OPRAVÁRNA

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

OPRAVÁRNA

#1 Příspěvek od mi-ro »

Došel mi mail, že nějaká OPRAVÁRNA (www.opravarna.cz) potřebuje vybrat za 45dnů 150 000,- Došlo Vám to taky? Zase nějaká "výhodná" akce? Když někdo podniká a potřebuje 150k, tak si je asi musí vydělat, aspoň já jsem si na to tak zvykl.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

jakákoliv nevyžádaná reklama na email je jen SPAM !

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Takových kravin chodí...
Ale, asi se vždycky někdo nachytá.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Podobnýmu postupu se říká "crowdfunding" nebo taky "start-up" - lidi vloží peníze do nějakýho projektu, kterej jim za to po shromáždění dostatečně velký částky pošle buď výrobek, kterej byl cílem celýho projektu, nebo podíl na zisku. Není to špatnej nápad jak sehnat finance na rozjezd něčeho - záleží opravdu na reálnosti vize. Někdy jde o opravdu trochu bláznivý projekty, ale většinou se nejedná přímo o podvod. Jedním takovým podnikem bylo třeba zafinancování transportu dvou letadel Tu-154M z kbelskýho letiště do muzea v Kunovicích a v Rokycanech - stačí si vyhledat "Velký přelet". Je na rozvaze každýho, jestli se připojí nebo ne. A "opravarna.cz" už funguje poměrně dlouho - já o týhle stránce vím už určitě několik let. V případě pochybností o pravosti crowdfundingový akce bych se přímo obrátil na ně, jestli to je pravda.

Pokud ale nabídka k zapojení se do podobný akce přijde od mně neznámýho odesílatele mailem a hlavně na osobní ne volně veřejně přístupnou adresu, pak bych nejdřív začal pátrat po tom, odkud respektive od koho odesílatel nabídky sebral můj mail ...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 10 led 2018, 13:43, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

ok1hga píše:jakákoliv nevyžádaná reklama na email je jen SPAM !
To jo. Jenže, potřebuješ něco objednat, pro dokončení objednávky nutný souhlas s obchodními podmínkami..a už je to tam. Navíc do spamu se nepočítá obchodní sdělení (?), nabídka ke spolupráci a vlastně všechno, co není spam. Boj s větrnými mlýny.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radioelectrum »

před nějakou dobou zde byl odkaz na podobný projekt se společnou dílnou, na nákup strojů v Praze. nevíte jak to dopadlo. Docela by mne to zajímalo.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#7 Příspěvek od vladom »

Tady máš o tom výživné vlákno ...

Kód: Vybrat vše

http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic.php?f=46&t=17707
Naposledy upravil(a) vladom dne 10 led 2018, 12:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#8 Příspěvek od Jodr »

No, (opravarna.cz) je zase další ptákovina. Podnikání typu: Zaplať 100Kč a já Ti povím, kde si můžeš koupit půlku chleba. Nechápu, jak na podobné "projekty" může ještě někdo skočit.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Bernard »

EKKAR píše:Podobnýmu postupu se říká "crowfunding" ...
Jinak je to vtipné, ale míněn je crowdfunding. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Opraveno ... na principech akce se doufám nic nemění ...??? :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

http://www.opravarna.cz/jak-to-funguje
Na co je to jako dobré?? Kdybych už potřeboval něco opravit (obuv, oděv, ledničku...), tak zvolím nějakého profesionálního opraváře. https://www.firmy.cz/Remesla-a-sluzby/R ... lektroniky

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#12 Příspěvek od Jodr »

Hydrawerk píše:...
Na co je to jako dobré??...
Na to, aby jsi jim poslal peníze přeci... Oni za nic neručí, jen Ti "doporučí kde máš nakoupit", to je celé. :roll:
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Yarda1 »

Mně kdysi přišel emajl odtud
http://www.aaapoptavka.cz/
zrovna jsme sháněli někoho na opravu komínu, tak jsem jim poslal poptávku i s fotkou wo co go (pravda, nevšimnul jsem si, že by chtěli platbu předem, tak jsem jim žádné peníze neposílal) a ...a nic. Akorát mi od nich občas přijde spam jak jsem spokojen s jejich službami nebo tak něco.

Opraváři a řemeslníci - kde vzít a nekrást? Takový řemeslník musí pracovat a mohl by se při tom ušpinit. Když někdo sedí u počítače a vymýšlí ptákoviny tak takové nebezpečí nehrozí.

BTW: Ten komín nám tehdy opravil někdo na koho měla kontakt má švagrová.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

A co ta slavná opravárna opravuje, když se takhle jmenuje?
Nechci tam lézt, abych zas neměl PC zamrdaný až po střechu všemožnou reklamou včetně tampónů, kurrva..:D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

No jestli je to, jak někteří píšete, tak je to vychcaná zmerdovina a ne seriózní web, co by si zasloužil nějaký peníze.
Když budu potřebovat opravit Aiwu AX-7800E, koho či co mi doporučí? Belvis Uh.Brod, nebo Sirius ve Zlíně? Nebo mě samotnýho? :twisted: :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“