Partition revovery

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Partition revovery

#1 Příspěvek od dvorak »

Mám prosím následující dotaz :
Mám HDD rozdělen na více oddílů. Pokud provedu reinstalaci pomocí recovery partition, vrátí se nastavení do původního stavu, takže ty mnou vytvořené nové oddíly zmizí ? Děkuji.
Ještě se zeptám - mám problém tu partition revovery vyvolat, mělo by to fungovat pomocí ALA + F11 při spouštění, ale nedaří se.
Jedná se o stolní PC DELL Vostro 260 z r. 2012.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#2 Příspěvek od Osmdesat »

Recovery by měl přemáznout pouze systémový oddíl, ostatních oddílů ani diskového rozvržení by si neměl všímat. Ale určitě si data někam zazálohuj.

Je možné, že jakmile člověk udělá nějaký zásah do původního diskového rozvržení, recoverový program už nebude fungovat. S tím jsem se setkal u ntb Lenovo. Předpokládám, že během bútu se spouští program z recoverového oddílu a pokud se nestiskne ta obnovovací klávesová kombinace, předá se bútování systémovému oddílu. V opačném případě proběhne recovery.
Program pro editaci disku mohl tohle uspořádání narušit, takže program z recovery při bútu vůbec neproběhne, a tím pádem jej nelze ani aktivovat stiskem klávesové kombinace.
Naposledy upravil(a) Osmdesat dne 13 lis 2018, 12:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

Díky, takže reinstlaci provedu klasicky z instalačního cd.
Ještě upřesním - při té snaze o vyvolání recovery se objeví "keyboard failure".

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#4 Příspěvek od dvorak »

Takže žádné ALT + F11, ale normálně při startu F8 - Opravit tento počítač - Možnosti obnovení systému . Je to ta poslední položka. Ale hlásí, že je poškozena nebo nedostupná, může to dělat to rozdělení C disku.

Odpovědět

Zpět na „Software“