Myčka Whirlpool ADG 8800

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

Myčka Whirlpool ADG 8800

#1 Příspěvek od anca1 »

Zdravím všechny a chtěl bych tímto pomoci při opravě této myčky. Máme jí teprve asi 5 let a přede dvěma dny se zastavila s chybovým hlášením ( 8krát blikne kontrolka) že nevypustila všechnu vodu, že je ucpaná nebo ohnutá odtoková hadice.
Ve skutečnosti je myčka bez vody a všechny hadice jsou čisté.
Myčku jsem rozebral, že bude něco ucpané, ale nebylo. Další možnost byla vadné nebo znečištěné čidlo hlídající výšku hladiny nebo optický senzor (OWI),
ale ať jsem hledal jak mohl, nic jsem nenašel. V šachtě čerpadla je jenom čidlo teploty vody (to se žlutými drátky) a jinak nic.
Myčka je stále v chybovém stavu a nereaguje ani na reset.
Prosím, nevíte někdo, jak tato myčka kontroluje stav vody a nebo jak postupovat dál v hledání problému?
Jsem vděčný za jakoukoliv přínosnou radu.
Přílohy
cidlo-senzor-teploty-ntc-termistor-termostat-pro-m-0.png.big.jpg
IMG_20181107_174929_053.jpg
IMG_20181107_175016_714.jpg
IMG_20181107_174813_385.jpg

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Šel bych po presostatu/presostatech. Někde tam budou (možná až nahoře pod deklem) a povede k nim od spoda hadice, pravděpodobně se vzduchovou kapsou. Hadici vyčistit, do presostatů opatrně a zlehka fouknout, jestli cvakají, nefoukat moc, velkým tlakem se mohou poškodit. Na rozhraní voda/vzduch bývá pěkný humus.
EDIT a možná taky fakt nebudou, zkontrolovat vrtulky průtokoměrů a OWI.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od anca1 »

Největší problém je, že už do té myčky koukám dva dny a nic nevidím.
Čekal jsem něco jako presostat, na internetu jsem se dočetl o optickém (OWE)
hlídání hladiny, ale tady prostě nic z toho není! Předpokládám, že by k těmto věcem měli vést dráty a měly by být nějakým způsobem spojeny s vodou. Tady ale nic z toho není, nebo to nevidím.
V šachtě s čerpadlem je jen to Čidlo z posledního obrázku mého příspěvku a to by snad mělo hlídat jen teplotu vody.
Myčka se po zapnutí a navolení programu chová tak, že zapne vypouštěcí čerpadlo a současně oběhové čerpadlo, chvíli jimi vrtí (to udělá asi desetkrát),
pak na chvíli pustí vypouštěcí čerpadlo a pak skočí do chyby.
Vůbec se nesnaží sepnout napouštěcí ventil a napustit vodu.
Už jsem na ní rozebral snad úplně všechno a připadám si jako blbec :( .

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#4 Příspěvek od pepito »

Zkontroluj kontakty na průtokoměru, případně je lehce napruž a očisti.

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#5 Příspěvek od anca1 »

Průtokoměr se zdá v pořádku. Vrtulka se otáčí a kontakty spínají.
Bohužel, závada stále trvá.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

zřejmě je chyba některé komponenty. Tyhle jednoduché myčky , řeší vyčerpání pouze časem, a načerpání průtokoměrem spolu s časem. Zkontrolaval bych topné těleso na svod , a pokud má oběhové čerpadlo tacho tak tacho. Je li řj ve dveřích tak jestli není přerušený některý z vodičů . A pochopitelně jeli obsazený aqua stop. Jo a Whirpooly mají vychytávku v bezpečnostní přívodní hadici, která když sákne tak se sama zablokuje.

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#7 Příspěvek od anca1 »

Tak dnes jsem celý den doma. Myčku mám v garáži připojenou zahradní hadicí a vodu pouštím na dvorek.
Snad celou jsem ji rozebral a vyčistil, včetně všech kontaktů v elektronice.
Najednou se ten šmejd rozjel a už myje druhou várku.
Bohužel nemohu říci v čem byl problém (pokud tam stále ještě není-zatím moc nejásám) vše vypadalo na první pohled čistě a normálně.
Teď u toho sedím a pozoruji, jak se chová ten labyrint při napouštění a vypouštění a zatím mi vůbec není jasné, jak ta myčka pozná, že jí třeba to vypuštění vody trvá moc dlouho :?
Nakonec chci poděkovat všem za za ochotu poradit!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

tento typ myčky nepozá, že má vyčerpáno prostě čerpá cca necelou minutu a mají spočítáno, že to musí s rezervou odčerpat . Pokud ne myčka při dalším napouštění přeteče a sepne plovák pod vanou , který zastaví přívod vody a spustí vypouštěcí čerpadlo.

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#9 Příspěvek od anca1 »

To zní logicky... ale tato myčka žádný bezpečnostní plovák (vím, jak vypadá) ve spodní vaně nemá!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#10 Příspěvek od kejki »

Chyba F8 je uWhirlpoolu mimo jiné špína na opt. čidle v šachtě uvnitř myčky.

https://kutilska.poradna.net/questions/ ... l-chyba-f8

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“