Reprobedny a zesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Smis
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2005, 01:00

Reprobedny a zesilovač

#1 Příspěvek od Smis »

Zdravím všechny lidičky,mám menšívjetší problém.Mám zesilovač 2*70W,k tomu mám pořízené repro bass,střed i výšky od 100-150W,výhybky jsou dimenzovány do 100W.Zesík je napájen symetrickým zdrojem 30V,3A.Všechno to pustím,pomlu zesiluju,U ze zdroje na zesil však klesá,zesiluju stále víc,U klesne zhruba na 22V a v tu chvíli se to celé vypne.
Stáhnu teda volume na minimum,po chvilce opakuju a stane se to samé.

Proto se ptám,v čem by mohla být chyba?mě samotného,po poradě s přáteli napadlo,že
A,by to mohlo být slabým zdrojem
B,tím že zdroj není stbilizovný,tudíž neudrží U
C,nebo samotnou rero výhybkou či dokonce reproduktory
???
všem kdo přispějou předem děkuju za radu...

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pole »

Aky tam mas zdroj? Ake trafo? A hlavne kolko uFaradove kondiky?
Tiez na akej baze je postavany zosilnovac. Myslim aky IO je pouzity alebo je to tranzistor.

Ja myslim ze elektrolyticke kondiky v zdroji maju malu hodnotu.
Napajacie zdroje pre koncovy zosik vacsinou netreba stabilizovat,

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Zase nìjaká stavebka....z modulù od EZK... pak to která vypíná pøi polesu napìtí než minimální....né? :?: :?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

A není to tím, že v jedné větvi to napětí klesá rychleji než v druhé, do reproduktorů teče ss proud, který odběr zvyšuje, až se koncák přehřeje?

Uživatelský avatar
pejoma
Příspěvky: 109
Registrován: 01 říj 2004, 02:00
Bydliště: Pøerov

#5 Příspěvek od pejoma »

Není to zesilovaè s TDA7250?Pokud ano,tak ti mùže také vypínat nadproudová ochrana.

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

takže,trafo je 30V 3A,normální ,kondíky sou 4700uF na 35V,ano je to stavebnice ezk,bohužel integráè nevím,silnì zalepen chladící pastou,ale sou tam i koncáky,takže takk...

Uživatelský avatar
Smis
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Smis »

to před tím sem psal já 8-) ,no chtěll sem se jen zeptat,poněvadž mi více lidí řeklo,že proublemm spočívá ve zdroji,dallo by se to ňak kompenzovat?třeba přidáním dalších elektrolytů?

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

asi ti kleslo napìtí pod minimim pro tento mudul..no....tak to vypíná...no....no nemám pravdu?:)))

Uživatelský avatar
Smis
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Smis »

custe lidicky,taxem to teda vyresill tim ,ze sem do zdroje tepnul paralelne navíc 2 kondy elyty 50V a je to naslapanéé...:)dík moc za help...Smis

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#10 Příspěvek od jarda_k »

Mám dojem, že jsem kdysi taky řešil problém s nějakou stavebnicí od EZK (nebyla teda moje). Problém byl v tom, že to strašně kmitalo. Pomohlo dát do napájení nějakej svitek a bylo to OK. Kdysi jsem si stavěl 200W zesilovač pro Subwoofer. V a-rádiu jsem našel schema a plošný spoj. Po vyrobení se strašně hřál. Dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, že kmitá na přibližně 1MHz. Pomohlo přeblokování napájení svitkem kolem 100n. Myslím si, že když něco podobného dáš i do svého zdroje, tak tím nic nezkazíš a možná předeješ problémům. Stavebnic od EZK jsem moc neviděl, tak bych si netroufnul tvrdit, že jsou špatné.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“