Svíčky na vánoční stromek

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Svíčky na vánoční stromek

#1 Příspěvek od starecd »

Zdravím, známá mně přinesla podobné svíčky -viz odkaz s ulomenými kablíky na konci konektoru. Při troše štěstí by se to snad dalo, ale pak jsem kouknul na štítek a rychle zavrhl opravu. Myslím, že tohle se na trh vůbec dostat nemělo, prodáváno v jednom známém řetězci. Posuďte sami, zdali byste to dali dětem na stromek.
https://www.decoled.cz/sada-osvetleni-n ... e-bila-20m

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Co na tom mame posuzovat? Snad krome ponekud premrstene ceny.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

vidím dobře ? nechybí v ty ceně desetinná čárka ? to by tak ještě odpovídalo užitné hodnotě výrobku
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jjilek »

cera jsem se díval v Hornbachu, cena je porovnatelná s touhle. Jen tyhle se mi jeví pěknější. No nekup to. Raději jsem koupil 2 krabičky voskových za 40,- Kč.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#5 Příspěvek od jirka5 »

Není lepší stará česká (ve skutečnosti ovšem slovenská) klasika? Nyní ovšem made in China....
https://www.exihand.cz/Tradicni-vanocni ... 11422.aspx

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

Co je na tom, vždyť to má trafo, tak o nic nejde?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#7 Příspěvek od starecd »

A ten výstup na 30v, já mám 31V(a ještě u toho napíšou bezpečné napětí), průřez kabelu bych nedal ani na nabíječku.
Naposledy upravil(a) starecd dne 23 pro 2018, 17:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

kdysi jsme si vyrobili sami: 18 barevných svíček á14V z elektry, zelený zvonkodrát a v sérii s přívodem zářivkový startér pro vizuální efekt, zaizolovaný proti zvídavým děckám
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

starecd píše:A ten výstup na 30v, já mám 31V(a ještě u toho napíšou bezpečné napětí), průřez kabelu bych nedal ani na nabíječku.
Proc by mel mit kabel buhvijaky prurez, z toho linku cos poslal je poznat uplny prd, ale tipuju ze tam bude proud v radu stovek mA takze staci prakticky cokoliv. Aspon zbude vic na izolaci :-)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Konosuke: Já nevím, jestli jsi víc bastlíř, nebo pyroman.

Mně se stejně nejvíc líbí ty z dětství, žádné ublikané potvory. Co pamatuju, jen jednou sem za těch cca 20 let měnil žárovku
Přílohy
vanocni svicky.jpg

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#11 Příspěvek od tiktak1953 »

Mne tieto gule zakazdym ked sa dali na stromcek tak nesvietili a bol problem najst ,ktora ziarovka to robi!Pred chvilov som bol kamosky jednie činske ziarovky opr.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 23 pro 2018, 18:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#12 Příspěvek od Achab »

Taky klasika - měli jsme je přes 20 let. Obrázek z tématu o svíčkách Jak funguje žárovka samozkratka?.

Obrázek

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

nejsem pyroman jak soudíš, to ovšem neexistovala EU, směrnice, demokracie, Anděla a Bureš takže nehrozilo nic
PS. ten set na fotce viz výše pamatuji, v modré papundeklové krabici
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#14 Příspěvek od starecd »

Abychom se bavili o konkrétním výrobku, tady je foto. Pokud by i šly kablíky připájet, mají tak pět drátků, tak to stejně neudrží, plast konektoru je tvrdý.
Přílohy
P1010608.JPG
Naposledy upravil(a) starecd dne 23 pro 2018, 19:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hape »

Ty koule sme měli spoustu let taky. Ale byly čirý a uvnitř barevný žárovky. Těm se časem vypalovala barva a pak nesvítily tak pěkně barevně. Ale na stromku vypadaly pěkně. Žárovky občas nebyly k sehnání ve správný velikosti baňky a i napětí. Je pravda že výměna žárovek nebyla zrovna příjemná, zvlášť když už koule byly na stromku.
Začaly se jim rozpadat ty bílý závěsy, tak sme je před třema rokama nahradili ledkama. U těch je stejnej adaptér jako na fotce výše.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“