Skylink-nové programy nejdou.

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

Skylink-nové programy nejdou.

#1 Příspěvek od Hifista »

Mám tvp se zabudovaným sat. přijímačem a všechny programy "jely" dosud bez problémů. Programy přidané v poslední době ("Seznam" a "Prima krimi") se mi neodkódují. Zatím jsem nezkoušel kartu někde jinde, abych aspoň rozlišil, jestli je problém v ní, anebo v CI modulu. Pouze jsem v zákaznické sekci Skylinku provedl "oživení" karty, ale bez úspěchu.
Nezměnilo se zase něco v nastavení anebo v dekódovacích kartách?

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#2 Příspěvek od BIDLO »

Nejspíš máš ICE kartu a tyto programy už mají připojen pouze CAID 0624, tudíž fungují už pouze v originálních Irdeto čtečkách nebo modulech.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#3 Příspěvek od Hifista »

V době před osmi lety, kdy jsem satelit instaloval, ještě asi ani Skylink nebyl, takže mám CI modul Irdeto, který nemá specifikaci Skylinku. Karta je ICE 01 Irdeto.
Začínám mít pocit, že jakmile mi doběhnou zaplacené měsíční poplatky pro Skylink, tak se ně asi vykašlu a spokojím se s pozemním signálem.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Dekódovací modul, který máš je pravděpodobně Cryptoworks. To, že je na něm napsáno Irdeto, ještě neznamená, že obsahuje stejnojmenný dekodér.
zjednodušeně napsáno - tento modul spolu s kartou ICE neumí dekódovat nově zařazené programy do nabídky Skylinku.
Dej sem fotku toho CI modulu, je pravděpodobné, že by pomohla jen jeho výměna za modul s dekodérem Irdeto.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

U příslušných programů na to přímo upozorňovali:

Program Prima Krimi je zakódován systémy Irdeto (CAID 0624) a Viaccess Orca (CAID 0500). Znamená to, že program není dostupný na ICE kartách Skylinku v režimu CryptoWorks (CAID 0D96)."

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Hifista píše:V době před osmi lety, kdy jsem satelit instaloval, ještě asi ani Skylink nebyl, takže ...
Začínám mít pocit, že jakmile mi doběhnou zaplacené měsíční poplatky pro Skylink, tak se ně asi vykašlu a spokojím se s pozemním signálem.
Áále byl - i když jako "Skylink" (v Česku) se jmenuje teprve od r. 2009 - pod touto značkou vystupuje poté, co ho odkoupila lucemburská společnost M7 groupe. Ještě předtím byl ale Skylink už na Slovensku.
Jeho předchůdcem ovšem byl nejprve fa TradeTec, s.r.o. (a ten byl už v r. 2006, možná i dříve - už si přesně nepamatuju), později pak CS Link :wink:
A nejsi sám - takto uvažujících je dnes hafo.
Zvláště když na pozemáku programů přibývá (a prozatím neplacených) a u SL (po geoblokaci) spíše ubylo, zatímco SERPO každoročně narůstá :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#7 Příspěvek od Hifista »

Dekódovací modul je skutečně Irdeto-Cryptoworks zeleno-modré barvy. Začínal jsem na satelitu v době, kdy byl jako poskytovatel CSlink a žádné certifikované moduly nebyly.
Jak už jsem psal, budu hodně zvažovat po doběhnutí zaplacených poplatků o dalším setrvání u Skylinku a satelitu vůbec. Momentálně nehodlám vyhazovat minimálně tisícovku za nějaký certifikovaný CI modul. Při pozemním příjmu jdou výše uvedné programy bez potíží a to zatím stačí. Je ovšem zřejmě otázkou nedlouhé doby, kdy začne i na pozemním vysílání někdo rýžovat.

Uživatelský avatar
migi111
Příspěvky: 329
Registrován: 14 led 2008, 01:00

#8 Příspěvek od migi111 »

Paráda poplatky nám zvyšujú ktoré pre základný balíček ani nemali byť a človek stále aby čosi kupoval menil a nie každý sa tomu aj rozumie a nezaujíma ho systém kódovania a podobné veci chce len sledovať televíziu.. Najľahšia cesta je žiaľ nie akože oficiálna robia všetko naopak fakt pozemná telka alebo sha.e to istí je to lacnejšie a nenáročné, pekný večer a len ich plaťte a majte len starosti...

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“