Sháním Konektor(Pin) Tesla Color

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin1pv
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2016, 01:00
Bydliště: Prostějov

Sháním Konektor(Pin) Tesla Color

#1 Příspěvek od martin1pv »

Zdravím ,měl bych dotaz.Hledám označení protikusu pinu ,které se používaly v různých zařízeních TESLA,hlavně v TV COLOR řadě.Jsou to kolíky na kterých byly zasunuty moduly v TV. Potřeboval bych protikus na samostatný drát(byly použity na R G B vodičích).Neznáte někdo označení nebo kde by se daly ještě koupit? Nikde jsem na to nenarazil. Díky předem.
Martin

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#2 Příspěvek od warp »

Znaèení pøesnì nevím, asi PN/PK nìco, jedná se patrnì o ten plast s dutinkami na jednoltlivé vodièe. Potøebuješ jedlotlivé nebo po kolika spojené? (nìco mám) Možná by na ty kolíky pro jednotlivé vodièe šly použít dutinky pro lištové konektory adekvátního prùøezu, tøeba co jsou použity tøeba u PC zdrojù k MB zatavené do bužírky. Obdobnì existují i kolíèky, ale ty jsou jen do desky.

Uživatelský avatar
martin1pv
Příspěvky: 65
Registrován: 20 lis 2016, 01:00
Bydliště: Prostějov

#3 Příspěvek od martin1pv »

Potřebuji ty dutinky které se nasouvají na ty kolíčky.Nemusí být izolované a musí být samostatné.S tím atx zdrojem dobrej nápad ,ale nevím jestli nejsou silnější.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#4 Příspěvek od warp »

Si myslím že ne, pokud se nebudou èasto sundavat, tak alespoò budou dobøe kontaktovat. Jinak se dá podívat na sortiment dutinek rùzných parametrù tøeba na GES nebo GME. Existují k nim i single pouzdra.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od sambiliong »


Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#7 Příspěvek od weed_smoker »

Pár bych jich našel,nejmenší byl 3-pin,nejvíc asi 18-pin.Existovaly 2 provedení,do desky(ohnutý letovací pásky1x2mm bez "ucha" a na kabel(očka jako od velký jehly a s "uchem",kam se provlíkly kabely so tvaru "s").Pokud byl potřeba jen 1 pin(např.volič napětí odbočkama),uřízla se jedna ta dutinka a začistily se hrany.Podobný byly i v minivěži 710 a v tuneru 820A.
BTW.snese to docela velkej proud asi 3A na pin,aniž by to topilo(pochopitelně bez vyjímání pod zátěží).Je na tom docela silná vrstva Ag.O něco lepší jsou šedivý WK465xxx s 6-12-24-36 pinama a nožema na přeskáčku(tzv. jihlavani),jsou buď s Ag nebo Au úpravou.Ty snesly až 5A na 1 nůž.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Našel jsem originál třípólovou nástrčku s označením WK 180 22. V katalogu je pod názvem "Pohyblivá zásuvka 3 póly pro plochý kabel." Tyto by ještě měl mít Denkl. Vícepólové budou pravděpodobně ze stejné řady WK 180 xx. Zásuvky stejného typu do DPS zřejmě taky, i když na desce kterou mám u ruky je bez označení. Jediná 15-ti pólová zásuvka v katalogu je WK 180 25 pod názvem "Pevná zásuvka 15 pólů pro plošné spoje."
Originální kolíky mají Ø1,25-1,3mm, délka části nad DPS cca 8mm. Označení bylo pravděpodobně WA 459 xx
(00 - Sn dlouhé, 41 - Sn krátké, 58 - Au krátké).

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

Kolegové weed_smoker i Achab
Nabízíte "řadový konektor", ale poptávka je jiná (viz foto v příloze):
martin1pv píše:Hledám označení protikusu pinu ,které se používaly v různých zařízeních TESLA,hlavně v TV COLOR řadě.Jsou to kolíky na kterých byly zasunuty moduly v TV. Potřeboval bych protikus na samostatný drát(byly použity na R G B vodičích).Neznáte někdo označení nebo kde by se daly ještě koupit? Nikde jsem na to nenarazil. Díky předem.
Martin
Našel jsem pouhé 3ks tesláckých - nové, nepoužité.
Přílohy
pctdetail.834-008.1.jpg
Teslácký vypadá takhle - jen namísto krimp. konce má dutinku pro zamačknutí+zapájení.
(8.24 KiB) Staženo 78 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Jistě, jenom jsem upřesnil zjevně nesprávné označení zásuvek PN/PK, které tady padlo. Zásuvky daného typu se značily WK, kolíky a dutinky většinou WA nebo 2WA.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#11 Příspěvek od weed_smoker »

No jo,ta neizolovaná čtyřhranná potvora mě nenapadla.Pár jich mám,ale zaboha nebudu schopnej najít ani jednu.Ty vícepólový ano,ukládal jsem je osazený kolíkama do jednoho pytle.Pak k tomu byly takový dorazy(jenom k těm do DPS se západkama,ty kabelový měly jen vodicí klín vprostřed),který se zastrkávaly do těch krajních západek.Byl to takovej zubatej klín se zářezem,i s "madlem" to mělo asi 8x15mm a v nejtlustšim místě do 3mm.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“