Mikroskop (lupa)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

Mikroskop (lupa)

#1 Příspěvek od Standahorusice »

Dobrý den.
Dokázal by mi někdo poradit jakej mikroskop nebo lupu? Něco jako BINOKULARNÍ LUPA BRESSR BIORIT ICD-CS, ALE TA CENA. Rozpočet +-5000,0kč.Jedná se o opravy elektroniky a oči mi už neslouží .Taky chybí 1 ruka.Děkuji

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Jestli to můžeš připojit k PC či NB s monitorem, tak jedině USB mikroskop, ale raději s 5 Mpx a pokud možno spíše optické zvětšování než jen digitální. Nějaké jsou na eBay, ale i u nás jsou, ale trošku dražší.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od FHonza »

Tady se jeden probíral

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#4 Příspěvek od Standahorusice »

K PC není problém se připojit,nemám zkušenosti s prací pod mikroskopem,ale čučet na monitor a zároveň pájet? na případné foto dost dobrý,ale na práci? radši se 100x zeptám než koupit krám

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od FHonza »

U toho co sem popisoval, je to naopak. Na fotky nic moc, na pájení mi vyhovuje. Proti "klasickému" mikroskopu nemusím "přeostřovat" očima.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Honzo, u toho tvého mikroskopu by mně zajímal prostor na pájení, tedy jaká je jeho vzdálenost od sledovaného předmětu. A také, jaká je reálná odezva na pohyb. Třeba foťák u mobilu má malé, ale dost nepříjemné zpoždění.

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#7 Příspěvek od Standahorusice »

Pro P32. Prosím nebyl by odkaz,udělám si aspoň představu jak vypadá s tou optikou.Taky je duležitý ten prostor na opravu pod mikroskopem.Ten tip co sem udával,tak má docela dost pracovního místa.Taky je drahej :(

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Stribrnak »

Ten Bresser od autora vlákna nevypadá vůbec zle a 6690,- bez DPH taky ne!
Nemáte ho někdo? Kdo by ho pochválil nebo okomentoval?

Díky Stribrnak

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od FHonza »

@jezevec

Do toho vzpomínaného vlákna jsem dával fotky. Jsou pojmenované podle výšky pracovního prostoru v milimetrech. Zpoždění nepozoruji. Používám 70 mm. Tady jsem se snažil popsat výhody a nevýhody. Za ty peníze jsem spokojenej.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=u ... e&_sacat=0
Když si tam zadáš nahoře v Sort výběru "Price + Shipping: Lowest first", což znamená tŕídit od nejnižší ceny za zboží i dopravu, tak je máš od těch nejlevnějších. Nalevo si můžeš zapnout jen pro dopravu zdarma atd. Potom se musíš prokousat těmi moc "levnými" a brát jen z VB nebo si pohlídat cenu do 22 euro z Číny.
No a o tom prostoru "pod" se dá vyjít z těch stojánků. Většinou by to mohlo být kolem 5 cm.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#11 Příspěvek od Ivan_Ryger »

zo skúseností, ktoré máme s robením senzorov pokiaľ nevadí malý zobrazovaný priestor (povedzme 5x5cm) , stačí USB "mikroskop", ktorý predávajú za pár babiek na Ebay. Ináč by sa oplatilo niečo, čo má aspoň nejakú predradenú optiku.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Stribrnak píše:Ten Bresser od autora vlákna nevypadá vůbec zle a 6690,- bez DPH taky ne!
Nemáte ho někdo? Kdo by ho pochválil nebo okomentoval?

Díky Stribrnak
Za ty peníze i levněji se občas dá koupit Zeiss SMXX nebo některý Lomo, PZO a podobně, dával jsem na fórum za poslední dobu nejméně 3 odkazy...
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#13 Příspěvek od Standahorusice »

Děkuji P32 za odkaz.Chtěl sem zkouknout jakou to má velikost,ale stejně musím kupovat tady po ČR. Neumím takto nakupovat.Případně se dohodnout se známým který by mi to koupil.K jádru věci ,tito mikroskopi mají vcelku malou výžku.Pod mikroskop chci dávat DPS s celkovou tlouškou až 6cm.Některé součástky jsou boužel vysoké a jiné moc malé na mé oči.Po přehodnocení jsem s rospočtem o něco lépe +-6000,0Kč.Tak je otázka zda digitální nebo optiku?Jinak všem děkuji za rady a doufám že něco pořádného vyberu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Tak ono hlavně záleží na tom zaměření na co to chceš. Výška není zase tak důležitá, zvláště když si ten stojánek vyrobíš sám, že? Nebo taky lze použít ohebnou trubku ze starých kancelářských světel a ten úchyt pro vlastní mikroskop tomu přizpůsobit. Všechny ty digitální mikroskopy mají pracovní výšku od asi 15 cm a níže. Tomu samozřejmě odpovídá možnost zvětšení.

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#15 Příspěvek od Standahorusice »

To je pravda,držák je možno doma vyrobit(dílna to dovoluje-obráběcí a svařovací stroje tu mám) tak ste mě přesvědčili na ten USB digitalní.Držák udělat dlouhý ca 40cm a přišroubovat ke stolu.Ještě dotaz zaostřuje se přes PC nebo je tam potenciometr

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“