Bluetooth myš

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Bluetooth myš

#1 Příspěvek od Celeron »

Protože mám na NTB málo USB portů, nechci použít USB/bezdrát myš ale Bluetooth.
Nikdy jsem ji nepoužíval a tak se ptám, jestli máte s ní někdo zkušenost a na co si dát bacha, případně jakej typ.
Na mým NTB je tlačítko vypnutí Bluetooth. Jak to vlastně funguje, pokud zapnu na NTB Bluetooth a na myši vypínač napájení připojí se myš ihned jako v případě USB/bezdrát, nebo se musí nějak ručně vytvořit a povolit propojení?
Díky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Kup si radši za stovku-dvě nějakej troj- nebo čtyřnásobnej USB-hub s případnou možností externího dodatečnýho napájení, budeš s tím mít míň starostí a bude ti to všecko fungovat plug&play hned, bez instalace a párování.
https://www.zbozi.cz/pocitace/pocitacov ... ejlevnejsi
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

Ja na noťasu bluťák nevypínám,akorát jsem vypínal myš ,protože jinak byly baterky brzo vybité.Odešla mi asi po pěti letech.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Prvně provedeš spárování jako s jakýmkoli jiným Bluetooth zařízením, při dalších spuštěních se již spojení navazuje automaticky. Pokud máš starší notebook a budeš myš kupovat, dej si pozor, aby myš nepoužívala novější specifikaci Bluetooth protokolu, než umí notebook, protože v tom případě ti to prostě a jednoduše nepůjde. Pokud máš v notebooku express card bus, můžeš si do něj koupit kartu s 2xUSB, která z notebooku nijak nevyčuhuje a máš hned o 2 USB víc.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

U NB mám skoro 5 let Bluetooth myš od HP (na dvě AA tužkovky, asi za 6 stovek) a bez vypínaní napájení, vydrží baterie skoro rok. Připojí se do pár sekund po probuzení NB. Na hraní to není (přesnost), ale běžnou práci zvládne bez problému. Minule jsem kupoval tuhle k notebooku, co jsem připravoval pro kolegu jako dárek k vánocům (do rodiny) a ta je výborná. Verze protokolů si samozřejmě pohlídej.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Jak je to teda s BT protokolem? Koukám že u některejch myší píšou BT 3 u jinejch nic. Otázka je, jak poznat kterej BT protokol má ten můj NTB...

Ekkare, HUBku mám 1 na 4 ale nemá vocásek do NTB, musí se použít 20 cm tracer. A navíc potřebuje napájení 5V, přes tracer to 1A na disk nedá. Všechno to tak blbě čumí a překáží, to radši koupím Expresscard.

Zaky, v NTB mám Expresscard 54. Našel jsem kartu s dvěma nebo třema USB štekrama nečumějísí mimo obrys NTB ale jen USB3. Doufám, že s tím nebude mít můj HP Elitebook problém, jsou na něm jen USB2. Je to přímo na PCI sběrně tak snad ne....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Expresscard na 2 x USB3.0 kartu mám, nějakou low cost z Ebay, proti USB3.0 portům v chipsetu je poněkud pomalejší, ale při použití jako USB2.0 to zřejmě nebude na závadu.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#8 Příspěvek od mluno »

Před nějakou dobou jsme v práci pořídili BT myš. Napoprvé se musí spárovat pak se už připojuje sama. Teda pokud by se ten notebook nechoval tak, že je BT vypnuté a WiFi zapnuté a nemuselo se to pokaždé znovu přepínat (za ty roky jsme nepřišli na změnu defaultního nastavení, ani v biosu ani jinde). To je asi důvod, proč jsme časem pořídili běžnou myš a tato nám leží v šuplíku.
Myš sama je pro windows standardní sériová myš, protože při instalaci BT zařízení se vytvoří virtuální sériový port. (Podobně se chovají třeba GPS přijímače a další zařízení, sw o bluetooth nemusí vědět nic.)

Pokud jde o konkrétní typ myši, je to tragédie, ale to je problém jejího výrobce (Microsoft) a ne principu. Tak například na myši je vypínač, ale neměl označené v jaké poloze je zapnutý (oprvavili jsme lakovým fixem). A aby to nebylo tak jednoduché, tak tato myš namísto běžného červeného světla používá neviditelné světlo (asi IR, těžko říct, na krabičce bylo něco jako "ultra power laser beam"). Z toho jsem si vzal poučení, že už nikdy žádný hw od microsoftu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

MS beru vedle Logitechu jako základ dobrého HW. To že jsou v NB kolikrát combo karty s (nic moc) chipsety od Mediateku (Ralinku), Broadcomu apod., tak bych se problémům s kompatibilitou nedivil.
BT myš je pro někoho u dnešních NB téměř nutnost, už kvůli trčícímu donglu a počtu USB.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Zjistil jsem, že ten HP Ellitebook má dokonce BT4. Je pravda, že s ním bude myš s BT3 spolupracovat? Místní prodejce mi tvrdil, že pokud je "základna" vyšší, tak periférie s nižším BT budou komunikovat. Je to pravda?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od Zaky »

Mělo by tomu tak být.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Pojede to, např. ta mnou odkazovaná myš je "Bluetooth Classic (3.0)" a čtyřkové BT bude v NB tak 5-6 let (konkrétně ten spárovaný měl 4.0 a bez problému).

Edit: Nedalo mi to, vzal jsem novější BT myš HP Z5000 (od dcery), která nemá uvedenou přesnou BT specifikaci, ale podle heureky je prodávaná od minulého roku a BT dongle starý snad 10 let, který by měl mít jen protokol 2.1. Myš normálně funguje.
Přílohy
mys+dongle.jpg
(81.77 KiB) Staženo 64 x
Z5000.png
(14.14 KiB) Staženo 65 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od Zaky »

Právě nedávno po mě chtěl soused spárovat BT4.0 myš, nějakou od Logitechu, s nějakým starším notebookem od lehovna, notebook myš nevidí. Mobil myš vidí, počítač vidí mobil. Tzn. všechny BT fungují, ale novější myš se starým BT v noťasu prostě nejede.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

BT specifikace 4.x je hlavně Low energy (proto je označován jako BLE).
Zpětná kompatibilita je (minimálně papírově) zaručována, jen nebudou fungovat ty nové fičůry.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od Zaky »

Tak já ti donesu tu myš a notebook a předvedeš mi tu kompatibilitu ? Specifikace je jedna věc, realita druhá věc. Je fakt, že je to prvně, co jsem viděl takhle něco přes Bluetooth nezafungovat, ale zjevně se to stát umí.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“