TV 47LD450 mainboard : EAX61531909

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

TV 47LD450 mainboard : EAX61531909

#1 Příspěvek od aligator »

Nezná prosím někdo tuto TV a mainboard lépe?

TV se neustále probudí ze st.by (dle stavové led),ale nespustí se invertor ani zvuk nejde. (probouzení ze st.by je indikováno pouze stavovou LED.

V servisu naznali poškozený procesor.Ten jsem koupil na ALIEXPRESSu a vyměnil.Při sundání čipu spoje přežili.Čip dle mě je tam dobře připájen.

Ovšem TV dělá stále to samé.Nejde z logické desky signál pro zapnutí invertoru.Zdroj dává všechna potřebná napětí .Signál PS_ON pro zapnutí výkonové části zdroje mi jde.

nebývá v této logické desce problém s NAND FLASH?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

Ak si dokázal vymeniť cpu aj keď na tomto type MB odchádza CPU len po blesku, nerozumiem prečo pred výmenou alebo aspon teraz nemeral napájacie napätia na MB podla schém v servis manuálu, ktorý je dostupný (nie na zdroji, ale na MB).
A až po kontrole toho môžeš začať s preflashmi pamätí. Aj keď na NAND to nevyzerá.

TV po pokuse o zap. prejde do norm. režime a tam ostane zaseknutý alebo sa po chvíli vráti späť do stby? To je dosť dôležité upresniť.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#3 Příspěvek od aligator »

Děkuji za reakci :)

No,zprvu jsem dal na diagnostiku v servise a nezjišťoval dále nic.Bylo mi řečeno,že uC nemůžou sehnat.Prý jedině nová logika.

Já sehnal uC za 500 kč nakuličkovaný.

Zatím jsem měřil jen měniče na MB a ty jedou.

TV zapnu do sítě,svití červeně LED.Po probuzení ( led pohasíná a rozsvěcí se) a to je vše.MB nepošle ani povel invertoru pro zapnutí :(

Takto se děje pořád dokola

Vypnout TV zpět do st.by tlačítkem jde.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#4 Příspěvek od Heno »

Ok takže pokial sa všetky U meničov a stabov zapnú po prebudení a ostanú (viseť) prítomné až do vyp. TV z elektriky a cpu hreje, vyzerá to (ak si ho osadil dobre) na poškodený obsah boot flash SPI bus IC1401, teda pokiaľ sa bavíme o MB typu LA01B.

Podľa symptómov:
- TV zapojíš do el, nabehne napájanie stby okrem iného aj pre sub micom IC1002 a tento čaká na prebudenie (cez DO alebo na TV priamo, resp. ak má nastavané v konfig eeprom čas zobudenia a pod.)
- Po zobudení IC1002 tento dá povel na zap. hl. sekcie zdroja (keďže to urobí a aj pomocou ledky na TV dáva na známosť, že nabehol-zobudil sa) tak ten by som ako príčinu zatial vynechal. Tým že nabehol hlavný zdroj, začína sa okrem iného napájať aj hlavný cpu IC101 a ten číta obsah IC1401 SPI a z jej obsahu sa následne snaží bootovať.
- IC1002 čaká na odozvu IC101, ktorá ale (podľa všetkého) nepríde, takže ak je IC101 ok a je správne napájaný, predbežne vychádzam z toho, že obsah IC1401 je v ťahu.

Takže k čítaniu NAND flash IC102 (ktorá obsahuje LINUX), sa CPU IC101 ani nedostane.

Takto by som to videl na základe toho čo si mi prezradil, no ak si niečo pre teba nedôležité nespomenul, môj rezultát môže byť úplne iný :D

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#5 Příspěvek od Heno »

Druhá možnosť, ale vzhladom na úroveň tvojej inteligencie som ju hneď zavrhol by bola:
Nefunkčný podsvit displeja, z dôvodu poruchy obvodu povelu pre zap. podsvitu v MB, čo by si asi lampou skontroloval, či lcd niečo zobrazuje...

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#6 Příspěvek od aligator »

Velmi pěkně jste mi vše popsal.Ano bavíme se o stejném šasi.

Povel pro zapnutí výkonové části zdroje mám.

CPU se malinko ohřeje..




EDIT: teď nevím,jestli tu druhou zprávu brát ve zlém anebo v dobrém :/

Nezobrazuje se nic na displeji (již předtím jsem to vyzkoušel ).Zapínal jsem invertor uměle

Uživatelský avatar
Gagan2006
Příspěvky: 45
Registrován: 01 led 2017, 01:00
Bydliště: Nymburk

#7 Příspěvek od Gagan2006 »

Takovou závadu u této televize mi způsoboval elyt na mainboardu na stby napětí přímo u konektoru ze zdroje. Pomohlo až když jsem tam dal větší kapacitu. Přitom kondenzátory na zdroji byly v pohodě.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#8 Příspěvek od Heno »

Myslel som to ako poklonu, málokto tu vie o čom točím a zdá sa, že ty vieš.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#9 Příspěvek od aligator »

Děkuji :) Poradil jste mi až až. Teď je řada na mě..Podám hlášení jak postupujii.

Uživatelský avatar
Beli33
Příspěvky: 163
Registrován: 16 dub 2013, 02:00
Bydliště:

#10 Příspěvek od Beli33 »

Zdravím chlapi omlouvám se, že otravuji zde, ale mám podobný problém jen jinej typ tv. (42LA620V). MB nezapne podsvit(INV_ctl) a ani panel (Panel_ctl). Mainboard je EAX64797003 LD33B. Zdroj jinak jede i napětí, i na MB. Jen tyhle dvě nejsou. Podsvit je taky ok. Už nevím kudy kam. Děkuji

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#11 Příspěvek od aligator »

Tak jsem měřením atd... skončil u té SPI ... IC1401 ...

Hledám po internetu náplň do ní,ale zatím se mi nepodařilo.. :cry:

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#12 Příspěvek od Heno »

Je v tom trochu bordel, lebo LA01B nie je EAX ktorý si uviedol, ale napriek tomu si napísal, že sa jedná o tú istú dosku, takže možno preto nevieš nájsť vhodný obsah.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“