Jak vůbec vznikne padělek součástky?

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Jak vůbec vznikne padělek součástky?

#1 Příspěvek od padik »

Netřeba se bavit o tom, že se vezme tričko, našije logo Adidas a je to. Ale pokud chci vyrobit padělek elektroniky, musím mít jisté znalosti, technologii a přece jen občas odzkoušet, co jsem vlastně vyrobil. No ptám se možná pubertálně proto, že to na ebay kupuju a vyhraju si jak začínající amatér...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Číňan v chýši se ráno probudí, pojí něco rýže a řekne si "co bych opajcoval dneska?" Napadne ho nějaká součástka, prostuduje datasheet originálu a z nějakého odpadu hřebíkem nahřátým nad ohněm cosi stvoří. Vyinkasuje od vlády dotace na poštovné a šup s tím na web. No a Evropané kupují a kupují.
No a nebo je to úplně jinak.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

V lepsom pripade sa zoberie z odpadu (co sa tam od nas vozi) spravna suciastka a oznaci sa ako nova. V horsom pripade sa zoberie nejaka podobna a oznaci sa ako ina. V najhorsom pripade sa zoberie vsetko, co ma spravne puzdro (aj to nie vzdy) a oznaci sa ako nieco, co sa da predat.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Pokud je padělek nepodařenou kopií (výmětem), pak je nejspíš odpadem z kopírování jako v Tesle Rožnově apod.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

Ahoj, v číně máš výrobce značkových součástek, pokud nějaká neprojde testy nebo je mimotolerantní, je vyžazena. Co se s tím děje potom je jasný..

Další co se děje je že Češi neumí číst datasheety, tady máš 2 odkazy
O tom druhém by řekli že je to feeejk

http://www.farnell.com/datasheets/1748097.pdf
http://www.farnell.com/datasheets/1697674.pdf

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Tady mas vyzivne povidani o tom jak soudruzi pajcovali soucasky ktere nebyli schopni vymyslet. Rejzaci to delaji nejspis podobne, s tim ze pouzivaji soudoby sw a hw.

http://www.vystava.sav.sk/ako-vznikol-p ... ou-oponou/

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

termit256 píše:.... Rejzaci to delaji nejspis podobne, s tim ze pouzivaji soudoby sw a hw....
Rejžaci to dělají na technologiích koupených nebo převzatých od renomovaných výrobců z důvodu nižších cen jejich produkce. Samozřejmě. Co nekoupí nebo nedostanou, tak skopčí...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Ondras_Ch
Příspěvky: 171
Registrován: 04 bře 2017, 01:00
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Ondras_Ch »

Tady je toho na toto téma poměrně dost:
https://www.dps-az.cz/mereni/id:10756/m ... -soucastek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

setkal jsem se přímo osobně ve zdroji od renomovaného výrobce s kondíkem v síťové části velké pouzdro a provedení snap in. Při zatřesení rachtal . Na oměření kapacita i ESR v pořádku, ale nedalo mito byl profesionálně zapertlovaný. Rozdělal jsem ho a uvnitř menší Rubicon se stejnou kapacitou na vyšší napětí. Je fakt, že zřejmě ten Rubicon neuměl dát takový proud , ovšem tan zdroj běžel patnáct let v provozu a tento kondík problémy evidentně nedělal.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

A skutocne to je pravda alebo tato "spomienka" pochadza z jednej fake fotky, ktora sa uz roky siri po webe?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

je to pravda , skutečně se mi to stalo. O té fotce vím, ale nijak to s ní nesouvisí.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

Hubert_79 píše:Číňan v chýši se ráno probudí, pojí něco rýže a řekne si "co bych opajcoval dneska?" Napadne ho nějaká součástka, prostuduje datasheet originálu a z nějakého odpadu hřebíkem nahřátým nad ohněm cosi stvoří.
Tak v mém případě si ten datasheet pořádně neprostudoval.
Potřeboval jsem nutně IO vertikálu TDA8358J, objednal jsem na Aliexpress, přišlo mi 5ks ale s úplně jiným označením ve stejném pouzdře (nějaké TDA8560Q), blíže jsem ten IO nestudoval pomocí datasheetu neboť mě to rozčílilo. Šlo to z Číny děsně dlouho a než jsem se vzpamatoval (možná prodejce měl v tom prsty) tak skončila ochrana a nebylo možné reklamovat (otevřít spor).
Objednal jsem znovu od jiného 3ks, přišly se správným označením, stejné pouzdro (byl jsem ale v tom čase v nemocnici, takže ochrana zboží opět vypršela). Když jsem přišel z nemocnice tak jsem si otevřel datasheet a zkoumal a měřil a naměřil nebo lépe nenaměřil jsem diodu zapojenou mezi piny 9 a 10. V těch co mi poslal Číňan prostě ta dioda nebyla tudiž opět falzifikát.
Přílohy
TDA8358J-1.PNG

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#14 Příspěvek od Ondra2 »

Edit: patří k příspěvkům o 1 výše.
Dá se tomu i věřit, já jsem si koupil v kamenném obchodě toto: https://www.led-svetla.com/zdroj-10a-12 ... vy-2237cz/ a po rozdělání jsem musel vyměnit elyty, protože byly recyklované - radiální elyt naležato byl vypájený z jiného zařízení, kde byl nastojato. Protože měl krátké nohy, měl na zbytcích vývodů navařené (! ne pájené) delší vývody a takto zapájený do desky. Výkonový trand také nesl stopy po recyklaci (otlačky od větší podložky) A dále jsem doplnil zcela chybějící filtry (vše na PCB proklemováno). Od té doby to šlape bez problémů a i rádio v kuchyni naladím :) Sice to není přímo padělek, ale má to podobný původ.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

S touhle matrjoškou jsem se setkal taky někdy v roce 2000 nebo 2001 v provedení aku R20 a v něm zapertlovaný menší R14. Souprava malého RC vrtulníku koupená v Británii. Tenkrát jsem neměl ještě digitál a navíc jsem udělal chybu, že jsem to hned nesebral a majitelka to mezitím bezstarostně vyhodila.
Od té doby vím, že za ojebem nemusí být vždycky jen snaha ušetřit, protože to ekonomicky nedávalo smysl, ale buď čirá radost z podvodu i za cenu vynaložení práce, nebo nějaká blíže neurčená motivace výrobců, na libovolné úrovni, protože rozsah a péče o ojebávání jde často nad viditelný možný profit pro ojebávajícího.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“