zásuvky řady tango v barvě vínová červeň

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

zásuvky řady tango v barvě vínová červeň

#1 Příspěvek od Crifodo »

Nevím proč zmizely z trhu prvky ABB designové řady Tango v téhle barvě, ve dvou prodejnách mi dokonce řekli, že je stáhli k sešrotování.
Za bolševika jsme přemlouvali prodavače, aby nám prodal zboží které trh nebyl schoepn zajistit, dneska přemlouváme prodavače, aby nám prodal zboží místo aby ho zničil.
Bude to tu někdy normální?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#2 Příspěvek od TAKJAN »

Už před pár lety jsem je hodně těžko sháněl, pár kousků.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#3 Příspěvek od witt »

Teď jsem si vzpomněl, že ve škole nám přesně tohle dávali za příklad zhýralosti kapitalismu - raději zboží vyhodit, než ho rozdat chudým :D

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#4 Příspěvek od Milan_F »

Jdi se už léčit, člověče! Děláš jako bys to platil ze svýho...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

TAKJAN píše:Už před pár lety jsem je hodně těžko sháněl, pár kousků.
A nepamatuješ si kde je měli?
Potřebuju taky pár kousků, 7 dvojzásuvek a 1 vypínač

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Taky jsem si všiml, že už nemají v nabídce kulaté vestavné zásuvky 5517-2310 a 5517-2312. Vyráběly se snad 40 let, současně už jsou jenom v doprodeji.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

Těmi, nebo nějakými podobnými, byly osazovány prodlužovačky Elko se 6 zásuvkami v kovovém krytu. Vůbec jsem netušil, že byly dosud vyráběny...

EDIT: Kryt měl kladívkový lak různých barev, výrobcem byl nějaký Kovopodnik, u jiných kusů Elko. Obojí označeno "TYP T 47".
Naposledy upravil(a) elektrosvit dne 08 led 2019, 17:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#8 Příspěvek od weed_smoker »

Kryt zásuvky nebo vypínače můžeš stříknout sprejem na libovolnou RAL barvu,ale ty vestavný zásuvky budou průser.Jsou věci,kam jiná(třeba ta modrá s poklopem) prostě nesedne bez toho,aby se musel vyrábět "meziplech" a/nebo řezat do původního krytu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Ty kulaté vestavné jdou pořád sehnat i ve více barvách. Kolikrát jsou pod nějakým nestandardním názvem, nebo zastrčené někde mezi položky "ostatní" apod. Mám dojem, že u ABB je svého času měli mezi instalačními přístroji
pro zdravotnictví. Ve špitále jsem je nakonec kolikrát viděl, ale nově se používají hranaté.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

Crifodo, píšu pár let....


Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 76
Registrován: 03 led 2019, 01:00
Bydliště: Chrudimsko

#12 Příspěvek od salus »

Achab píše:Ty kulaté vestavné jdou pořád sehnat i ve více barvách. Kolikrát jsou pod nějakým nestandardním názvem, nebo zastrčené někde mezi položky "ostatní" apod. Mám dojem, že u ABB je svého času měli mezi instalačními přístroji
pro zdravotnictví. Ve špitále jsem je nakonec kolikrát viděl, ale nově se používají hranaté.
Ano je to tak, katalogu ABB pro rok 2018 jsou tyto zásuvky v kapitole "Elektroinstalační přístroje pro rozvody ve zdravotnictví". Jsou označeny jako výběhové s poznámkou, že po 1.4.2018 již nemusí být dostupné.
Přílohy
Image_00685.JPG

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

V seznamu chybí barvy šedá, černá a červená, v doprodeji jsou zatím dostupné. Původně se vyráběly jenom šedé.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

Ty šestinásobné zásuvky v plechu, co popisuje elektrosvit, používali asi hodně profíci, možná kvůli relativní nerozbitnosti. Viděl jsem je u televizáků i filmařů. Měli ještě podobné, co byly osazené modrými "panelovými" zásuvkami s víčkem, taky zabudované v plochém plechovém pouzdře.
Nikdy jsem v praxi neviděl žádnou z těchto kulatých zásuvek vyhořelou. Vlastně žádnou jinou, která používá stejný keramický spodek.
Ty starší šedivý kusy, co jich ještě pár mám, ještě mají spodek v keramice a už na pohled působí ten spodek i svorky solidně.
Rozhodně tedy solidněji, než plastové Tango s bezšroubovým připojením. Už i ten nejlacinější Classic je na plastu.
Nebude za tím rušením výroby ta skutečnost, že se tady obecně ruší, likviduje a "inovuje" všecko, co ještě za něco stojí?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#15 Příspěvek od Achab »

Jiné zásuvkové panely ani nebyly v dané době dostupné. Vyráběly se pouze trojzásuvky typ 5544 buď samostatně, nebo s flexošňůrou jako prodlužka. Panelové zásuvky 5517 se používaly v některých přístrojích, třeba ve spínacích zásuvkách s hodinami SPH-Q.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“