Vyhláška 100/1995

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Vyhláška 100/1995

#1 Příspěvek od Artaban001 »

přeji hezký večer ve spolek.
Měl bych jednu teoretickou otázku:
Je z hlediska praxe vyhláška 100 rovnocenná klasické 50-tce?
(no kdybych třeba uvedl do životopisu že mám vyhlášku 100/ §7, jestli mi to bude jinde co platný)
http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/ ... h-zarizeni

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Vyhláška 100/1995Sb. nemá § stejně číslované jako vyhl. 50/1978Sb.
Vyhláška 100/1995 je tzv. Řád UTZ, tedy zařízení určených k provozu dráhy.
Takže chlubit se platnou zkouškou podle vyhl. 100/1995 tam, kde státní odborný dozor vykonává Drážní úřad, je správně
Ale v "civilu", kde státní odborný dozor provádí TIČR je zkouška podle vyhl.100/1995 tak nějak na nic

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Taky bych to tak nějak viděl.
Známý, který dělá externě pro ČD, musí mít obojí.
Můžu se jej zeptat, jestli neví víc.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kulikus »

Jen to tam dej. Zaměstnavatel uvidí, že máš lejstro a že bys mohl být snadno přeškolen na vyhl.50.
Naposledy upravil(a) kulikus dne 06 bře 2018, 11:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Mě se na vyhlášku zaměstanavatelé nanejvýš zeptali, ale vidět ji nikdo nechtěl...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Jelikož jsem v nedávné době prošel vícero konkurzy , tak všichni potencionální zaměstnavatelé chtěli její kopii .

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#7 Příspěvek od weed_smoker »

Byl jsem v zaměstnání povinen si ji udělat,vyhláška 50 je proti tomu pohoda.Jestli se na to chystáš,pak ti nezávidim.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Artaban: Vy jste v práci nemuseli mít současně vyhl. 50? Já jsem pro práci na UTZ musel udělat oboje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

tato debata vznikla o přestávce, když kolega uvažoval o živnostenským listu na obor elektro (mimo drážní obor). Došlo na to, že jsme debatili o tom, zda ta vyhláška 100 je rovnocenná klasický padesátce, když by na přetřes přišla nabídka jiného místa vyžadující vyhlášku 50. Paragrafy jsou tam stejný jako u padesátky. U testů se kromě klasických základních otázek se zaměřuje na drážní normy. Sám mám u tý 100-vky §7.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Jako zaměstnanec u běžné elektro firmy by s tím neměl mít problém, pokud má k dané činnosti přiměřený paragraf
s potřebným rozsahem oprávnění. Aspoň §6 by měli uznat bez problémů. Vyhl. 50/78 pak stejně udělá v nejbližším školícím cyklu.
V případě živnosti záleží na druhu činnosti. Na elektromontáže dodavatelským způsobem potřebuje §8, takže by ho případně musel získat. Ale domnívám se, že praxe podle vyhl. 100/95 je uznatelná, pokud byla získaná na příslušném druhu zařízení.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#11 Příspěvek od mluno »

Pokud jsem dobře pochopil na předposledním školení z padesátky, tak už za ní je nějaká děsně úžasná EU-harmonizovaná náhrada, ve které se nikdo nevyzná ale připouští nějakou dobu (možná navěky) používat do té doby platné národní úpravy, pokud nějaké byly. Toho se prý samozřejmě všichni školitelé ochotně chytli, protože je rozdíl, jestli budou dělat přeškolení postaru po 3 letech nebo nově po 5 letech a tak si prolobovali, že se dál pojede postaru, přecejenom je to pro ně byznys (na druhou stranu bych čekal, že když bude ten papír platit 5 let namísto 3, že se ceny zdvojnásobí, aby se to dobře počítalo, takže o živnost školících středisek bych neměl strach).

Na posledním školení o tom nepadlo ani zmínky, tak nevim, jestli to nebyl nějaký hoax.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“