Renovace popisu na čelním panelu

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Renovace popisu na čelním panelu

#1 Příspěvek od starecd »

Zdravím všechny, párkrát se mi dostal do rukou CD přehrávač, převážně Philips či Tesla elektricky ok(po malých opravách plně funkční), ovšem na panelu smazány popisky(buď úplně nebo zčásti). Objevil jsem výrobce propisotů ze Zlína, ovšem má to jeden háček typ i výška písmen jsou stejné jak na panelu 902, 911 a dokonce je vyrábí v černém i bílém provedení, ovšem písmenka jsou sinější. Pro opravu jedině přepsat všechny nápisy, což je hodně pracné, na druhou stranu drží na hladkém panelu i bez přelakování, dokonce snese opatrné umytí vodou se saponátem. Trochu jsem googloval, bohužel žádného jiného výrobce jsem nenašel. Někteří doprodávají propisoty od firmy Apli, ale jsou patrně jen v černém provedení.
Nemá někdo bílý výšku 2mm gil obyčejný?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

Tak po třetím telefonátu bych měl mít problém vyřešený, našel jsem papírnictví, které prodává zboží od výrobce(přímo od něj ho nelze koupit). Jsem zvědavý kolik bude marže na aršíku.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Pak dej vědět Jindro, taky by mě to zajímalo.
Doteď jsem to u aparátů, na kterých mi fakt záleželo, řešil půjčením a oskenováním dobrého - a celým novým sítotiskem.
V Obzoru mi kdysi řekli, že na potisky panelů byly používané fotograficky modifikované /různě zmenšované-zvětšované či ztluštěné-zeštíhlené/ klasické tiskárenské fonty.
Takže Propisot bude sedět jen ve velice málo případech, jen starší vzory.
Firemní grafici prý používali ty klasické velké tiskárenské fonty, jen si při přípravě sítotisku poručili rozměr jejich zmenšením, aby to vyšlo ostré. Všecko probíhalo víceméně individuálně, proto na málokterých aparátech najdeš stejnou velikost i typ písma.
Maximálně tak u jedný vzhledový řady se stejnou úpravou panelu /příkladně kartáčovaný eloxhliník u Music 130 - Mono 130 - AZK180 - Music 70 - Music 40new - Mono 50new - Music 30 StereoNew/.

Jenže panel na Music 130 či podobný velikosti a jen ve dvou barvách /černá+červená/ vyjde okolo 2.000,-Kč i s přípravou. Brutální.
Na zesilovače AZK221 a AZK240 to bude stát asi 1,5 násobek, skrz ty zpropadený tyrkysový pruhy. Na indikátoru AZK240 je u 0dB ještě červenej pásek, takže tříbarevně - bílá, červená a ty tyrkysový pruhy.
Přenosný a často používaný věci bývají holt a bohužel dost dobité..
Ony byly i ke koupi, výprodej Vráblí ala Zlaté Moravce, ale už dávno nejsou. Já vůl.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Leošu na sítotisk jsem se ptal ve 2 Zlínských firmách, jednak je to drahé a prý by to stejně nedrželo. Včera jsem Propisot zkoušel a na ty panely Tesla 902, 911 sedí přesně, slabší je to protože je to už částečně ošoupané a tím propisotem to jde opravit i když to chce trochu cviku.
Přílohy
P1010552.JPG

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#5 Příspěvek od starecd »

Tak jsem včera na 3 telefonní pokus sehnal 2aršíky potřebných propisotů, ale nebýt toho, že se tam zrovna pohyboval pan vedoucí, prodavačka neví....Byla líná se podívat, ačkoli je má přímo proti sobě, zase vše o lidech.
Aršík za 33Kč, ten první jsem na Prioru kupoval za 38Kč, na netu jsou asi za 27Kč, takže tady asi střed ceny.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

Kde přesně jsi to kupoval?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#7 Příspěvek od starecd »

Leošu máš to v SZ.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#8 Příspěvek od starecd »

Tak panel i kryt jsou OK, s propisotem to chce trochu cviku, ale jestli někdo pozná, který popis na panelu vůbec nebyl. Na 2 obrázku je kryt v původním stavu.
Přílohy
P1010560.JPG
P1010556.JPG

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

ON/OFF a OPEN/CLOSE :D

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#10 Příspěvek od starecd »

Ne, jen open/close, ale i tak se myslím povedl. Propisot drží parádně i když tyhle po laku už jedině seškrábnout. Horší bylo dodělávat kroužek u tlačítka stop, kdybych neměl starý propisot se značkou original, kde náhodou pasoval průměr, tak by mi to celý panel pokazilo.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

No musím Ti to pochválit, máš to opravdu pěkné.
Střelil sem jen od pasu, protože kromě play a stop jde o nejpoužívanější tlačítka. Mají navíc nápis víceméně v rovině s rovinou tlačítek a tak větší palec matlá i vedle.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

Smazané byl, protože přehrávače byly pořád v permanenci(zábavy, disko), je to vidět i na krytu, ale kupodivu displej OK, původní. Taky ta odpadlá čočka na laseru o něčem svědčí, ale laser jede a určitě se nikdo nezabýval zajišťováním podle návodu. Podle toho, co jsem vyměňoval, víc se kazily ty displeje s úzkými číslicemi(většina segmentů nesvítila), tyto širší byly možná trochu líp dělané.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#13 Příspěvek od starecd »

Oživuju toto téma, protože jsem dnes zjistil, že výrobce propisotu ve Zlíně nemá kvalitní suroviny na další výrobu. Všude se budou doprodávat jen zbytky.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“