Problém s Win 10

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

Problém s Win 10

#1 Příspěvek od Dvoulampovka »

Loni jsem přešel z Win 8.1 na desítky. Koncem roku byla v servisu měněna základní deska a nyní mě děsí tato hláška co je na obrázku. Jak provést aktivaci? Dle té nabídky mi to nejde. A co se stane, nepodaří-li se ta aktivace? Dík za každou radu.
Přílohy
Win.png
(88.86 KiB) Staženo 118 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

K tym 8.1 mas product key?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Odnesl bych to do servisu, ať to vyřeší oni. Před jejich opravou tento problém nebyl a nyní je, tak by si s tím měli umět poradit. Pokud to v časovém limitu daném tou hláškou neaktivuješ, nebude to fungovat; snad jen v nouzovém režimu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#4 Příspěvek od Dvoulampovka »

8 a potom 8.1 byly na původní základní desce. Tu při opravě vyměnili a dali jinou s 8.1 a běhalo to. Bezplatně jsem přešel na 10. V záruce odešla i tato deska a tu ve 12/2017 vyměnili. Cca 2 měsíce to běhalo OK. Na servis se obrátím, ale přeci jen bych to chtěl nějak zkusit. Jde mi o to, jak moc mám času....

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Pořád tu není odpověď, zda je product key k těm 8.1. Pokud ano, lze ho přímo zadat do Win10. Ale odnes bych to do servisu, ať si ten problém vyřeší a přeregistrují tu instalaci.
Jinak ale i s tou hláškou to fungovat bude, restartovala se pouze Vista, od Win7 to už jen prudí...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

Já řešil něco podobného na NTB v týdnu. Měl jsem tam štítky z 7/64 PRO a i když sem nainstaloval z ISO stejnou verzi nechtělo to sežrat ty kody, protože evidentně má výrobce NTB svoji distribuci. Stále ještě jde z nainstalovaných a aktivovaných 7/8 přejít na 10. Tak sem ty 7 aktivoval "bez klíče", nechal tam najet 10, které si licenci uloží u nich na server a je klid.
Pokud by bylo třeba, s těma 7 to jde vždy "nějak vymyslet" a do budoucna budu snad rád za ofiko 10. Jak na to je zde
Na druhé straně to měli udělat už v tom servise, takže bych se s tím taky sám nezlobil

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

OEM velkych vyrobcov sa nedaju aktitovat seriovym cislom - treba pozriet, aky kluc je v BIOSe (SLIC) a k nemu stiahnut a nainstalovat certifikat (subor .xrm-ms).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Servis neudělal nic špatně a výměnou desky jsi o licenci přišel. Kdyby sis ji vyměnil sám, tak dopadneš stejně.
Zkus ještě telefonickou aktivaci (slui 4 do cmd), možná že projde.
Přechod z Win7 a Win8(.1) skončil, ale tvrdí se, že by to ještě mohlo jít, když se používá nějaké usnadnění (třeba lupa). Jinak Win8(.1) používaly OA3.0 licenci, uloženou v BIOSu.
Potom se dají použít oblbováky (např. KMSPico, Microsoft Toolkit apod.), nebo třeba čistší řešení.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#9 Příspěvek od Kvicala_r »

Standa99 píše: Přechod z Win7 a Win8(.1) skončil, ale tvrdí se, že by to ještě mohlo jít
JJ, jde - Jak na to jezde

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

Standa99 píše: Jinak Win8(.1) používaly OA3.0 licenci, uloženou v BIOSu.
To se týká ntb. Jestli je to klasické PC, nějaká skládačka, bude tam OEM licence se štítkem. Z popisu není jasné, co je to za HW.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

Nedávno jsem reinstaloval HP desktop, kde byla deska s OA3.0 viz. https://support.hp.com/cz-cs/document/c03993091 .
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Jasně. Značkové mašiny to používají, skládačka z Alzy a podobné to mít nebude.
Pokud šlo o výměnu v záruce, musí se o reaktivaci servis nebo prodejce postarat. Prodáno bylo s Win8, tak případně i návratem k původní verzi.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

No, máte oba pravdu a nemáte. Autor se totiž ještě nevyjádřil k tomu, jestli to byla EOM verze nebo krabicová. Deska v záruce 24 měsíců asi nebude mít vliv na záruku softwaru od MS se 6 měsíci a zvláště v tom 7. až 24. měsíci záruky na HW. Bude to spíše věc ochoty toho servisu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

Třeba nakonec ten KMSPico, nahraný v servisu, odstavil přechod na 1709, což se běžně děje :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od petrfilipi »

No já bych radil kontaktovat MS - od toho jsou, aby Ti poradili. A kdyby se ptali kdo to sestavoval tak raději řekni že sis to sestavil sám, protože jinak Tě odkáží na výrobce sestavy.

Pokud se něco nezměnilo, telefonní číslo na MS je 841 300 300.
A tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... E8%EDta%E8
mám příspěvek ohledně licencí MS. Ale je to staršího data.

A třeba tady: https://support.microsoft.com/en-us/hel ... are-change je ofiko doporučený postup MS při upgradu.

Petr

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“