DVB-T DEEP T-228 zaujímavá závada

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladod
Příspěvky: 24
Registrován: 07 led 2006, 01:00

DVB-T DEEP T-228 zaujímavá závada

#1 Příspěvek od vladod »

Zdravím. Dostal sa mi tento DVB-t akože mŕtvy. Zaujímavá je závada po zapnutí zasvieti ledka a nič viac. Po vypnutí a opätovnom zapnutí aj 10x za sebou naraz ožije. Po chvíli zmrzne. Opätovné vypnutie a zapnutie naskočí a funguje do opätovného vypnutia asi na 2 hod. Pri vypnutí a zapnutí hneď je O.K. V zdroji kondíky vymenené napätia súhlasia. Mal som podozrenie na zdroj. Dík.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Kdysi jsem dostal nějaký STB od známého, s podobnými příznaky.
Nakonec jsem zjistil, že to dělal procesor. Při výrazném podchlazení za pomoci chladícího spreje STB naběhl bez problémů. Pokud se procesor dostal na pokojovou teplotu, už STB většinou nešel zapnout.

Letělo to do elektropopelnice...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ak to zacne fungovat pri schladeni, tak to moze robit flash.
AK to funguje pri ohriati, tak vacsinou elyty - treba pozriet osciloskopom napatia. Nielen zo zdroja, ale aj z menicov na nizsie napatia (3,3V, 1,8V a pod.)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

S dovolením bych se vetřel do tématu. Otec má STB nějaký SENCOR. Ten za studena nechce hrát, jen kostičkuje a cvrliká. Po zahřátí cca 5 minut se rozběhne a funguje normálně. Prošel jsem kondenzátory, změřil napětí na zdroji a nic nenašel. Máte někdo tip na tuto závadu?
Normálně bych to neřešil a poslal ho obloukem do popelnice, ale táta je důchodce a spousta z Vás určitě ví, jak je pro ně těžké si zvyknout na cokoliv nového.

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#5 Příspěvek od vlado5 »

Práve tu mám na opravu od známeho Sencor SDV 8701T (combo DVD/DVBT). Pred rokom som mu menil elyty v zdroji. Teraz nejde zapnúť, ani displej sa nerozsvieti. Po ochladení vonku na teploru cca 5 stupňov nabehne a po miernom ohriatí nejde opäť zapnúť. Pokiaľ sa nevypne, tak ide. Nemám chladiaci sprej, ale typujem to tiež na procesor. Napätia sedia, elyty premerané.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tento sa tu riesil - vadna flash. Aj ja som ho opravoval a obsah flash som zachranil a mam ho odlozeny.

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#7 Příspěvek od vlado5 »

Vďaka za info, flash nemienim riešiť- za prvé SMD - nemám prostriedky na odspájkovanie a za druhé - programátor mám iba WillemProg, ktorý toho dokáže dosť, ale nemám redukciu.
Ďalšia vec je čas investovaný do opravy a rentabilita, myslené tým na vek a cenu zariadenia. Jediné poučenie je-nekupovať pofidérne značky !!!! Keď pozerám na rok výroby, aj tak dosť dlho vydržal.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

8 pinov sa odspajkuje lahko a na programovanie staci par drotov a odpory na paralelny port.

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#9 Příspěvek od vlado5 »

Ok, poznám aj programovanie cez LPT, mám s tým skúsenosti. Ešte na to pozrem, ak bude čas. Prípadne by som sa obrátil na Teba s prosbou o obsah flash. Ak ovšem bude problém v nej, Môže to robiť aj procesor, alebo nejaký studenák v prechodke atd.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ja som mal teda X-Site XS-DVBT-20DVD, takze firmware nebude uplne rovnaky, ale fungovat asi bude. Najlepsie je vsak precitat svoju flash viackrat, pritom postupne znizovat napatie a subory porovnat. Bude sa menit len par bitov. Potom to najlepsie zapisat do novej flash.

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#11 Příspěvek od vlado5 »

Ok vďaka za rady. SW z toho X-Site to nebudem riskovať. Aj tak by to s tým SW asi nebolo funkčné.Asi to nechám tak, lebo to chce objednať novú pamäť plus ostatné problémy a nakoniec to bude niečo iné = oprava nerentabilná. Aj tak vďaka !!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “