Altium CircuitStudio

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Altium CircuitStudio

#1 Příspěvek od RayeR »

Zdravim, je tu nekdo, kdo v praxi pouziva tenhle nastroj? Zejmena nekdo, kdo delal i s plnym AD?
https://cz.farnell.com/altium/11-100-15 ... dp/2855940
https://www.element14.com/community/doc ... comparison
Dozvedel jsem se o tom teprve pred par dny, ze Altium zaclo delat zjednodusene derivaty (dokonce existuje i CurcuitMaker zdarma, ale ten je pro openHW komunity, vynucuje Cloudove uloziste, cili do prace nepouzitelne). V byvale praci jsem byl zvyklej leta delat v plnem AD a ted v nove praci musim delat neco ve stare sracce PADS 9 (kdo nekdy videl oboje, asi chape). Jelikoz plny AD je velka investice, jejiz schvaleni asi potrva nemalou dobu, zacal jsem uvazovat o alternative poridit na prechodnou dobu CircuitStudio. Jeho cena je naopak velmi prizniva (vic jak radove nizsi), ze by se dal koupit z bezne rezije. Nainstaloval sem si i 30-denni trialku zdarma a zatim mi to prislo docela dobry. Schema z AD to odevre, knihovny by to pry melo umet taky, akorat ze to pouziva jiny format PCB souboru. Ten by mel jit predpokladam v plnem AD otevrit ci bezeztratove naimportovat. Tak by me zajimaly zkusenosti nekoho, kdo idelane dela(l) s obema verzema, kde vidi nejvetsi slabinu CircuitStudia, jake sou pripadne problemy importu do AD a tak. Predpokladane pouziti je zatim na jendodussi desky a projekty, kde dela HW 1 clovek. Zadne collaborative work se od toho neceka.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od RayeR »

Tak se mi podarilo do CS naimportovat PCB design ze starsiho Altia 10 a zda se, ze snad bez vaznejsich nedostatku, az na to, ze se nepreneslo nastaveni design rules. Zajimalo by me, jak je to opacne pri otevreni CS dokumentu v novem AD...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Promiň že neporadím, jen jsem si vzpomněl, že jsem v tom cca před 18 lety dělal a v té době nic lepšího nebylo (a stále asi není). Akorát jsem tomu říkal Protel a dnes bych si už ani nevzpomněl, jak se to ovládá :) Kdysi se dal na to sehnat crack, takže by se dala vyzkoušet plná verze, ale dnes to moc lidí asi zajímat nebude, aby to oblbnuli.

P.S. Je to tak, tu SE verzi jsem používal.

Kód: Vybrat vše

Protel 99 in 1999 introduced the first integrated 3D visualization of the PCB assembly. It was followed by Protel 99 SE in 2000.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od RayeR »

Tak uz mam na CSko koupenou licenci, az budu delat dalsi desku, tak to zkusim v nem, ted prgam FW...

Odpovědět

Zpět na „Software“