koupě osciloskopu

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MAHO
Příspěvky: 155
Registrován: 07 lis 2007, 01:00
Bydliště: Dobřichovie

koupě osciloskopu

#1 Příspěvek od MAHO »

Léta používám staré analogové osciloskopy ( TESLA a SSSR ) a uvažuji o koupi digitálního osciloskopu. Nabídka je nepřeberná, výrobců mraky.
Např. OWON, HANTEK, SIGLENT, AGILENT, RIGOL.
Mám na mysli dvoukanál tak do 60 MHz.
Na běžné domácí bastlení.
Jaký výrobce je důvěryhodný?
Jaká cena je příměřená? Tak do 15000 Kč.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Koukni sem http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#969039 , Rayer elektroniku umí a věřím, že si v dané (i tvojí) kategorii vybral dobře. Druhá možnost je s větším či menším štěstím a rizikem koupit nějakého jetého Teka nebo LeCroye třeba z Ebay. Nabídka celkem je a ty scopy nejsou hobby třída, což je pochopitelně výhoda.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

RayeRův Rigol DS1054Z je v zahraničí docela oblíbený. Zahrnul bych ale do výběru i firmu GW Instek. Ta byla na trhu dávno před Owonem, Rigolem a Siglentem.
Co třeba tento? https://www.tme.eu/cz/details/gds-2072e ... gw-instek/

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nejlepší je mít oscilokopy dva. Digitál na digitální věci + jednorázový děje, a analog na analogový věci.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Ja mam nejaky stary tek ktery jede jako klasicky analog do 100MHz a da se prepnout do digitalniho rezimu. Ale je to uz opravdu hodne historicky stroj.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od petula »

MAHO píše:Léta používám staré analogové osciloskopy ( TESLA a SSSR ) a uvažuji o koupi digitálního osciloskopu. Nabídka je nepřeberná, výrobců mraky.
Např. OWON, HANTEK, SIGLENT, AGILENT, RIGOL.
Mám na mysli dvoukanál tak do 60 MHz.
Na běžné domácí bastlení.
Jaký výrobce je důvěryhodný?
Jaká cena je příměřená? Tak do 15000 Kč.
Díky za rady.
Maho,

1. otázka: CO TO JE "domácí bastlení"? Co budeš "bastlit" ? Podle toho si vybírej nářadí a přístroje ...

2. otázka: co máš na mysli "důvěryhodností" výrobce? Dnes jsou skoro všichni nedůvěryhodní, protože k přístrojům nedostaneš servisní dokumentaci, přístroje se ani nepředpokládají , že se budou servisovat, spíše se očekává, že za 2 roky je vyhodíš a koupíš si nové.

3. otázka: jaké funkce má digitální osciloskop mít? To jsou dost podstatná kritéria. Pokud je tvým jediným kritériem cenový limit Kč 15000, bude nejlépe, když si nejprve něco nastuduješ o digitálních osciloskopech.

K digitálnímu osciloskopu: chceš stolní model s obrazovkou nebo PC model - to jest placatou bedýnku, která se připojuje USB kabelem k PCčku? Obojí má výhody i nevýhody.

Chceš funkce na dekodování sériových protokolů (IIC, SPI, USB ....) ?

Jak velkou paměť má mít osciloskop?

Kolik kanálů?

Je ti známo, že u digitálního osciloskopu musíš udávanou šířku pásma podělit 5, aby jsi dostal skutečný kmitočet, který digitál změří bez zkreslení ? Tedy pro 60 MHz digitál bude limit 12 MHz sinusový signál. U nesinusového signálu to bude ještě méně.

Zde je pěkný článek v češtině:
http://www.jplabs.co.uk/cz/articles/osc ... vyber.html

Možná by bylo dobré si ho přečíst než si něco koupíš.

Já mám na domácí bastlení 3 analogové osciloskopy (2 Tektronixy a 1 Philips), dál jeden polodigitální-polo analogový Philips, taková rarita a k tomu jeden postarší digitál od GW instek stolní model, 2 kanály do 150 MHz každý. Ale radši mám ty analogové Tektronixy, oni ukážou více i v té digitální oblasti. Jen se s nimi musí umět zacházet. Nemají totiž žádné "auto" tlačítko :D

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#7 Příspěvek od josek »

Ak máš dobrý analógový osciloskop, digitálny USB by bola dobrá voľba. Dosť na tom ušetríš a nebude ti na stole zavadzať ďalší krám.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#8 Příspěvek od danhard »

petula píše:Zde je pěkný článek v češtině: ...
Hehe, petula alias remmidemmi/JPL/kvitko/kyori/dennis/hopkins/alibaba/computerasylum má svý stránky :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co by dnešní svět dělal, kdyby se zakázalo slovo workshop... :?

Abychom se naučili měřit s měřícím přístrojem, anebo vymyslet vlastní zapojení a zkonstruovat vlastní elektronický přístroj, k tomu jsou takzvané workshopy.
Co to jsou workshopy? Workshopy jsou to, čemu se dříve ve školách říkalo laboratorní cvičení.


Je to absolutní nesmysl a těžce nadužívanej. Brzy to bude synonymum i pro rande. Často se to překládá jako seminář, takže pokud se sejdou dva a více lidí, je z toho hned "pracovní workshop". :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#10 Příspěvek od danhard »

Ale zní to vznešeně :lol:

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od petula »

nechápu proč vás ten článek tak rozzohnil. Slovo workshop znamená kurzy. Oni pořádají kurzy programování a základl elektroniky. Financuje to ministerstvo školství. V létě jsem absolvoval u nich kurz programování FPGA. Je to tak, že když kurz absolvujete celý a složíte závěrečnou zkoušku, tak to máte celé gratis. Když kurz nedokončíte, nebo neuděláte zkoušku, musíte ten kurz ministerstvu školství zaplatit, teda vrátit školné. :D

Proč tam mají slovo workshop místo kurzy, to nevím, ale takových nových slov v češtině je spousta a nikomu už to nepřijde nijak zvláštní. Třeba, co mne právě napadá:

uklízečka - cleaning manager
vedoucí - manager
výrobky - produkty
zprostředkovatelna práce - job centrum
bezdomovec - houmlesák (to není zálesák, to je počeštělé anglické slove homeless)

a můžete přidávát další anglické slova používané v češtině

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od petula »

danhard píše:Ale zní to vznešeně :lol:
Asi ano. Určitě to tak bude. Před nějakou dobou jsem na nějakém fóru a nf zesilovačích četl, že prý danhard, vniklo spojením slov daněček a železářství, Tak danhard zní určitě vznešeněji a honosněji než danečkovo železářství :D

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#13 Příspěvek od oravan »

No je to staré vlákno berem ale čo poviete na tento chcel by som ho kúpiž alebo má ho niekto a ako je z tým spokojný ďakujem.
Siglent SDS1202X-E 200MHz Dvojkanálový osciloskop

Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

#14 Příspěvek od doga »

Ahoj,
řeším to samé, jen má představa byla okolo 8000 Kč, třeba Hantek DSO5102P.
Po předchozích příspěvcích se má mysl obrací zpět ke staršímu dvoukanálovém analogu. Po čem se dívat, co stojí za to? Tesla?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Teslu nebrat. Za ty prachy seženeš HP, Tektráč, v nouzi Gould. Ty jsou věčný.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“