Kávovar AEG CP220

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

Kávovar AEG CP220

#1 Příspěvek od kodl1 »

Zdravím, řeším problém s automatickým kávovarem, mele málo kávy, puky mají cca 3-4mm a káva je slabá, nastavení síly nápoje funguje, mlýnek mele déle ale i tak se to nedá pít. Mleté kafe nikam dovnitř nepadá, všechno čisté a jinak funguje jak má..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Kolik to má naběháno? Co takhle otupené kameny? Mlýnek se točí, ale nemele :-( Nastavení hrubosti mletí jsi předpokládám zkontroloval.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od kodl1 »

Kolik to má za sebou nevím, (zkusím zjistit) nastavení jemnosti mletí jsem zkoušel ale bez výsledku. Pár kávovarů jsem už v rukách měl, některé i hodně jeté, ale až tak že by nebraly kafe jsem neviděl.. Jinak namletá káva vypadá normálně..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Delonghi Primadonna, co máme v práci, má nějakých 27tis. káv a mlýnek už jednoznačně není, co býval. Snad se do toho dají nové kameny koupit za celkem přijatelný peníz, asi to bude časem nutné. Každopádně ten mlýnek zkus vymontovat a prohlédnout, jestli na něm třeba něco neprasklo, prostě, jestli je mezera mezi kameny, jak má být a to i pod zatížením. Pak taky omrkni komutátor a uhlíky, jestli má motor adekvátní výkon a ložiska, jestli se ten výkon nemaří někde jinde, než mletím. Nejlepší by bylo to zkusit s jiným mlýnkem, pro identifikaci, že je to opravdu problém v něm.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od kodl1 »

Díky za rady, na ten mlýnek mrknu, měl bych mít druhý kávovar na díly, tak to snad dám do kupy..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

U Delonghi funguje nastavování výšky puku tak, že presso si umí tu výšku puku zjistit (na pohonu spařovací jednotky je otáčkoměr) a pak si koriguje výšku puku délkou mletí tak, aby byla OK. Toto AEG je předchůdce automatů Delonghi (první jejich autamat EC2000 byl dělaný v licenci (AEG to také dělali v licenci - původně je to od firmy WIK) a vypadá hodně podobně), pak ale italové celý automat překopali a udělali z toho první EAMxxxx - ten už uměl i korigovat délku mletí. U tohoto pressa ale nevím - už je to chvíli, co jsem to opravoval (vůbec mi to nevadí) a už nevím, jestli se délka mletí také nějak automaticky nenastavovala.

Bylo by dobré sehnat nějaké servismanuály a pohledat, jestli tam není nějaké nastavování. Pokud nic nemáš, tak se po něčem podívu - já už tyto pressa do opravy neberu, tak klidně něco poskytnu.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od kodl1 »

Tak na mlýnku jsem žádnou závadu nenašel, druhý kávovar mele tak 2cm kafe, kameny jsou vzhledově stejné, tak jsem je přehodil a bez výsledku.
Ale při nastavení na nejhrubší mletí to udělá celkem normální kávu, i když pěna nic moc a rychle padne, ještě zkusím jinou kávu, ta z Lidlu možná nebude ok..
Škoda že se mlýnek nedá jen tak přehodit, káblík vede někam dovnitř a konektor je společný ještě s něčím.
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#8 Příspěvek od ohryzek36 »

Kabely jsou sice společné i s něčím dalším, ale od všeho (kromě mlýnku) se dají jednoduše odpojit.

Přinejhorším přišroubuj někam do šasi čokoládu pro mlýnek.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od kodl1 »

Asi to tak dopadne, dutinky, čokoláda..
Škoda že ten druhej má ulámaný plastový zobáčky ve spařovací jednotce, třeba bych rozchodil oba..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#10 Příspěvek od ohryzek36 »

V tomto vlákně jsem popisoval opravu těch Eldomáckých mlýnků - bývají v nich sjeté lopatky, ale u press od AEG jsem to snad ještě nepotkal (nejsou u nich pro tyto závady až tak moc velké předpoklady), můžou být taky tupé mlecí kameny. Buď můžeš přehazovat lopatky a kameny, nebo by vlastně mělo stačit odmontovat spodní desku s motorem, ten nechat původní a přehodit celý mlýnek (jeho výkres je zde).

Tyto pressa jsou výrobkem roku 2005, takže je dobré počítat s tím, že už jsou v posledním tažení - budeš rád, když ze dvou složíš jedno.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od kodl1 »

Děkuji za odkazy a za rady, teď mi docvaklo že jeden mlýnek má lopatky rovné (ten mele špatně) a druhý zahnuté (ten je ok)..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#12 Příspěvek od ohryzek36 »

Zahnuté? To dával do těchto press (označených jako CAT-40) Fagor - některé byly OK, některé ne, byly dva druhy - tenčí se sjížděly tak rychle, že se to muselo řešit ještě v záruce.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od kodl1 »

Jj, to druhé je Fagor.
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od kodl1 »

Tak mlýnek jsem přehodil (pouze vršek) a kávovar jede jak má..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od kodl1 »

Tak jsem rozchodil i ten druhej, sice pořád namele málo, ale když se zvolí dvě kávy a málo vody tak to funguje ok..

Ještě taková kuriozita, když jsem odvrtával zalomené šrouby v topném tělese, tak se uvolnily kontakty spirály, aby se neuklepali tak jsem je zafixoval keramickým lepidlem, po zapnutí tma.... Kdo by řekl že keramické lepidlo je vodivé? :evil:

Obrázek

Naštěstí měli včera v Lídlu dvousložkové lepidlo, koukám do teplot +180, tak jsem keramiku oloupal a nahradil tím...
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“