mora do svých sporákù jsou cenovì cca do 1000Kè (prùmìry 145 a 180mm)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

ty ceny v eurech by docela odpovídaly tomu, co nedávno proběhlo novinama: že Němci berou za stejnou práci circa 5násobek české mzdy... :roll:
Světové ceny už máme, teď ještě to ostatní...

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

musí se mìnit celé topné hnízdo...???Jak to vùbec vypadá...sorry,ale v tomto oboru jsem úplný laik,takže mé otázky mohou znít smìšnì....když zaplatím za 3 topná hnízda 6000kè,tak to radìji nový sporák.Protože tento Siemens je nejménì 10let starý.Jenže prachy na nový sporák jaksi nejsou.Já si nejdøíve myslel,že se vymìní jen ta topná spirála,co se rozžhavuje a to jsem tipoval na stokorunové investice...

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Ještì jedna otázka....dnes jsem v Ikei objevil novou slevnìnou sklokeramickou desku.Je slevnìná o 30% na 4000kè.Jenže je to jen deska ,která patøí pøipojit na troubu Whirpool.Já mám sporák Siemens...chci se zeptat-je možnost to napojit na moji troubu Siemens.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#9 Příspěvek od sr71 »

hnízdo se musí vymìnit komplet, pokud to je vestavná deska k urèité troubì, tak asi to ovládání desky bude souèástí pøíslušný trouby, takže to nejspíš na nìjaký Siemens moc nepujde, nevím jak vypadaj ty hnízda v siemensu, ale asi bych provìøil, jestli tam nepùjdou ty "morácký" - dají se sehnat do 1000Kè/ks jak jsem už psal - dìlají se 2 druhy - 1- s jedním vinutím pro regulaci výkonu energoregulátorem 2- asi se tøemi vinutími kde se výkon reguluje kombinacemi zapojení pøepínaèem (6-polohovým)

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#10 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj.
Nevím jak vypadá tento konkrétní typ, ale před časm jsem měl jednu desku rozebranou a vlastní spirála byla srovnaná a volně uložena v jakési pěně (asi keramika). Při případném přepálení by stačilo vyjmout samotnou spirálu, změřit odpor a rozměry a z odpovídajícího odporového drátu namotat novou tak, aby přibližně odpovídala původní (preventivně bych trochu snížil výkon). Možná, že by šlo spirálu v místě přepálení spojit, ale asi bude zkřehlá a po vyjmutí popraská.
(1000Kč mně přijde docela dost, ale taková je doba :? )
Ahoj Zbyněk

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“