ECG DVD3230 dvd přehrávač - nic nedělá

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

ECG DVD3230 dvd přehrávač - nic nedělá

#1 Příspěvek od kentan »

Dobrý den, potřeboval bych poradit, čeho se chytit s případnou opravou tohoto dvd. Dvd po připojení do sítě nic nedělá. Ůdajně byl přehrávač nový použitý cca týden. Myslel jsem, že bude vada ve zdroji. Jenže zdroj běží a nedaří se mi vypátrat hodnoty napětí, které má dávat. Nezdá se mi napětí na filtračním C sekundáru, který má hodnotu 16V 1000 uF, ale je na něm přesně 5V. Nějak sem mi nedaří identifikovat závadu. jestli zdroj dává málo, nebo umřel procesor MT1389DE, či firmware.

Datasheet procesoru: https://uloz.to/!WqctXSJbcLre/mt1389j-pdf

foto desky:
Přílohy
deska 2.jpg
Deska zdroj
(287.03 KiB) Staženo 200 x
20171228_174342.jpg
Deska
(290.46 KiB) Staženo 211 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Zkontroluj napájecí napětí procesoru, flash, ram a toho výkonového IO, pokud k němu najdeš datasheet. Pokud máš dostatečně rychlý osciloskop, zkontroluj, jestli se procesor snaží číst tu sériovou flash, firmware bude předpokládám v ní. Ono tam nic na větší napětí, než 5V být nemusí, takže zdroj může být OK. Druhý elyt na sekundáru je druhá část CLC filtru, nebo filtr pro jiné napětí?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Malo by tam byt druhe vyssie napatie (12V) pre mechaniku. Ale 5V vetva je najdolezitejsia, aby to vobec mohlo fungovat.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Ještě jsem neviděl, že by tam zemřel procesor. Spíše to vypadá na klasiku - někdo si hrál s nahráváním nového FW a dal tam blbej nebo to nedokončil. Spravuje se to připojení kabelu přímo na desku a přehrátím FW, co tam patří.

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#5 Příspěvek od kentan »

Ok, zkusim najit datasheety na internetu. A prověřit napětí na processoru, ram, flash. A motor driveru. Když budou sedět, zkusim zachytit tu komunikaci cpu, ale myslim, že muj c1-94 oscik na to bude krátkej. Potom si asi začnu číst něco o programováni flash nebo eprom, nebo co to je. Děkuji za postrčení. Nějak jsem se v tom zamotal a nevěděl, kde začít. Díky

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “