Skylink, jak funguje pro panelák

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

Skylink, jak funguje pro panelák

#1 Příspěvek od marshal »

zdravím, prosím o vysvětlení jak to funguje. Jsem sto let za opicema a vůbec nerozumím jak je udělán rozvod signálu a co umožňuje.

V paneláku máme UPC a přišla nabídka na přechod na Skylink.
Anténa na střeše a rozvod do každého bytu, v bytech rozvod na několik TV
s možností volby různých kanálů - to je asi idea ale mým zastaralým pojetím to nechápu.
Vždy jsem si myslel že jeden přijímač umožní volbu jednoho kanálu a všechny TV v bytě jedou na tom kanálu.
Vysvětlete starci jak to funguje... děkuji.

edit: umožňuje satelitní příjem pro RD možnost volby různých kanálů ve více TV ?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Ten rozvod může být prostě a jednoduše obyčejná společná anténa, kterou už možná dávno máte.
A kdo nemá, tomu zapůjčí set-top-box ke každé televizi...
Za ty prachy, co jim ročně zaplatí jim to stojí.
t=66632
Za mě: Nebrat!
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#3 Příspěvek od marshal »

děkuji, pořád mi to vrtá hlavou. Společnou anténu zlikvidoval UPC a natahal nové rozvody.
STB ke každé tv a k němu do každého kartu ?
Signál od přijímače je tak širokopásmový že obsahuje všechny kanály ?
Asi je to opravdu úlet, já budu hlasovat pro stávající stav - UPC. sice není nejlevnější ale zatím asi nejlepší.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od xmurgi »

Všetko je to o peniazoch, v časoch reálneho socializmu káblovku vybudoval a udržoval štát/družstvo/nejaký podnik. Teda vlastník paneláku. Po 30 rokoch to už samozrejme dožilo, byty boli odkúpené do osobného vlastníctva a dohodnúť sa, že zo svojho/spoločného sa urobí rekonštrukcia káblovky bolo nemožné. Tak prišlo UPC alebo miestny operátor, ktorý stupačky najprv zneužil na svoje potreby a keď bolo treba ísť na hviezdicový rozvod, tak stupačky jednoducho bez náhrady zrušil. Dosť bolo OT, teraz k veci.

Ak sa v paneláku dokážete dohodnúť nad investíciou z vlastného, tak ten rozvod satelitného signálu má zmysel. Perspektívne riešenie by umožnilo distribúciu viacerých satelitných platforiem z kvalitnej multifocus paraboly. Takže každý vlastník bytu by si vybral svojho satelitného operátora, použil by spoločný rozvod na získanie signálu a od operátora by používal len set-top box prípadne CA modul. Ale toto už snívam, neviem si predstaviť spoločenstvo vlastníkov, ktoré by takéto výhody dokázalo pochopiť a zaplatiť. Každý si dá radšej svoju parabolu na balkón. Takže pokiaľ to bola ponuka len na jednu družicu a platformu/skylink, tak to sa moc neoplatí. Zase tam budete mať len monopol.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

U nás to tak máme :wink: :lol: . Astra 19 a 23 pro celý dům do každého bytu (jedna zásuvka TV R SAT) plus DVB-T a T2 a rádio. Asi 6 lidí má z STA CIGI. Chodí to jak z praku, ale chce to do STA něco taky investovat.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“