Eshop mioga.de a Amazon.de- zkušenosti?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

Eshop mioga.de a Amazon.de- zkušenosti?

#1 Příspěvek od Hydrawerk »

Čau, rád bych někde zakoupil rádio Panasonic RF-D10. Bude to dárek pro osobu blízkou. Z českých eshopů to poslední dobou zmizelo.
https://radioprijimace-radiobudiky.heur ... d10eg/?s=6
https://www.ab-com.cz/panasonic-rf-d-10 ... ila-barva/
Asi by to šlo koupit v nějakém německém eshopu, který doručuje do ČR.
Našel jsem třeba https://cz.mioga.de/d0-1579042/deep.htm ... 8b312bd6d9
Zná ten eshop někdo?
Musí se tam platit předem, to by nevadilo...
Měli by být dle hodnocení zákazníků asi solidní.
https://feedback.ebay.de/ws/eBayISAPI.d ... llFeedback
https://www.amazon.de/sp?_encoding=UTF8 ... asStoreID=
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 11 dub 2018, 23:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#2 Příspěvek od jirka5 »

Z toho eshopu bych strach určitě neměl, má tři německé certifikáty bezpečného prodeje. V Německu zkrátka neexistuje snaha programově podvádět zákazníky.
Na co bych si však dal pozor, jsou skryté poplatky za platbu převodem (záležitost banky u které je veden tuzemský účet a především clearingového střediska ČNB. Proto platba přichází v úvahu asi jedině pomocí paypal účtu. Další skrytý poplatek může být za dopravu, přes hranice z Německa zvláště mastná částka. Uvedená tabulka nákladů je dosti nesrozumitelná - co je to vzorek zboží v hodnotě 100€, co je to poplatek, poplatek za zásilku (v případě ČR 0 Kč, ale čert tomu věř), celková částka (v případě ČR 100 Kč, do ostatních zemí 733,47 Kč!!!???, proč?)?
Na stránkách mají uvedeno dost kontaktů, osobně bych tam zkusil zavolat, když mají stránky v češtině, tak zajistí i mluví česky. Tento způsob se mi již mnohokrát osvědčil, když jsem chtěl o firmě vědět, co je zač.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

jirka5: Dle webu ta firma sídlí v Drážďanech, tak klidně můžou dvakrát do tejdne přejet dodávkou do ČR a posílat odtud.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

Nakoupil bych to přes Ebay.
https://www.ebay.de/itm/Panasonic-RF-D- ... Sw2ylaxSLh

Cena 99€ včetně poštovného. To dělá cca 2500 Kč. Pokud to objednáš přes jejich eshop, tak to vyjde asi na 2800 Kč.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#5 Příspěvek od jirka5 »

To Hubert_79:

Asi to tak dělají, podle bezchybně přeložených stránek lze soudit na přítomnost českého živlu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

A co třeba na amazon.de za 67€ s doručením do ČR zdarma (černé je poslední kus, bíle skladem jsou, vrácené se slevou jsou tam také). Amazon.de je bezproblémový, už jsem tam nakupoval dražší věci a pokud ti to stačí do týdne (ty kratší doručovací lhůty jsou dražší), tak ber.
Nedávno mi šel balík z Vídně a v ČR ho doručoval InTime.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Standa99
Zajímavé, ten Amazon vypadá dobře a dá se jim přepnout web do češtiny. Říkaš teda, že nějaké opruzování s clem a skrytými poplatky tam není?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Clo v EU není a DPH zaplatíš viz. 'Ceny zboží prodávaného na Amazonu jsou zobrazeny včetně německé DPH.' Žádné skryté poplatky nejsou a doprava je zdarma (nad 39€). Samozřejmě počítej, že platba je přímo kartou, ale u Amazonu se není čeho obávat. Akorát si ověř, jestli chceš použít jejich kurz, nebo zaplatíš v eurech a tvá banka použije svůj kurz. Převážně používám to druhé, pokud to jde, ale u Amazonu si to už přesně nepamatuji, jak to mají.

P.S. Dokonce už naskladnili více kusů u toho černého, ráno tam byl poslední kus.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#9 Příspěvek od Hydrawerk »

Děkuji, uvidím.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#10 Příspěvek od Hydrawerk »

Amazon v ČR doručuje přes DHL, že jo? Dá se to vyzvednout v nějaké kamenné provozovně, jako je Uloženka nebo Parcelshop? Zatím se mi zdá, že ani ne.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Koupil jsem RF-D10 ve čtvrtek 12/4/2018 v Amazonu a přišlo to ve středu 18/4/2018. Platil jsem to platební kartou přes internet. Stálo to 1862 Kč. Z toho 26 Kč byl jakýsi neočekávaný polatek snad za registraci karty u Amazonu, nevím. Nebudu to řešit.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Těch 26,- Kč máš jen v "blokacích", ne? Ještě se to asi neodečetlo.
Něco podobného se mi stává, když platím za mailovou schránku, roční poplatek. Cena je 10 USD, což spadne do blokací a ještě se tam objeví částka ekvivalentní 1 USD. Nakonec se ale z účtu strhne jen těch 10 USD a ten jeden už ne.
Nevím, proč se toto děje.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

To by tak mohlo být, tímhle si ověří, že je vše O.K. (karta má povolené platby přes internet, ale nemají jistotu, jaký má limit). Děje se to i např. při registraci na PayPal apod. Na faktuře těch 26,- Kč nejspíš uvedeno nebude.
Kdo to nakonec doručoval, výše jsem psal o InTime.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Ještě mě napadlo, že to může být "rezerva" pro případ výkyvu kurzu; ten může být jiný v den provedení transakce (kdy to spadne do blokací) a v den, kdy se to ve skutečnosti odepíše z účtu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#15 Příspěvek od Hydrawerk »

Hubert_79 píše:Těch 26,- Kč máš jen v "blokacích", ne?
Ano, už to úplně zmizelo. Takže mě to stálo 1836 Kč.
Ano, doručila to firma In Time.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“