sony/Panasonic

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

sony/Panasonic

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Panasonic propracovanější menu, více funkcí, lepší ovládání až na drobnosti. Formát obrazu přepíná dobře, reaguje hodně rychle. YT v pohodě. Sony měla ale lepší obraz a udávala např rozlišení, kmitočet atd videa. Dál mne zarazilo, že po naladění mux 12 z Krásna jsou všechny (13 stanic, půlka úplně k ho...) v HD a je to i poznat.
Problém ale. Pokud TV Panasonic není úplně vypnut, ale je v nějakém neúplném stb, (do kterého skočí po vypnutí), je na HDMI nějaký signál který způsobí, že po zapnutí PC nejde obraz na monitoru (no signal) dokud TV úplně nevypnu. Propojeno z rozdvojky u PC, DVI-monitor, DVI HDMI -TV. Sony tohle nedělal. Ví někdo, který vodič v HDMI přerušit, aby TV neblokovala graf. karu? Je tam +5V a nějaký ovládací. Díky

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

To jsem si našel taky. Ale přerušit oba, 5V i hot plug? Jedině podle toho může grafika poznat, že je HDMI s TV připojena, bych si myslel. Ale proč to zablokuje tu kartu v PC ?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

monitor k pc nastaven jako primarni? karta ma dva DVI? co kdyz je mezi sebou prehodis?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

Právě ne. Jeden DVI, rozdvojka.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

TAKJAN píše:Dál mne zarazilo, že po naladění mux 12 z Krásna jsou všechny (13 stanic, půlka úplně k ho...) v HD a je to i poznat.
Nejsou v HD, jsou v qHD, což je 960*540 50p. Tedy fakticky SD. Každá TV to označuje jinak, protože součástí SD normy to není...
HD u nás vysílá jen ČT1,2,Sport v RS7 a nově Joj Family v přechodové síti 13 od Pařízka.
Opravdu ten Panasonic automaticky a správně přepíná 4:3/16:9 v SD? V HD na to TV nemá vliv. Že by se soudruzi poučili?
Naposledy upravil(a) xsc dne 12 úno 2018, 18:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Podvodníci:-)) Stejně je to jedno, zaslouží si to jen dvojka a art. Ale na některých se fakt ten obraz zdá lepší, kupodivu. Právě sony by to hned odhalil, ten vypsal data o videu. Lenoch paňáca ne.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od xsc »

Může to vypadat líp. Pokud má TV horší scaler a deinterlacer, tak qHD je pro ni lepší. Stačí to jen přesně 2x zvětšit, zbytek práce provedou ČRa a ty na to maj trochu lepší převodník...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Obavam se ze vzhledem k pouzite rozdvojce bude prestrizeni nejake linky vest pouze k tomu ze se ta tv nebude hlasit... Asi se nevyhnes koupe nove VGA s vice vystupy.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

Proč to sony nedělala? Stejná konfigurace. Grafika musí dát signál TV, aby signál z HDMI brala? A TV to potvrdí? Nevím, jak tahle komunikace má fungovat.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#11 Příspěvek od TAKJAN »

Ono by stačilo donutit TV, aby se vypnula úplně, tj červená LED. Ona se vypne jen do oranžové, což má znamenat, že má nějaký úkol, činnost. Vše, co jsem našel, jsem povypínal. Vypínat ji vypínačem mi přijde v tomto století divné. Proč vlastně je na HDMI TV nějaký signál, když vůbec ten vstup není zapnut?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Není tam zapnuté HDMI-CEC? Mělo by to jít vypnout v menu. Případně může kartu zblbnout i připojení k HDMI-ARC konektoru v TV. Ten je jen jeden, takže zkusit jiný.
Ta rozdvojka je aktivní, extra napájená?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

HDMI jsou tři, u jedna a dva píšou možnost připojit 4K, jinak nic. Jo, píšou o připojení zesilovače který má ARC do HDMI2, . Musím kouknout, zda to nemám zrovna v dvojce. Teď jsem ještě zakázal viera.
Rozdvojka je pasivní.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

TAKJAN píše:Proč to sony nedělala? Stejná konfigurace. Grafika musí dát signál TV, aby signál z HDMI brala? A TV to potvrdí? Nevím, jak tahle komunikace má fungovat.
Naopak... ta tv se musi identifikovat pro PC jako dalsi mozne zobrazovadlo. Pokud to neudela tak ji pc neuvidi a nepusti do ni signal.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#15 Příspěvek od TAKJAN »

Myslím tím, že nedělala problémy. Fungovala přes HDMI bez problémů. A proč by se TV měla indetifikovat, když je to natvrdo paralerně s monitorem, o kterém PC ví. Teď jsem zjistil další podivnost (jiný HDMI vstup na TV, jednička) že po zapnutí PC a signál na monitoru není, tak tohle přetrvá i při vytažení HDMI z TV, takže ta TV kousne tu grafiku nějak natvrdo a PC se musí restartovat.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“