tráfka CN 157 38 600/600

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

tráfka CN 157 38 600/600

#1 Příspěvek od ok1hga »

znáte někdo tato tráfka ?
jaký mají NF kmitočtový průběh ?
máte někdo s nima nějaké zkušenosti ?
Přílohy
20180831_164130.jpg
20180831_164137.jpg

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

sakra, nic . . .
. . . ani ty, Leoši ???

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Vydrž Prťka, vydrž ...!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pavko3
Příspěvky: 91
Registrován: 31 srp 2007, 02:00
Bydliště: Čáslavsko

#4 Příspěvek od pavko3 »

Setkal jsem s tímhle ,mnoho let tomu nazad,v zařízeních telekomunikací.Používalo se to, pokud mě paměť neklame,jako translátor na kabelech. Ale to už je dávno, co jsem s tím přišel do styku.

Uživatelský avatar
elmouse
Příspěvky: 62
Registrován: 18 zář 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od elmouse »

CN 157 38 1:1 Toroidní translátor pro telekomunikace, používaný jako výkonné oddělovací a symetrizační trafo pro linky 1,55V, nastavitelný převod 1:4 až 4:1 /150 - 600 ohm/
http://www.aldax.cz/index.php?act=prod& ... &key=tesla

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

dík za reakce, ale já vím co to je . . .
jen mě zajímá, jestli s nimi někdo dělal a jaké má zkušenosti ohledně přenášených kmitočtů . . .
. . . třeba pro použití v DI-boxu pro symetrizaci linky 1,55 V.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#7 Příspěvek od sinclair »

Jé, já si toho tady nevšiml.
Původním určením je to translátor pro telekomunikace, přednostně používaný v přenášečích systému P51 a přenášečích tónových DV.
Vzhledem k tomu, že dokáže prakticky rovně i s minimálním zkreslením přenést spolehlivě celé akustické pásmo, tak je České Radiokomunikace i Tesla Elektroakustika Bratislava používali jako dodatečné /bezpečnostní/ oddělení nízkoimpedančních modulačních linek. Jak na odbavovacích pracovištích, tak na přepojovačích a na vstupech vysílačů. Jsou totiž podle tehdejší normy zkoušené jako oddělovací, napětím 2kV/50Hz.
Modulační linky takto vytvořené, zpravidla běžely na úrovni +12dBu, tedy 3,1V.
Existuje jich několik druhů, vždy se 4 vinutími a impedancemi od 200R do 600R.
Jsou k tomu i odpovídající výkonové linkové zesilovače, z poslední analogové doby třeba EZL125 a EZL127.
Amatéři, pokud se k nim nějak dostali, je úspěšně používali jako symetrizační trafa výstupních linkových zesilovačů mixpultů.
S ohledem na použité stínění ale není trafo vhodné pro provozní úrovně nižší, než asi -9dBu, nehodí se tedy pro citlivější vstupy.
Někde mám uloženo měření, které dělal poměrně dávno Hubert Mašín, v celém ak. pásmu a při úrovních až 6,2V. Ještě při takové úrovni, na impedanci jmenovitých 600R a na nízkých kmitočtech bylo zkreslení /díky velkému i kvalitnímu jádru/ zanedbatelné, určitě pod 0,5%.
Při úrovních 0dBu a +6dBu, při kterých se trafo nejčastěji nasazovalo, nebylo zkreslení na 40Hz ještě měřitelné.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

moc děkuji Leoši,
přesně tohle jsem potřeboval vědět . . .
. . . pamětníků už je jen málo.
díky !

Uživatelský avatar
Ondras_Ch
Příspěvky: 171
Registrován: 04 bře 2017, 01:00
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Ondras_Ch »

Našel jsem tento přípěvek od Huberta Mašína (čest jeho památce) :

"On už to obvykle někdo u každého trafa ss proudem měřil, naštěstí dneska převládají digitální multimetry, které tolik nedávají. Naneštěstí většina lidí od fochu nepozná ani úplně 🤐 trafo a klidně přes něj celou svoji karieru hraje a ještě si libuje, jak ušetřila. I hodně mizerné vajíčko bývá pak lepší, než z krabice vybalený ART, Behringer apod. a z telefonní ústředny "zachráněný" muzeální kousek. Teď jsem dva měřil (CN 157 36 a CN 157 38) a samozřejmě to taky zkresluje od procenta nahoru. Ono to s uhlíkovým mikrofonem bylo jedno, ale kdo na něj dneska zvučí"

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#10 Příspěvek od sinclair »

Ondro, já se na to dívám asi takhle:
Pokud pracuju za prachy firmy, co prodává hotový DI boxy a trafa Neutrik, pak nutně bude zkreslovat každý jiný měřený trafo, byť by to byl výrobek Jensen :D :D

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

Leoši ty máš u sebe záznam těch měření od Mašína ?
tady jsem našel o nich nějakou poznámku a náznak parametrů . . .
mohl bys to prosím někam postnout ?

a tady je i ta tvoje poznámka o zkreslení . . .

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Mám, spolu s hromadou jiných měření /mj. i tesláckých reproduktorů/ na starém havarovaném HD. Už je to domluvený, zanedlouho se z něj budou tahat data. Není poškozenej, jen havarovaný W98.
Je tam toho od Huberta celá velká složka, vesměs "soukromých" měření z let cca 1998-2008, kdy jsme čile komunikovali.
Jsou tam i jiný poklady, co dnes už nikde nejdou najít. Já jsem na tuhle techniku holt trottel, neumím se k tomu sám dostat, páč přesně nevím, jak přesně to funguje. Musej to teda udělat ti, co tomu rozumí.
Jakmile se k těm pokladům dostanu, bude se ukládat jako na běžícím páse. No - nějaké spolehlivější, dlouhodobější úložiště by nebylo?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Kromě těchto i staršího typu translátoru K36E jsou tam i měření nejrozšířenějších typů vajíček. Dokonce se měřil i ATM101, což byl meziříčský transformátorek do mikrofonů AMD101 a pak kompletů se šňůrou ATM103.
Ta měření traf, reproduktorů a všeho možného dlouho visela i na Prodancu, než to nějaký navedený chytrák bez náhrady smazal.
Kdo to neměl uložený, smůla - smazaný včetně měření starších typů repráků, Prodancem prodávaných.
Je to jeden z velké množiny důvodů, proč Hubert z fóra Prodancu odešel.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Pre spolahlive a dlhodobe ulozenie je potrebne data ulozit minimalne na dve miesta a pravidelne kontrolovat ich integritu. V pripade problemov chybajucu kopiu znovu vytvorit. Nepouzivat flash disky.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Tady nezklamalo dobrý železo. Když čert nemůže na železo, nastrčí aspoň Windows...:D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“