Pájecí stanice Weller WTCP 51-máte někdo zkušenosti?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

Pájecí stanice Weller WTCP 51-máte někdo zkušenosti?

#1 Příspěvek od EM88 »

Přeji všem pěkné svátky. Rád bych se Vás zeptal, jestli někdo nemáte zkušenosti s touto mikropájkou Weller WTCP 51? Vypadá jednoduše a bez zbytečných vymožeností, mohla by být spolehlivá. Měl bych ji převážně na pájení THT součástek a občasné pájení SMD, hodí se na to? Zajímaly by mne i konkrétní zkušenosti s Magnostatem. Předem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Docela drahá na to, že se tam nedá nastavovat teplota. :-(

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Spiral »

Z mého pohledu, Magnastat je spíše pro seriovou výrobu, kde se hlídá teplota hrotu, pro člověka znalého bych doporučil WS 81 (pokud by to měl být Weller).

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#4 Příspěvek od EM88 »

Té regulaci teploty jsem se právě divil, že to celé funguje jen přes ten Magnastat. Ohledně ceny-mám šanci ji mít cca za polovinu. Ta WS 81 bude jistě super, ale cenově bohužel již příliš vysoko.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Já používám Metcal, který má stejný způsob regulace teploty, osobně vidím jen jedno úskalí- je potřeba se s tím naučit, protože se s tím fakt trochu jinak pájí. Je to podobné třeba trafopájce, kde taky nereguluješ přímo teplotu, ale jen dobu ohřevu.
Pokud budeš dělat na vícevrstvých deskách, kup si hrot na vyšší teplotu, ale když půjdeš potom opravovat nějakou starší Teslu s plošňákama z NDR, hrot si zase vyměň za typ s nižší teplotou.
Odměnou ti bude stabilní teplota, která se prostě z principu nemůže měnit. A díky tomu i vyšší životnost hrotu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#6 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Ja som v robote používal túto spájkovačku. Bol som s ňou veľmi spokojný.
Bez regulácie nebola na závadu, ak sa človek stará o hrot a neprepaľuje ho (nenecháva ho dlho pustený naprázdno), tak bude dobre slúžiť.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Proc myslis ze jednoducha=spolehliva?
To, ze na prednim panelu neni displej a tlacitka vubec neznamena ze je neco jednoduche, natoz spolehlive.

Jak uz ti tu vic lidi uvedlo, tohle je stanice primarne urcena do vyroby, kde neni zadouci aby delnasi ryli do nastaveni teploty. Odmenou je rychly nabeh a stabilni teplota i pri zmene zatizeni.
Jestli ti jde o tyto vlastnosti, podobne se chovaji hroty s integrovanym topnym telesem. Pajecky s tim dela treba Hakko nebo levnejsi Aoyue. Ty jdou narozdil od te indukcni regulovat.

Ale pokud regulaci nechces, proc ne.

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#8 Příspěvek od EM88 »

Přišlo mi, že ty digitální s displayem atd. jsou více poruchové než klasický analog. Hledal jsem o tom i na netu, někteří s digitály neměli dobré zkušenosti ohledně poruchovosti. Osobně mám teď analogovou páječku slušné hobby třídy, která regulaci teploty má. Není špatná, ale proč si nevyzkoušet i něco jiného, když je možnost mít wellera za rozumnou cenu. Za plnou cenu toho wellera bych také raději sháněl něco s regulací teploty. (příjde mi to cenově přestřelené) Koupím si jí a vyzkouším, která mi bude více vyhovovat. Maximálně ji můžu zase prodat, kdyby mi nesedla. Děkuji všem, kteří se podělili o své zkušenosti :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

S tim prodejem to nebude tak snadne. Na doma si to kvuli absenci regulace koupi malokdo a do fimy za 1/2 ceny vubec nikdo - stejne penize daji za novou.

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#10 Příspěvek od EM88 »

Na tom něco bude. Faktem je, že firmy budou radši kupovat nové, než ty z druhé ruky. Bez DPH to přeci jenom je znatelně levnější. V nejhorším mi tu zůstane a budu ji střídat s tou druhou podle potřeby. Mít jednu do zásoby nemusí být nutně na škodu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Musis odecist nejen DPH, ale i dan z prijmu a soc+zdrav pojistne - bez dokladu to firmy plati uz ze zdanenych penez pro osobni spotrebu. Dohromady to dela cca 50% ceny. Proto ani za polovinu to nikdo z firemniho sektoru nekoupi.

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#12 Příspěvek od EM88 »

Aha, děkuji za osvětu termite.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Kdyz se podivam na inzeraty na bazosi a na ceny co za ty veci nekteri magori chteji, trocha osvety nikdy neuskodi :-)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#14 Příspěvek od bu2520 »

teď řeknu hrubé OT , ale myslím že pravdivé. Např srovnání se sjezdovými lyžemi. Pokud si pořídí špičkové lyže začátečník neudělá s nimi nic víc než to co by udělal s levnými začátečnickými lyžemi. Střih já co by pokročilý letovač nepotřebuji Wellera umím i z nejlacinějšími šmejdy jen řeším otázku komfortu a ceny spotřebního materiálu. Jak rychle umí reagovat hrot na teplotu etc.

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#15 Příspěvek od EM88 »

bu2520 s tím souhlasím. Je mi jasné, že sebelepší mikropájka ze mě neudělá velemistra v pájení, když nebudu mít zkušenosti. Spíše to vidím jako šanci si vyzkoušet i něco z vyšší třídy.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“