Sháním vlastníka soustruhu.

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Sháním vlastníka soustruhu.

#1 Příspěvek od robo »

Chtěl bych vyrobit drobnost, jestli to vůbec půjde, kulatinu délky 22mm a průměru 3,2mm. Je to k mé modelářské vrtačce. Upínák na vrtáčky a pod. je pro 3 druhy průměru, to je málo. Koupil jsem jinou, druhou, hlavu která má víc variant průměrů pro vrtáky a jiné doplňky která se nasadí na osu motoru a z boku imbusem zajistí, upevní. No a ja bych místo osky motoru použil ten vyrobený kousek a druhý konec bych nasadil do upínací hlavy mé modelářské vrtačky. Takové prodloužení. Ta model. vrtačka je z lídlu, není špatná ale tim že je to lídl tak to nespolupracuje s okolím. Trochu přesná práce aby to pak neházelo. Děkuji
Edit: Může to být z delšího kusu a rozkouskovat to na 4 kusy, ať je něco v rezervě.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

jestli jsem to správně pochopil, potřebuješ kulatinku průměr 3,2mm s délkou 22mm ??
kup si v železářství vrták 3,2 a použij z něho jen válcovou část.
délku si zkrátíš na brusce jak potřebuješ . . .

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar.

Dlouho mi trvalo než jsem zjistil, co vlastně chceš. Takže: nejsem si jist, zdali potřebuješ průměr 3,2mm. Standardní průměr pro takovéto vrtáky je 3,175mm (1/8 palce). Ale možná upneš i 3.2 - to musíš vyzkoušet. Jak píše kolega OK1HGA, vrták je nejjednodušší řešení. Ve specializovaných prodejných by mohli mít i ten průměr 3,175mm. Anebo se podívej sem a objednej kus vrtáku 3,175mm za 20Kč z PRC. Případně tam můžeš koupit i kleštiny nebo uni hlavičku.
A tady mají ten vrták 3,175 ve výprodeji za 7 Kč/kus. Za tuhle cenu asi soustružníka neseženeš.

Petr

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Taky mě napadl ihned vrták. Soustružit je to poněkud nesnadné, i když ne nemožné, na ocel je to dlouhé a tenké a přesnost bude problém. Pro přesný průměr se kulatina brousí na kulato. I to prodloužení nebude ideální, vřeteno na prodloužení bude víc vyložené od ložisek, zmenší se tuhost, zvětší se házivost.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Díky za nápady. Těch 3.2mm je průměr osky na kterou se nasadí ta nová hlava.
Mám také obavu co prodloužení udělá s uložením. Budu to muset domyslet.
Koupil jsem tohle
https://www.ebay.com/itm/Mini-Drill-Col ... :rk:1:pf:0
A podobnou hlavu má i ta má vrtačka. Jsem myslel že použiji jen ty kleštiny ale to nevyšlo, je to o chlup jiny. Tu mini vrtačku už lidl neprodáva.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#6 Příspěvek od VASEK_W »

Tady je právě jedno to plně rozsahové sklíčidlo s vnitřní dírou 3,17mm, tak aby to nebyl ten samý rozměr co máš doma. Tam by asi 3,2mm konec vrtáku nevlezl. Zřejmě to bude chtět vyzkoušet co se do díry vleze ...
https://www.ebay.ca/itm/Mini-Universal- ... 2412435460

Vašek

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od FHonza »

Pošli mi do SZ adresu, hodím jeden zlomený s dříkem Ø 3,175 mm, délkou dříku cca 25mm do obálky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Vrtáky maj upínací dřík z bláta. 3,175 mm (1/8 coule) je standardní upínací průměr pro hlavičku MR11, mají ho skoro všechny HSS a tvrdokovový frézky do CNC routerů (2,5D frézky) a taky většina vrtáků pro Excellon vrtačky na plošáky, obojí pro průměry menší než 3,175 mm. Tvrdokov je už moc křehkej, ale HSS by na to, co chceš, byl dobrý. Ty frézky stojej na Ebay 10 ks balení necelý 2 stovky. U nás je stejný balení cca o 100% dražší.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#9 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Vrtáky maj upínací dřík z bláta.
Ty nejobyčejnější HSS ano, viděl jsem i ohnuté. HSSE Co5 jsou na tom myslím líp.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“