VANTAGE S 8000S

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pupik
Příspěvky: 37
Registrován: 20 lis 2013, 01:00
Bydliště: Karlštejn

VANTAGE S 8000S

#1 Příspěvek od Pupik »

Provozuji tento receiver 8 roků. Pořídil jsem si ho, abych mohl využívat nahrávání na HDD. Z počátku asi 1 rok to celkem šlo, občas se to při záznamu nebo přehrávání z HDD kouslo, ale pouze občas. Řešil jsem to s prodejcem této značky a bylo mi řečeno, že se občas tyto přijímače seknou v režimu HDD, že je to tím interním HDD, když bych použil externí HDD s externím napájením, tak je to prý ok.
Prodejce mi v servisu postupem času přehrál firmware, ale bylo to horší. Současně se téměř vždy při nahrávání přijímač kousne, jinak funguje spolehlivě. Paradoxně jsem měl doma jinou S800S, která funguje perfektně spolehlivě (je dvou tunerová DVB-T2 + DVB-S2) já mám verzi 2x DVB-S2-Tuner (Twin. Máte zkušenosti s podobnými problémi při nahrávání, případně jaký firmware byste doporučili, myslím, že je problém v nevhodným firmware.
Přílohy
S 8000S.jpg
(164.89 KiB) Staženo 214 x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Já si myslím, že je chyba ve firmware. HDD můžeš vyzkoušet z hlediska odběru proudu a jestli to to zařízení normálně utáhne - změřit tu napájecí část, elyty atd.
Ale taky bys mohl napsat, jaký HDD a s jakou keší tam máš.

Uživatelský avatar
Pupik
Příspěvky: 37
Registrován: 20 lis 2013, 01:00
Bydliště: Karlštejn

#3 Příspěvek od Pupik »

HDD mám 500GB, je v pořádku. Zkoušel jsme ho právě v tom druhém receiveru a chodil spolehlivě, je stejný jako originální, který montovala fabrika Vantage. Zdroj je ok, za prvé jsem ho už komplet servisoval a pro jistotu jsem zkoušel přehodit z druhého přijímače jiný zdroj, vždy to bylo stejné. Kde prosím stáhnu potřebný firmware ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Ty máš verzi FW 2.55.10 a zde je už i 2.83, ale je to německé.
Zde je o tom diskusní fórum.
Zde je ke stažení neoficiální FW, ale musíš se tam registrovat.

Uživatelský avatar
Pupik
Příspěvky: 37
Registrován: 20 lis 2013, 01:00
Bydliště: Karlštejn

#5 Příspěvek od Pupik »

Zkoušel jsem se zaregistrovat před 2 roky a ani dnes mi to nejde. Do e-mailu nic nedorazilo - potřebný kód, aby proběhla registrace.
Zkusím stáhnout a nainstalovat z německých stránek, to by snad neměl být problém pro běžné fungování, nepotřebuji emulace http://www.vantage-digital.com/files/do ... 957775.htm

Uživatelský avatar
Pupik
Příspěvky: 37
Registrován: 20 lis 2013, 01:00
Bydliště: Karlštejn

#6 Příspěvek od Pupik »

Po přehrání flash paměti firmwaru 2.05.2012 Version 2.83 je to o 80% lepší a stabilnější. Nahrávání na HD funguje. Zatím se mi to kouslo pouze jednou, když jsem zkoušel umisťovat na časovou osu videa, vyhledávací značky. Nevím, jestli existuje novější, vhodnější fw pro tento receiver.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Jedině, ža by ses mrkl ještě na jiný (alternativní) FW v anglině, ale to musíš hledat. Jen tak pro legraci si vyzkoušej ještě ten novější FW, ale ne úplně ten poslední.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#8 Příspěvek od decmen »

Podpora těchto Vantage už není, mám asi 10let 7100S, kdybys chtěl, našel bych zřejmě všechny sw co kdy pro vantu vyšly, včetně těch s emu. Sám ale hdd uvnitř nemám, párkrát jsem nahrával na ext.disk a tam to bylo ok, ještě v době, kdy byl na 13°E Melody Zen - super obraz .

Uživatelský avatar
Pupik
Příspěvky: 37
Registrován: 20 lis 2013, 01:00
Bydliště: Karlštejn

#9 Příspěvek od Pupik »

Má dnes smysl firmware s emu, získá se možnost něco zajímavého sledovat nebo je to pase ? Budu rád, když mi nahraješ firmware, které máš. Pošli odkaz na e-mail, stáhnu si je. Děkuji.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#10 Příspěvek od decmen »

Večer sem hodím seznam fw. které mám, ale musím nejdřív najít složku, kam jsem si to schoval... :taunte:

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “