Nákupy z eBay

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bloodlines1
Příspěvky: 27
Registrován: 17 bře 2018, 01:00

Nákupy z eBay

#1 Příspěvek od Bloodlines1 »

https://www.ebay.com/itm/142006114032

Ahoj.

1) Kolik bude stát poštovný a balný.
2) Za jak dlouho to tu mám.

Nějaké další tipy k nákupům přes eBay?

Děkuji...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Zaplatíš $4.24 převedené kurzem Paypalu nebo tvojí banky na Kč, podle toho, jak si to na Paypalu nastavíš, doprava je zdarma. Doručení trvá obvykle cca 6 týdnů, vyjímečně lehce nad 14 dnů, nebo naopak třeba až ke třem měsícům, domrví to převážně Česká Pošta.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Vždyť to tam máš napsaný, poštovné FREE, čili zdarma.
Jde to z číny, máš tam psáno mezi 10. dubnem a 23 květnem. Všechny zásilky z čínských shopů chodí v rozmezí 14 dní až 2 měsíců.
Zaky mě předběhl.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

t=84542
To je ten, který jsem ti doporučil.
Zrovna mě přišel až za 10 týdnů (Prosinec - Březen)...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#5 Příspěvek od weed_smoker »

Jsou tam občas k sehnání miniaturní displeje LED od HP i jiný.Zkus najít třeba nějaký aukce od usera metermedic nebo tak nějak.Bral jsem od něj HP5082-7433 a super.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#6 Příspěvek od Milan_F »

Bloodlines1 píše:Nějaké další tipy k nákupům přes eBay?
Naučit se trochu angličtinu nebo alespoň používat překladač...

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#7 Příspěvek od samec »

To je nejaky specialny prevodnik, ze sa kvoli nemu oplati cakat niekolko tyzdnov? Lebo za 10 eur su USB/RS232 prevodniky bezne v pocitacovych predajnach.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Není to USB na UART s úrovněmi dle specifikace RS232, ale USB na UART s TX úrovní 1.8V. Tedy PL2303 nemá za sebou MAX232, ale buď nějaký převodník úrovní, nebo v horším případě jen odporový dělič.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od Prochy »

Hlavně si dát pozor při tom placení přes PayPal a zaškrtnout tam, že chceš, aby se to předvedlo přímo kurzem tvé banky, jinak zaplatíš o dost navic.

Tenhle týden jsem si něco kupoval, nějak jsem si toho nevšiml, že jsem to nezaskrtl a přišel jsem asi o 600 Kč u zboží kolem 10k. Naštěstí jsem se ještě vešel do ceny, za kterou jsem to byl i tak ochoten koupit.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#10 Příspěvek od Osmdesat »

Prochy - Kde se to nastavuje? Nikde jsem takovou volbu neviděl. Jenom možná ve správě měn, kdybych si nastavil např dolar jako výchozí měnu.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od FHonza »

Bacha na tenhle převodník, velmi pravděpodobně tam nebude originál PL2303 ale čínský padělek. Pak budeš mít problém s drivery, protože Profilic pravidelně do aktualizací přidává testování padělků a ty pak nefungují. Najít správný driver a hlavně pak zakázat jeho aktualizaci je "VOkresní Mírová Rada".

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od lesana87 »

Osmdesat píše:Prochy - Kde se to nastavuje? Nikde jsem takovou volbu neviděl. Jenom možná ve správě měn, kdybych si nastavil např dolar jako výchozí měnu.
Na stránce placení, se dá kliknout na zobrazený kurz, otevře se bublina a v ní je odkaz do PayPalu, kde se dá zvolit, kdo bude provádět konverzi měny.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od Prochy »

Nebo já jsem vlastně trochu kecal, já mám paypal zablokovaný, jelikož jsem tam nestihl poslat svoje naskenované dokumenty, tak jsem to platit vlastně pomocí kreditní karty přímo přes ebay, ale platba nakonec probíhá přes Paypal, ačkoliv to nešlo přes můj účet. Počítám, že to Paypal automaticky nastavil na jejich převod (mě se to ani nezeptalo) a možná, že si strhl i nějaký poplatek, že jsem nepoužil svůj účet. Pokud to budeš platit přes svůj účet na Paypalu, tak tam ta možnost určitě bude.

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#14 Příspěvek od Rellik »

Lepší je pro nákupy aliexpress. Ten předá peníze až po potvrzení dodávky zboží... Odpadá tak případné tahanice za neručenou zásilku... ;) Jinak na ebay jsem neměl žádnou negativní zkušenost i se zmíněným prodejcem, vždy jsem dostal zboží nové nebo vrácené peníze...
Co se týká paypalu tak jsem nikdy nemusel nikam nic posílat (naskenované dokumenty), stačilo se registrovat a přidat kreditku za které se pak odečítá zaplacená hotovost...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od FHonza »

Tu kartu ještě PayPal potom ověřuje tak, že z ní odečte malou částku (tuším že to byl dolar ?) a ve zprávě pro příjemce ve výpisu z účtu pak člověk vidí kód, který je nutný zadat při aktivaci účtu.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“