K: dvě až tři přítlačné kladky do mgf B7...

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

K: dvě až tři přítlačné kladky do mgf B7...

#1 Příspěvek od Hill »

Komu se doma nudí dvě až tři přítlačné kladky do řady B70, a to ve slušném stavu? Koupím.

Přikládám ukázku, jak může vypadat kladka, kterou kdosi čistil benzínem nebo spíše něčím ještě ostřejším.
Na převody se dovnitř naštěstí nedostal, jsou zachovalé a fungují.
U fotek přikládám hlavní rozměry zdravé kladky.
Bez ní nemá smysl s opravou pokračovat (a obávám se, že u dalšího mgf toho už taky z té kladky moc nezachráním)...
Přílohy
Jak to nemá vypadat (a jednou aspoň ty hlavní rozměry).
Jak to nemá vypadat (a jednou aspoň ty hlavní rozměry).

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

Měl jsem jednu podobně znehodnocenou. Nejde to vyřešit nalepením vhodného těsnění nebo hadice s přebroušením?
S tím benzínem jsi se trefil, dával jsem kdysi za totáče do opravny magnetofon z věžičky od soudruhů z NDR a na můj dotaz, čím nejlépe čistit kladku odpověděl technik že benzínem. Benzín jsem vynechal, bo to byla pěkná kravina a ne rada, čistil jsem lihem. Jinak jsem nějaké viděl na Aukru i Bazoši.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Jojo, tam jsou ale do řady B5/100, musely by se přebrousit na menší průměr, aby se vešly, a přefutrovat na menší průměr trnu. Navíc tu ještě dvě takové mám.
Hodnota práce s předělávkou spojené by předáhla hodnotu magneťáku...≈

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Ideální by bylo sehnat soustružníka. Vyříznout z gumy větší průměr, na staré kladce sundat gumu, v nové gumě vyvrtat menší průměr než je na kladce, nalisovat a pak otočit na soustruhu na potřebný průměr a šířku. Musí na to být ale upravené nože na gumu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je aspoň výzva pro 3D tiskárny - naučit je tisknout náhrady, i za cenu následného zpracování. Tím nemyslím broušení, ale něco jako vulkanizaci. 8-)

P.S. Dívám se, že nějaký 3D fotopolymery už to umí. Otázka je výdrž v podobné aplikaci.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#6 Příspěvek od PC-maniak »

jo 3d tiskarny uz to umi jen koupis ten a ten "plastovou" gumu a jedes .. =)

nabidl bych se na par vzorku ale nemam tu gumu .. tak bohuzel na nic jineho to nepotrebuji tak jedine nekde sehnat vzorecky(na velikost dilu bych tipl tak 2m matrose).. :lol: :lol:
Tomáš

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

Svého času jsme řešili problém s kladkami plátovou gumou z nástrojárny, která se používala do vyhazovačů lisovacích nástrojů. Konečný rozměr se brousil bruskou na kulato. Oba okraje se nepatrně podbrušovaly, páska tak byla držena v jejím středu jako plochý řemen na bombírunku řemenice...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Bohužel, k brusce nakulato už přístup nemám, několik let ale občas pomohla při obnově kladek a mezikol, na ně jsem lepil obložení prodávaná pro videa, případně, když bylo místo, se vytočilo nové mezikolo s čely, do nichž se to obložení nemuselo ani lepit, stačilo navléct.
S hadicí navlečenou na přebroušenou kladku ale nemám nejlepší zkušenosti,i když o to jsem se pokoušel u kladek pro video. Jak se ji nepovedlo do zatuhnutí chemoprénu rozkoulet do co nejrovnoměrnější vrstvy, ani broušení nakulato už nepomohlo. Nerovnoměrná hustota povrchu způsobovala svislý neklid obrazu i slyšitelné kolídání ve zvuku. Pro magneťáky jsem to nezkoušel a už asi ani nezkusím.
Ty magneťáky už zdaleka nemají takovou cenu, aby se tolik práce s tím vyplatilo. Proto sháním nějaký šikovně skladovaný originál, se kterým to pojede.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#9 Příspěvek od Mysteri »

Nevenujem sa mgf technike už roky, preto ma nebite, prosím... :lol:
Ale, spojazdnenie prítlačných kladiek - nepomohlo by na tú prítlačnú kladku (samozrejme, záviselo by to od druhu a veľkosti poškodenia) nasunúť nejakú tenkostennú zmršťovačku, fúknuť horkovzduchom a okraje potom zrezať ? Je mi jasné, že pôvodná kladka by nesmela mať zdeformovanie do kónusu a súdku a pod., ale pri tých ,,pórovitých", ktoré sa rozpadajú vekom by to možno vyšlo... Vyskúšal to už niekto?

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#10 Příspěvek od elektrosvit »

Stejně zničenou kladku jsem měl v Sonetu Duo. Zkusil jsem použít jakousi černou pásku, smršťovačku jsem neměl k dispozici. A nefungovalo to, kladka byla příliš měkká a tónový hřídel se do ní bořil.

Díval jsem se na Aukro a nic... Vždycky, když je nějaký takový díl potřeba, tak nikde není. Aspoň já to tak mám. A pak, třeba za rok, najednou jsou. Jenže zákazník rok čekat nebude.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

Použiť pásku je blbosť. Si uvedom, že ten prítlak začne pôsobiť a nastane ,,roztiahnutie" medzery medzi začiatkom a koncom tej lepiacej pásky a tento dej pokračuje, lepiaca (izolačná ?) páska aj púšťa, tak zaserie aj mgf pás. Ale zmšťovačka nemá nikde začiatok ani koniec po obvode. Ide iba o to, aby hrúbka zmršťovačky nebránila mechanike. Ak je tam väčší priestor, mohla by sa použiť aj o niečo hrubšia zmršťovačka. Rozmer kladky, ak niekde nezadiera, viac-menej nemá vplyv na otáčky. Aspoň neviem o mgf, kde by otáčky boli regulované prítlačnou kladkou...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Mozno zbrusit rozpadnutu kladku a pouzit hrubsiu zmrstovacku s lepidlom?

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#13 Příspěvek od Mysteri »

Na zmršťovačku netreba použiť žiadne lepidlo. Ak sa zvolí správny priemer (t.j. zmšťovačka pri nasúvaní na kladku nekladie ešte žiadný trecí odpor, ale zároveń nie je ani extrémne volná), pri zafúkaní musí dostatočne držať na ,,podklade" na ktorý je nasunutá. Ja som uvažoval o natiahnutí na pôvodnú ,,zvráskavenú" ale nezderfomovanú kladku. Zmršťovačky sú aj rôznych hrúbok stien (v práci používam 1mm hrúbku steny po zafúkaní). Chce to iba vyskúšať (aj Edisonovi pracovníci IBA skúšali a nakoniec vynašlí striedavý prúd.... :lol: )

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

PC-maniak píše:jo 3d tiskarny uz to umi jen koupis ten a ten "plastovou" gumu a jedes .. =)
To co píšeš je nesmysl. Flexo jsem na tiskárně zkoušel a to dokonce od několika výrobců a několik tvrdostí. Funguje to tak maximálně na protismykový nožky pod přístroje. Rolny do magneťáku a pneumatiky na RC modely z toho mají naprosto nepoužitelný vlastnosti. Adheze žádná, rychle se to obrousí. Pokud se vytiskne 50-100% infillu, tak je to strašně tvrdý, pokud je infill menší, tak se ta kladka chová jako mnohohran. Nezapomeň, že to není guma ale jenom měkčenej plast.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#15 Příspěvek od Kremik »

Konečně vidím, že někdo mění OPRAVDU vadnou kladku. Už mi to skoro připadalo, že s kladkama to je jako s kondíkama, za všechno můžou oni/y :-)
U kladek ve videích jsem pozoroval jiný problém. Guma kladky někdy začne pouštét nějakou tekutinu. Uživatel založí kazetu, kouká na film, vše zdá se být v pořádku. Skoukne druhou kazetu, třetí, pořád dobrý, ale jen do chvíle, než se pokusí kouknout na již puštěnou kazetu znovu. Pak je najednou tma :-) Viděl jsem i pásek namotaný na buben.
Vím o lidech, kteří opakovaně dávali video do servisu vyčistit, ani nevím, jak to nakonec dopadlo, už je to dlouho, ale nakonec ho asi vyhodili.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“