DAB s RTL2832U

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

DAB s RTL2832U

#1 Příspěvek od Standa99 »

Prvně jsem myslel, že existují nějaké (levnější) moduly pro DAB. Nějaké sice jsou, ale zatím drahé. Tak mě napadlo použít klasický USB tuner s RTL2832U (za zlomek cca $7-8 ).
Nyní záleží, s čím to použít? Mám k dispozici RPi 2, což bude v pohodě a nějaké projekty dab-rpi dokonce existují.
Je to pro dotykový displej, který to trochu prodraží, ale nějaký 5" (resistivní) stojí kolem pětikila. Taky by šel vzít nějaký displej z chcíplého tabletu, ale zase bych musel shánět převodník z případného LVDS (pokud by na něm byl) na HDMI, takže by to vyšlo podobně.
Neprovozujete někdo něco takového?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

S tím displejem z tabletu přeju hodně úspěchů :-) Displeje k raspi jsou buď s malým rozlišením přes SPI, což nedoporučuji, je to krutě pomalé, nebo pak právě přes HDMI, což je ta správná varianta.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Proč by to nemělo jít?
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Pokud použiješ displej se známým řadičem, tedy známým pinoutem, signály, úrovněmi, dostupným konektorem a k tomu přímo určený hdmi > lvds konvertor, tak no problem. Pokud kuchneš jen tak nějaký tablet a budeš předpokládat, že z něj tímto způsobem použiješ displej, tak právtě v tomto případě přichází na řadu to výše zmíněné přání :-)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Taky jsem v první příspěvku naznačil, aby měl "správný" LVDS. V garáži něco mám, zkusím je kuchnout a uvidím (i ten převodník nebude za pakatel).
Jinak uvažuji o tomhle 5" displeji, ke kterému je i škatule.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“