Telefonický teror

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

Telefonický teror

#1 Příspěvek od soucek »

Jelikož ještě stále vlastníme přípojku pevné linky, tak nebude dlouho trvat a půjdu ji zrušit. Poslední dobou bývám přes den v jejím dosahu, ale co se děje, to je mazec. ! Od rána 8:00 do večera 20:00 každou celou hodinu volá telefonní číslo +0495260084 a to s minutovou přesností. Zcela jistě se bude jednat o nějaký automat s následným telemarketinkem. Ještě nikdy jsem tento hovor nezvedl. Předpokládal jsem, že po určité době tak "vypadnu" z jejich programu. To se zatím bohužel nestalo. Jediné co změní je časový posun o 5 minut každý následující den. Nevím, jak se této pijavice zbavit....operátor O2 jen krčí rameny. Napadlo mě ještě těsně před příchozím hovorem vyvěsit sluchátko. Obávám se, abych to ještě nezhoršil....zaznamenají tak nějakou aktivitu. To samé by bylo v případě položením sluchátka...a to nechci. Co by jste mi mohli poradit ?
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#2 Příspěvek od dobrman »


Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Máš to číslo určitě dobře?
Mohlo by to být z Německa, ale pak by to mělo být 0049xxxxxx nebo +49xxxxxx

Aha, tak dobrman to asi trefil.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Ještě je nějaké info tady:
https://www.telforum.cz/cislo/420495260084
Z tohoto čísla nemusí mít nikdo žádné obavy! Toto číslo je automatická telefonní hláska společnosti O2. Prostřednictvím této hlásky společnost upozorňuje na nezaplacenou fakturu, po zaplacení faktury pak potvrzuje přijetí upomínané platby. A protože je to hláska automatická, vytáčí se číslo adresáta zprávy automaticky několikrát za den, dokud si adresát neposlechne nahranou zprávu.
Takže toto číslo opakovaně "obtěžuje" pouze tehdy, pokud nemáte včas zaplaceno a telefon nezvedáte.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

Děkuji, to bude asi ono.
Pivo lahvový....a půl je hotový.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od PixelOrgy »

A v pripadech, kdy je to vazne telemarketing je k dispozici I jakasi (slaba) paka

http://zakony.centrum.cz/obcansky-zakon ... agraf-2986

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

a co jako nabízí ? nějaké produkty či služby ? no, navěky to nebude, von se nakonec unaví i automat, pevnou linku mám ale jen příjem hovorů, je to bonus zdarma u providera internetu, málokdo volá poáč nefiguruji v telefonním seznamu a číslo cizím nedávám
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Jakej význam má dnes stacionární telefon na stole? Příjem hovorů je zdarma i na mobil. Nehledě k tomu, že na mobil existuje plno aplikací, který se telefonních gaunerů umožní lehce zbavit. Viz nevolejte.cz.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#9 Příspěvek od dobrman »

no, taky mám "pevnou" k internetu. Číslo jsem nikde neuváděl (jen rodina), v seznamech není a přesto tak asi co 14 dnů se ohlásí nějaký "průzkum", anketa a tak...
Na mobil se sice taky občas někdo ozve, ale není toho moc

Dřív jsem slušně poděkoval, že nemám zájem. Ale teď už je na tvrdo posílám do píp***. Vím, že za to ty lidi nemůžou, dělají svojí práci, ale jsou první na ráně....

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

pevnej drát mně zůstal neboť jsem kdysi provozoval i fax se záznamníkem zpráv, to nebyl internet, mail a mobil
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

forbidden píše:Jakej význam má dnes stacionární telefon na stole?
Velkej. Máme doma dvě pevné linky a 4 mobily. On je telefon taky na volání nejen na poslech. :wink:

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#12 Příspěvek od PixelOrgy »

dobrman píše:no, taky mám "pevnou" k internetu. Číslo jsem nikde neuváděl (jen rodina), v seznamech není a přesto tak asi co 14 dnů se ohlásí nějaký "průzkum", anketa a tak...
Na mobil se sice taky občas někdo ozve, ale není toho moc

Dřív jsem slušně poděkoval, že nemám zájem. Ale teď už je na tvrdo posílám do píp***. Vím, že za to ty lidi nemůžou, dělají svojí práci, ale jsou první na ráně....
Muzou, nebot si tu praci dobrovolne vybrali ;-)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

když jiné není tam ani smrtka nebere
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#14 Příspěvek od petrfilipi »

forbidden píše:Jakej význam má dnes stacionární telefon na stole? P...
My máme v dvoutarovém domě dva stacionární přístroje. Už to sice není O2, je to Odorik a VoIP a používáme to na nouzové spojení s maminkou. Protože je to "pevná linka", tak se u ní nevybijí baterie, má vždy "signál" atd. Platil jsem jen za přístroje (starší, z Aukra) a 2x jsem dobil kredit po 100Kč.

Petr

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

Mám taky pevnou. Neznámé čísla neberu, jak prosté...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“