Samsung LE32M87BD - Vadný T-CON

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sox
Příspěvky: 7
Registrován: 28 říj 2018, 02:00

Samsung LE32M87BD - Vadný T-CON

#1 Příspěvek od Sox »

Ahoj,

rozbila se nám televize LE32M87BD - zvuk a podsvícení jde, obraz nikoliv. Po rozebrání jsem našel spálenou pojistku F101 na desce T-CON, ale když jsem měřil za ní oproti zemi, zkrat tam nebyl. Připojil jsem tam tedy proudově omezený zdroj 12 V s omezením 1,5 A. Po zapnutí obraz jde asi 2 s bez problému (odběr okolo 1A), potom ale začne zdroj omezovat proud a na obrazovce se objeví svislé pruhy. Máte nějaký tip na to, která součástka by to mohla způsobovat, popř. schéma?

T-Con: t315xw02 vf
Chassis: bn41-00899a-mp1.0

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Pusť to z toho lab. zdroje s odpojenými pásky do panelu, jestli to začne jít na proudové omezení taky, tak je problém na TCONu, pokud ne, může být problém přímo na čipech v panelu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

Nehreje sa ti na t-cone AS15?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#4 Příspěvek od miromatus »


Uživatelský avatar
Sox
Příspěvky: 7
Registrován: 28 říj 2018, 02:00

#5 Příspěvek od Sox »

Když jsem to testoval při odpojeném panelu, byl odběr normální, jen si nejsem jistý, že jsem to měl zaplé dost dlouho. Na ten AS15 se podívám. Čas na další pokusy budu mít ale až v úterý.

Oproti tomu vláknu na Elektrodě je těch pár vteřin na začátku obraz úplně v pořádku - žádné pruhy, správné barvy.

Potom, jakmile to jde do toho zkratu, obrazovka zčerná a je tam jen pár jednobarevných svislých 1 px pruhů. Ty samé pruhy ale jsou když nastavím proudové omezení moc nízko (např. 0,5 A), takže podle mě jsou způsobené akorát malým napětím.
Naposledy upravil(a) Sox dne 28 říj 2018, 20:54, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Len okrajovo: mal som prípad prerušeného signálu V-ON na skle, preťažovalo to DC-DC menič na T-CONe (zaujímavé že až po privedení signálu, iba s napájaním to držalo). Poistka bola dobrá. Typ panelu už neviem, obraz to nemalo žiadny. Po premostení V-ON a výmene T-CONu panel fungoval.
Iný prípad: zlá poistka na T-CON, pravdepodobne kvôli filtrácii napätia (zlé kondenzátory v zdroji). Po oprave zdroja a výmene poistky funkčné.
Ešte som nemal prípad zlej poistky kvôli AS15.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Sox
Příspěvky: 7
Registrován: 28 říj 2018, 02:00

#7 Příspěvek od Sox »

Tak jsem se dnes vrhl na další pokusy a zjistil, že se problém projevuje když je připojený pravý flex k panelu. Vyndal jsem tedy panel z rámu a zjistil, že se na té desce hřeje IO U2, nějaký AS34-G (viz foto, nedá se na něm udržet prst). Nevíte, kde by se tento IO dal sehnat?
Přílohy
2.jpg
1.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Na ebay je toho plno.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#9 Příspěvek od Heno »

Sox píše:Tak jsem se dnes vrhl na další pokusy a zjistil, že se problém projevuje když je připojený pravý flex k panelu. Vyndal jsem tedy panel z rámu a zjistil, že se na té desce hřeje IO U2, nějaký AS34-G (viz foto, nedá se na něm udržet prst). Nevíte, kde by se tento IO dal sehnat?
Náhrady sú AD8567A, HX8904TA, HX8904TB, 5420CR, i7514HS, EL5411.
Naposledy som to použil z prasknutého panelu CHIMEI M190E2 L01 Rev.C1. pôvodne z nejakého 19" monitoru.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“