Jaký redakční systém pro RPI 1

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaRCK
Příspěvky: 206
Registrován: 25 dub 2010, 02:00
Bydliště: Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaký redakční systém pro RPI 1

#1 Příspěvek od JirkaRCK »

Zdravím, zkoušel tu někdo na RPI 1 provozovat blog? Jaký blogovací systém byste doporučili? Existuje vůbec takový, který by byl s přivřenýma očima reálně nasaditelný? Nyní jsem zkusil WordPress a tudy bohužel cesta nevede. Vykreslování stránky trvá až 10 sekund, v administrátorské sekci dokonce některé stránky vůbec nešly načíst, po 30 sekundách Apache vlákno zaříznul na timeoutu.

To, že je RPI 1 šrot a mám ji vyhodit a koupit něco novějšího, vím :-) Připravuji si za tímto účelem Edisona (čekám, až mi z Číny dojde USB síťovka). RPI 1 mám jako dočasné řešení/pro zábavu na tento víkend :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Pouzi nieco, co vygeneruje staticke HTML. Tusim aj do WordPressu bol nejaky plugin.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Dlouho jsem se v tom nevrtal, ale myslím, že PHP umí to, že jednou za čas sice stránku zpracuje do statickýho HTML, ale ta se pak celá válí v RAM, odkud se na žádost klienta k němu téměř bezpracně odešle.

Nebo použij PHP-Nuke, jak je na hlavní stránce Baštírny - vzhledem k jeho pokročilýmu věku musí fungovat i na kalkulačce :D
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od petus »

https://chiptron.cz běžel dlouho na RaspberryPi s redakčním systémem PHPFusion
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“