Tester LED XY284

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Tester LED XY284

#1 Příspěvek od schrost »

Tak jsem so koupil z ALI tento tester LEDek. Říkal jsem si, že do vánoc ho ušetřím kuchání, po vánocích jsem ho otevřel.
Hlavní zdroj jsem zkusil na střídavých 1600V pri/sec. Vzdálenosti cestiček jsou v mezích číňanů (3mm u optočlenu), pojistku zastupuje 10ohmový 1W odpor. Kondenzátor C9 pri/sec není. Pulzák cca 2W, jedno napětí 10V napájí zdroj procesoru, druhý, plovoucí zdroj 325V napájí zdroj proudu pro LED. Přepínatelný impulzní zdroj pro LEDky 6/35mA, připíná se source odpor přepínačem. Teď to hlavní, FETem udělaný LINEÁRNÍ nájezd proudu, líbí se mi to. Do plného proudu najede do půl sekundy, takže FET bez chladiče. Na nezapojených svorkách je 320Volt.
Procesor je tam pouze pro měření, proud snímá na 10ohmovém odporu, napětí se snímá před ochrannýma výstupníma diodama. Asi odečítají 2 diody v SW.Proud i napětí ukazuje do 5%. Ale tu snad není třeba přesnost měření, potřebuješ porovnání. Snad při výběru Zenerek.
Napájení procesoru je přes !100ohm! (úbytek 2 volty) odpor z 10V hlavního zdroje do lineárního 5V stablíku. Ty display žerou miliampéru na segment? Klasický multiplex, 300ohmů odpory.
Kdyby někdo věděl, co jsou to za šváby v těch pulzácích..
R.. názor si udělejte sami.
Přílohy
PICT6615_1.jpg
PICT6613_1.jpg
PICT6612_1.jpg
back light tester.pdf
(43.08 KiB) Staženo 316 x

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#2 Příspěvek od weed_smoker »

Vnitřek je docela OK,ale ten štítek je brutální,hlavně ten přepínač :D Zdrojový obvody budou nějaký TNY,VIPer a podobný potvory s integrovanym tranzistorem,aspoň teda podle cestiček,ten SOIC-8 na fotce má spojenou horní stranu(drain toho tranzistoru) jako některý tamty obvody.Těch typů je docela dost a jsou zapojený podobně.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

TESTER LEDEK???
Tohle celý, tahle silně syflistikovaná elektronika je zapotřebí ke zjištění, zda ledky svítí, správnou barvou, kolik teda berou a jaký je na nich úbytek napětí při daným proudu???
To jako vážně, nebo si děláš prdel a nevíš, co s prachama, tak je utrácíš za pýčoviny tohoto typu? :D

Když už teda někteří šmejdíte po rejžáckých webech:
Co takhle za pár babek buď stavebnici, nebo kompletní a pokud možno přesnej hledač přerušený žíly ve vícežilovým kabelu?

To bych si koupil i já, vyslovenej třídní nepřítel rejžáckých pajcířů všeho možnýho.
Ať to nemusím pokaždý dělat improvizovaně. Sice to vždycky najdu třeba i v sedmižilový CYSY-ně, ale s improvizacema je otrava.
Něco takovýho, opravdu v praxi velice užitečnýho, by tam rejžák neměl?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Vies kolko LED je zapojenych do serie v podsvieteni TV?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#5 Příspěvek od weed_smoker »

rnbw píše:Vies kolko LED je zapojenych do serie v podsvieteni TV?
Odhadem tak 90-100 na jednu větev.A obvykle tam nebudou víc než 4 větve.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

řekl bych, že většinou tak do 30 LED na větev. Ono už to pak leze ke 150V a to je celkem dost. K testu sem teď s výhodou použil trošku universálnější zdroj dělaný podle Forbiddena (50-750V) a byl sem za něj sakra rád..

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od schrost »

To SINCLAIR.
Teď jsem trochu zmaten. Ano, dal jsem 18 dolarů za tuto pýčovinu. Nevím jestli víš kolik je třeba napětí pro jeden pás ledek. Aha, Ty máš určítě regulovaný zdroj napětí cca 200V (s proudovým omezovačem nastavitelným od 10mA), když už opravuješ ty zesilovače. Ale já nic takovýho doma nemajíce. Zapojovat 40W žárovku do 220, přes Greatz a ledky mě už nebavilo. Hlavně nezapomenout nejdřív rozsvítit žárovku, bo nájezdový proud. Stejnak si nevěděl jaké je napětí na dalším pásu, protože se napětí sítě mohlo pohnout.
Možná by bylo něco levnější vyrobit, ale za pětistovku... Mě už se "rejžák" zaplatil. To je k těm inprovizacím.
R..

Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 120
Registrován: 24 čer 2004, 02:00
Bydliště: Chomutov

#8 Příspěvek od komar »

Obvod s otazníkem je BP2832, jestli je to ještì aktuální.

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#9 Příspěvek od schrost »

Tak ještě aktuální. ...
Toto info pomůže těm, kterým se šváb rozstřelil. Při opravě si vršek vyklopí na zem a dvacet minut stráví na kolenou. Posléze zjistí, že vršek švába je zbroušen. A je tam, co byl.
Takže teď jen provede kontrolu pinoutu a koupí švába dle doporučení.
Ty jsi ji neměl zbroušenou?
R...

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“