nefunkční ovladač LG

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

nefunkční ovladač LG

#1 Příspěvek od dury2 »

Ahoj, potřeboval bych poradi. Mám nefunkční ovladač k domácímu kinu. IR dioda vysílá (zkoušeno přes kameru). Funguje jen část tlačítek a ty ještě ještě mají přehozené funkci (Power za Skip a pod.) Odhaduji to na rezonátor (pád ovladače nevylučuji). O jaký typ rezonátoru se prosím jedná? Je na něm napsáno zřejmě OCR9 3.b4WTb. Díky moc a za kvalitu fotek se omlouvám.
Přílohy
IMG_20180809_234748445_ZDateMark.jpg
IMG_20180809_234721147_ZDateMark.jpg

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Ta prohozená tlačítka se mi nelíbí, buď se nějak rozpadla deska v ovladači, nebo se něco popsulo v přehrávači, ale rezonátorem tohle nejspíš nebude.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#3 Příspěvek od dred »

Tiež si myslím, že to rezonátorom nebude. Skôr prasknutý plošák, alebo studenák na integráku.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Zkontroluj ty uhlíkové propoje, často se to rádo odlepuje a pak DO nejede...

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#5 Příspěvek od ronoda »

Když to nerozchodíš, tak to zkus tady:
https://www.dalkove-ovladace.cz/ovladac ... 447f2e888f

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#6 Příspěvek od tappaja »

Bral jsem uz dva ovladace na Aliexpresu, cena kolem stokoruny i s postou, fungujou oba. Napis typ ovladace.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#7 Příspěvek od oravan »

Mýli ma to že sú prehodené niektoré funkcie, prečo

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#8 Příspěvek od vlado5 »

Podobný typ ovládača zrovna od LG som minulý rok opravoval. Prehodené funkcie tlačítok som nemal, ale nefungovali niektoré tlačítka. Závada bola v mikrotrhlinkách grafitových spojovacích ciest nad prekovmi. Opravené grafitovým lakom, funguje bez závad. Boli prerušené tri body, nereagovalo asi 9 tlačítok.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

V principu, pokud na test fotakem vsechna tlacitka blikaji vysilaci diodou, tak prohozeni funkci bude spis problem prijimaci strany. Chtelo by to vyzkouset s dobrym ovladacem, nebo ovladac na jinem kusu pristroje.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

První bych velmi šetně otřel lihem tu desku a vymyl membránu. a nechat samozřejmě řádně oschnout..
Kdo ví, co částečný svod v té matici zapojení je schopný napáchat. Až následně měřit..

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#11 Příspěvek od dury2 »

Děkuji za reakce. Jinak, izopropylem jsem tišták čistil a bez výsledku, tlačítka jsem také omyl rovněž bez výsledku, IO jsem přeoájel teké bez výsledku. Do telefonu jsem si nainstaloval aplikaci, takže mi mobil funguje jako dálkový ovladač a zde funkce fungují správně- žal v telefonu jsou jen základní.
Před několika lety jsem také dělal ovladač na LG, byly zde v matici také přerušen ty uhlíkové spoje. Proto jsem myslel, že i tady je stejný problém. Nicméně měřením, třeba u tlačítka power jsem se dostal skrze obě větve až na IO, vždy zde však byl nějaký odpor daný těmi uhlíkovými spoji, bohužel jejich správnou hodntou neznám. Puvodně jsem myslel, že na nějaké větvi je třeba větší odpor a proto část těchto tlačítek na této větvi ma jinou funkci, ale když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně žádné tlačítko nefunguje správně.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“