Měřák součástek

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Měřák součástek

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Koupil jsem tohle, a ono to fakt funguje. Akorát nějaké divné ledky to neumělo a psalo to odpor. http://www.dx.com/p/lcr-t4-digital-tran ... ter-478316

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Tohle číňan vyrábí a prodává několik let v různých variacích a taky s krabičkou.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od nekmil »

Tohle mě zaujalo:
https://www.ebay.com/itm/PWM-Pulse-Freq ... 2084930119
K tomu nějaký tranzistor a máme regulátor žárovek, Led, elektromotorů atd.
Za ty peníze to doma neuděláte.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

Pravda, dobrý.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#5 Příspěvek od gepard »

Tak to by šlo ...
-- Gepard --

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

TAKJAN píše:...Akorát nějaké divné ledky to neumělo ...
Vypadá to stejně jako ten, co mám doma. Jestli to má i stejný SW, tak to moc dobře nepozná tyristor

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od dzan »

Mám také, softwerem to není, větší tyristory mají větší spínací proud a tahle krabička ho posílá přímo z procesoru a ten větší proud nedá. Softwer se dá aktualizovat, dá se při kompilaci nastavit i čeština. Pokud máte original čínskou verzi, přidá i nové funkce.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od hafca »

Mám objednaný tenhle 2017 Version Transistor Tester LCR Diode Capacitance ESR meter Signal Generator. Čekám ho každým dnem a jsem velmi zvědavý co to doopravdy bude umět. Za ty peníze peníze by tady byly s bídou součástky a pošta.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#10 Příspěvek od sr71 »

mám už od 2.12.2017 objednán stejný model jako Hafca, ale dodací lhùty z Chiny jsou teï nìjak dlouhé :( Taky jsem na funkci moc zvìdavý.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

Měřák dnes dorazil. Jen mi trochu zamotal hlavu při sestavování krabičky a při nastavení podsvícení. Skončilo to na tom, že nebylo vidět nic jen podsvícení. Naštěstí se dá resetovat přivedením do selftestu. Ale zpotil jsem se dost, než jsem na to přišel. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#12 Příspěvek od sr71 »

jaké máš zkušenosti s tím mìøákem?
https://www.aliexpress.com/item/2016-DI ... 0.0.KinOxc
Já si k tomu udìlal externí adaptér protože mì pøišlo že to tu 9V baterii nìjak moc ždíme, odbìr jsem zatím nemìøil, ale dal jsem tam úplnì novou baterii (možná vadný ks) a mìøák ukazoval hned nízké napìtí a vypínal se,
Funkènost asi ok (zkoušel jsem i generátor frekvence, výstup pwm i mìøení napìtí, jen jsem nìjak neuspìl s èidlem DHT11 to mì nefunguje - ukazuje mì 0% vlhkost a 0°C teplotu, nevím proè, možná je vadné
Dále jsem zjistil že tyristor KT502 se mi detekuje jako NPN tranzistor se zesílením 620 8O ale jiný, výkonový tyristor KT7xx to detekovalo správnì
Zkusil jsem taky pøipojit malou žárovku a pøekvapilo mì že se nezmìøil její odpor ale vyhodilo to nìjakou chybu - neznámou souèástku
A co je hodnota Vloss v procentech, pøi mìøení kapacit?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od hafca »

Mám ho taky, zkoušel jsem i germaniový 156NU70 a bez problému ho změří. Stejně tak žárovku 12V/100mA jako odpor 11.8Ω.
Kalibroval jsi ho podle návodu? Tam by mohl být zakopaný pes.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#14 Příspěvek od mluno »

Já moc nevěřím tajuplným měřákům všeho. Voltmetr, ampérmetr, případně osciloskop a základní zapojení (ohmova metoda a podobně) je to čemu věřím více. Dlouho jsem odmítal věřit i špičkovému RCL můstku HP4284, dokud jsem se nepřesvědčil, že slibovaná napětí, proudy a kmitočty opravdu na výstup pouští a že hodnoty odpovídají očekávaným. Už mám při něm i srovnávací kondenzátory, protože když mi na kondenzátor ukazuje nesmysly, tak nevím jestli je blbej kondenzátor, nebo blbě nastavenej ten měřák nebo blbě zapojenej (všechny tři možnosti se vyskytují - je to přecejenom složitý přístroj - i když ponejvíce se ukáže, že je to možnost první). Teda pro kapacity mu už věřim, ale indukčnosti mu pořád nevěřim, přinejmenším ty silnoproudé na 20A ukazují divná čísla (při měření 50mA se to dá čekat, tady opravdu zbývá jen ohmova metoda).

Tím pádem ani nevyhledávám takové přístroje, i když při cenách, na které to klesá už mě to taky delší dobu láká.
jimirek píše:Dávejte si bacha na měření germaniových tranzistorů.
Na běžných multimetrech zase ukazují germaniové tranzistory nereálná zesílení (třeba 700). Vysvětluju si to tím, že DMM ukazuje proud kolektoru při daném proudu báze aniž by odečetl zbytkový proud kolektoru (u křemíkových je nepatrný ale u germaniových to byly miliampéry). Navíc já potřebuju znát zesílení při větších proudech kolektoru, takže pokud mi o to někdy jde zapojím si hezky základní zapojení a měřím jako ve škole (dělal jsem to vlastně jen jednou nebo dvakrát).

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Na běžnou kontrolu to úplně stačí. A než mít stůl plný speciálních měřáků, to raděj tohle. Až když je potřeba něco mít přesně, tak odpovídající měřák. Tohle má navíc tu výhodu, že nemusím pátrat jak jsou zapojené vývody a u neznámé součástky mi napíše co to je.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“